Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


24.09.2022
"VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"
24.09.2022 r. odbył się kolejny, już "VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego", który realizowany był w ramach Wspólnego Projektu: "LAS LUBI AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNĄ" z parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku oraz Nadleśnictwem Leśny Dwór. Pogoda i atmosfera jak zawsze dopisywała na każdym kroku od momentu uruchomienia zawodów po zakończenie całej imprezy. To już kultowy bieg, od którego wszystko się zaczęło w parafii Kantego.
Przesłanką tego biegu było zbieranie darów dla bezdomnych z Placówki Św. Brata Alberta w Słupsku. Zebrano mnóstwo rzeczy potrzebnych dla "Alberciaków", głównie środki czystości, środki higieny osobistej. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, to jest bardzo wielkie wyfarzenie w Słupsku i jedyny taki bieg dla Bezdomnych. Cieszymy się z dużej frekwencji i z tego, że Wasze Serca nie zamykają się, a wręcz przeciwnie, coraz więcej osób widzi w tym sens.
Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich Wolontariuszy i Instytucji, którzy przyczynili się do uwiecznienia tego wydarzenia, które niewątpliwie jest pewnym przystankiem, wartym zadumy, związanej z problemem jakim jest bezdomność.
16.09.2022
Clean up the World in Słupsk 2022
16.09.2022 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Leśny Dwór oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku akcję sprzątania Świata: "Clean up the World in Słupsk" w ramach Miedzynarodowego Dnia Ziemi. W akcji brała udział młodzież z nauczycielami ze szkół: Szkoły Postawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Gryfitów ze Słupska, Zespołu Szkół Agrotechnicznych ze Słupska, Niepblicznej Szkoły Podstawowej nr 7 ze Słupska, Zespołu Szkół "Elektryk" ze Słupska. Łącznie w Akcji brało udział 165 osób uwzględniając pracowników Nadleśnictwa i sympatyków Fundacji.
Akcję przeprowadzono na trzech trasach:
1. Od Parafii Kantego w kierunku Głobina - strefy ekonomicznej,
2. Od Parafii Kantego w kierunku tzw. "Górki Narciarza".
3. Od Parafii Kantego w kierunku m. Krępa Słupska wzdłuż drogi po lewej i prawej stronie.
Szczegółowego instruktażu dla wolontariuszy udzielił Z-ca Nadleśniczego Dariusz Mikszto, który następnie wyznaczył kadrę Nadleśnictwa do sprawowania opieki merytorycznej nad wolontariuszami.
Zebrano niemal cały kontener śmieci: butelki, puszki, papiery, opony, stare ciuchy, gruz, części karoserii samochodów. Zauważono, że śmieci jest nieco mniej w lesie, natomiast przy samych drogach, głównie przy wyjeździe z miasta śmieci jest najwięcej.
Po akcji wolontariuszom rozdano certyfikaty przygotowane przez Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz wręczono chętnym drzewka, które każdy obiecał posadzić w swoim ogródku albo przy Szkole. Dodatkowo wręczono okolicznościowe grawertony przygotowane przez Fundację "Sub ventum". Całość akcji zakończono przy ognisku delektując się kiełbaskami, ciastem i chlebkiem ze smalcem. Zapraszamy za rok!
04.09.2022
Bieg dla Serc
4.09.2022 roku w przeddzień "Międzynarodowego Dnia Dobroczynności "Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska oraz Parafią pw. św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowała bieg pn.: "Bieg dla Serc". Impreza była związana z projektem, którego beneficjentem było Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska. Udział w imprezie był bezpłatny, który wiązał się z wielkim podziękowaniem dla Wszystkich osób, instytucji, którzy pomagają i wspierają akcje charytatywne w regionie.
Bieg został zorganizowany na trzech dystansach: 1, 3 i 5km w kategorii bieg przełajowy oraz nordic walking. Na wszystkich dystansach dopisała frekwencja. Łącznie wystartowało 145 zawodników.
08.07.2022
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, czyli meble dla DPS-u Lubuczewo II
Współdziałanie Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" z Firmą "MARIPOL" to działanie oparte na szczerych rozmowach o potrzebach Innych ludzi, Instytucji. Dzięki nim udaje się wypracować decyzje co do kierunku pomocy, tam gdzie ona powinna trafć. Tym razem także tak było. Jako Fundacja poprosiliśmy o pomoc i wsparcie dla Pensjonariuszy DPS Lubuczewo, aby upiększyć Ich przestrzeń życiową i......., udało się z sukcesem dzięki Panu Krystianowi Melerowi - Dyrektorowi Firmy "MARIPOL", która podarowała piękną, nowoczesną, komfortową kanapę na drugą świetlicę DPS-u w Lubuczewie. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Panem Krystianem, któy jest zawsze życzliwy i pomocny. To dzięki tej firmie można zauważyć, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu funkcjonuje w regionie. Przyłączamy się do podziękowań i życzymy dalszej owocnej współpracy.
11.06.2022
"Jaśki Pokoju"
11.06.2022 roku w ramach "Biegu na K2" wystartowaliśmy w projektem pn.:" Jaśki Pokoju".
Projekt powstał spontanicznie. W toku rozmów w Dyrektorem firmy MARIPOL Panem Krystianem Melerem, okazało się, że firma, która głównie zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, posiada końcówki materiałów, które nie bardzo nadają się już do produkcji. Wobec czego pomyśleliśmy sobie, że szkoda takich dobrych materiałów utylizować, szkoda przecież Naszej Ziemi, aby poszło to z przysłowiowym dymem, więc wymyśliliśmy sobie, że trzeba coś z tego uszyć.
Tylko co?
Obecnie mamy wojnę na Ukrainie, jest kryzys, a co za tym idzie atmosfera jest ciągle naięta, kłócimy się przez to, ale tych kłótni jak można zauważyć wszędzie jest bardzo dużo. Wszyscy się kłócimy, obrazamy o byle co. Zastanawialiśmy się, czy można coś zrobić z tym, jak można przeciwdziałać takim sytuacjom, jak można to zmienić.
Chyba zwykła organizacja nie może zrobić wiele, tak myśleliśmy. Wobec tego pomyśleliśmy sobie, że gdyby promować pokój i dobre relacje, to może coś się zmieni. I powstał Jasiek, który według Nas, jak przyłożylibyśmy go sobie do głowy mógłby spowodować, że wyśnilibyśmy sobie pokój, a i te nasze kłótnie by zanikły. I tak powstała cała filozofia Jaśków-poduszeczek, które szyją Pensjonariusze DPS-u w Lubuczewie, ale także Dzieci z niepełnosprawnościami w Damnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ktre wypełniają te już uszyte poduszeczki.
Poduszeczki może nabywać każdy kto chce i są one bezcenne, tzn., każdy, kto chce nabyć Jaśka wpłaca dobrowolny datek dla DPS-u w Lubuczewie lub dowolną kwotę dla Dzieci z Damnicy. Pieniążki są przeznaczane na Ich cele, tzn. wycieczki, pomoce dydaktyczne, czyli poprostu są wsparciem fnkcjonowania tych Ośrodków.
I taka to historia, która ciągle trwa i znajduje nabywców:) Niektórzy, jak Radosław Karaś biorą hurtem 100 szt. za co bardzo bardzo dziękujemy!!!
05.06.2022
Dziecięce Zawody Rowerkowe

5.06.2022 r. Fundacja „Sub ventum” była współorganizatorem 48. Edycji Dziecięcych Wyścigów Rowerkowych „Głosu Pomorza”.
Na starcie znalazło się 400 uczestników - dzieci, które rywalizowały ze sobą na stadionie 650-lecia w Słupsku. Słoneczna aura sprzyjała sportowej rywalizacji, a wszyscy bawili się świetnie.
Głównym sędzią zawodów był Pan Eugeniusz Modrzejewski, który po raz 41. machał chorągiewką na znak startu!
Fundacja „Sub ventum” ze swojej strony zapewniła zabezpieczenie startu dla dzieci, które godnie wypełniły Anna Wyszecka i Iwona Wojcińska. Spikerem i całe prowadzenia zawodów przypadło Prezesowi Fundacji – Dariuszowi Kloskowskiemu. Natomiast poczęstunek w postaci drożdżówki i chlebka ze smalcem i ogórkiem dla uczestinków zapewnili: Anna Kloskowska, Beata Kloskowska, Aleksander Kloskowski oraz Konstancja Kloskowska i Maksymilian Haftkiewicz.
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych wolontariuszy za propagowanie zdrowego stylu życia.

22.04.2022
"Las Pokoju 2022"

22.04.2022 r. został posadzony na granicy miasta Słupska i Gminy Słupsk "Las Pokoju". Druga odsłona "Maratonu dla Ziemi" w projekcie "Las Lubi Aktywność Społeczną", który łączy działania: Nadleśnictwa "Leśny Dwór", Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, Parków Krajobrazowych "Dolina Słupi" oraz Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Dzięki Wolontariuszom ze Szkół, Przedszkoli oraz Placówek socjalizacyjnych, Firm oraz Ludziom dobrej woli udało się posadzić w Leśnictwie Płaszewko, w oddziale 582g, na powierzchni 0.38ha 3 tyś. szt. buka, w oddziale 582j na pow. 0.78ha 3.9 tyś. szt. buka oraz 2.3 tyś szt. dęba, co razem daje obszar nasadzenia: 1.16 ha z wysadzonymi 9.2 tyś szt. sadzonek. To absolutny rekord jak dotychczas, z czego Wszyscy się bardzo cieszą, ponieważ Las, to Nasze wspólne dobro.
Dziękujemy za Wspólną Akcję, w której wzięło udział ponad 800 osób z Miasta Słupska, Gminy Słupsk i Powiatu Słupskiego.

08.04.2022
"Maraton dla Ziemi" - cz. I Sprzątanie 2022
W dniu 8.04.2022 r. po raz kolejny Wspólnie we współpracy z Nadleśnictwem "Leśny Dór" oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowaliśmy Sprzątanie Ziemi w ramach projektu: Maraton dla Ziemi". Do Akcji przyłączyły się Szkoły ze Słupska: Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół Mundurowych, Przedszkole anglojęzyczne "Stokrotka". Łącznie w Akcji uczestniczyło ponad 180 osób.
Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci z okolic "Lasku Południowego" (pełny kontener).

Zbierano śmieci na trzech trasach:
1. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku tzw. "Górki Naciarza",
2. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku obwodnicy Słupska, przy ul. Arciszewskiego, po jednej i drugiej stronie,
3. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku strefy ekonomicznej, do m. Głobino.
07.04.2022
Porozmawiajmy o Górach
7.04.2022 r. na zaproszenie Przedszkolaków z Przedszkola anglojęzycznego "Stokrotka" Prezes Fundacji "Sub ventum" przeprowadzi zajęcia nt.: "Porozmawiajmy o górach". Zajęcia odbyły się w ramach Dnia Sportu, gdzie głównym elementem była turystyka górska. Dzieci bardzo zainteresował sprzęt wysokogórski, głównie raki oraz czekan, jak również odzież.
Dzieci zadawały bardzo ciekawe pytania i odpowiadały, jak zachowywać się w górach. Dowiedzieliśmy się, że tatusiowie męczą się w górach bardziej od mam:)

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk