Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


20.10.2020
Zbiórka książek do Pałacu
Akcja z organizowaniem książek dla Dzieci z niepełnosprawnościami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego z Damnicy to kolejny przykład empatii a także dbałości o książki, w szczególności w aspekcie przedłużania im życia i funkcjonalności. Dzięki Darczyńcom udało się zebrać kilkaset książek, które trafiły na półki pałacowej biblioteki. Część z nich trafi na akcję, która zostanie zorganizowana niebawem. Z uzyskanych zaś funduszy zostaną zakupione nowe pozycje, które będą służyły Dzieciom do ich edukacji.
18.09.2020
"Clean up the World in Słupsk"

18.09.2020 roku w Słupsku odbyła się kolejna akcja sprzątania lasu zainicjowana przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku, Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz Parafię pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

Celem akcji była przede wszystkim integracja społeczności lokalnej subregionu słupskiego polegająca na wspólnej akcji porządkowania terenów leśnych w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, propagowanie innej formy edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ukierunkowanych na społeczne akcje dla dobra ogółu, ukazanie walorów otaczającej przyrody oraz ugruntowanie wiedzy nt. dbałości o czystość otaczającej przestrzeni życiowej.

Do akcji zgłosiły się 3 szkoły: Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku.

W trakcie integracyjnego eventu posprzątano najbardziej zanieczyszczone zakątki Lasku Południowego w Słupsku od ulicy Leśnej po Obwodnicę Słupska w kierunku Krępy Słupskiej i Głobina.

05.09.2020
"V Bieg przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"

5.09.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała bieg przy parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku, aby pomóc bezdomnym z Domu Brata Alberta w Słupsku. Organizatorzy – jak rok temu – zbierali środki higieny osobistej dla bezdomnych z subregionu słupskiego.

Biegacze mieli do pokonania 6-kilometrową trasę ścieżkami Lasku Południowego, a maszerujący z kijkami 5-kilometrową.

Był to trzeci z cyklu czterech biegów charytatywnych w Słupsku oraz kolejny w czasie trwania pandemii. Pierwszy był dedykowany Chorym na Stwardnienie Rozsiane, drugi Krwiodawcom, trzeci bezdomnm, a czwarty – mikołajkowy – tradycyjnie związany jest z organizacją świątecznych paczuszek dla najciężej chorych.

W czasie akcji zbierano środki higieny osobistej, które przekazano podopiecznym Domu Brata Alberta w Słupsku, po biegu. Były to głównie szampony, mydła, maszynki do golenia, pianki do golenia, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, a także bielizna osobista. Tradycyjnie  Fundacja przygotowała kartony z możliwością ich napełnienia.

18.07.2020
"1. Słupska Sztafeta Witkacowska"
18.07.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowała 1. Słupską Sztafetę Witkacowską. Inspiracją do zorganizowania imprezy sportowej w parku była twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego", w szczególności Jego zbiory, które można podziwiać w słupskim Muzem, tj. Zamku Książąt Pomorskich. Sztafeta w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku okazał się świetnym miejscem do realizacji tego typu eventów, w którym udało się wytyczyć 1km.
26.06.2020
Projekt poczekalni
Mając na uwadze dobro pacjentów Oddziału Onkologii i Chemioterapii Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku oraz rodzin odwiedzających chorych powstał pomysł zaprojektowania poczekalni, która odbiegałaby od istniejących standardów szpitalnych.
Pierwsza faza projektu, tj. "Koncepcja zagospodarowania przestrzeni" został zrealizowana, niestety z uwagi na brak akceptacji Ordynatora Oddziału dalszy postęp prac został zawieszony.
20.06.2020
III Bieg na K2
20.06.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum” wspólnie z "Rozbieganą Parafią" pw. św. Jana Kantego w Słupsku, jako pierwsza w okresie pandemii zorganizowała Bieg na K-2 oraz marsz Nordic Walking. Górki Lasku Południowego pod Słupskiem nie przypominają wysokością drugiego szczytu ziemi wznoszącego się w Karakorum, ale trasa biegu wynosiła 8 kilometrów i 611 metrów – czyli, dokładnie tyle, ile ma ten ośmiotysięcznik. Uczestnicy biegu zmierzyli się z odległością równą wysokości góry leżącej na granicy Chin i Pakistanu, natomiast Kijkarze pomaszerowali pięć tysięcy metrów, czyli o 33 metry mniej niż liczy sobie kaukaski Kazbek.
10.06.2020
V Konkurs o tytuł Mistrza Nawigacji
10 czerwca 2020 roku odbyło się podsumowanie "V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego", którego Współorganizatorem był Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”. Wręczenie wyróżnień odbyło się w sposób zdalny. W spotkaniu, które prowadziła Bożena Żuk – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, uczestniczył Józef Sarnowski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Aleksandra Bąkowska – przewodnicząca Zespołu ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej.
03.06.2020
Akcja Meble
Dzięki staraniom Fundacji 03.06.2020 roku Firma MARIPOL Meble Polska Sp. z o.o. sp. k. doposażyła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy w nowoczesne meble wypoczynkowe. Szczególne podziękowania składamy Panu Krystianowi Melerowi za bardzo dynamiczne działanie, okazaną pomoc i wsparcie, z którego Dzieci i Wychowawcy są bardzo zadowoleni.
04.05.2020
Akcja Kwiaty
04.05.2020 r. Fundacja zainicjowała akcję pn.: „Kwiatki, drzewa i roślinki dziś zbieramy dla Rodzinki”. Akcja skierowana była do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić kwiatkami, którym Dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy dadzą nowe życie. Jest to z jednej strony element terapii dla Dzieci z dysfunkcjami, który polega na wykonywaniu prac pielęgnacyjnych, z drugiej zaś strony ukazaliśmy dzięki akcji piękny Pałac oraz wzbogaciliśmy jego wnętrze pięknymi kwiatami, które będą wypełniały przestrzeń, głównie niesamowitej Biblioteki.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 24/1
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk