Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


08.07.2022
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, czyli meble dla DPS-u Lubuczewo II
Współdziałanie Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" z Firmą "MARIPOL" to działanie oparte na szczerych rozmowach o potrzebach Innych ludzi, Instytucji. Dzięki nim udaje się wypracować decyzje co do kierunku pomocy, tam gdzie ona powinna trafć. Tym razem także tak było. Jako Fundacja poprosiliśmy o pomoc i wsparcie dla Pensjonariuszy DPS Lubuczewo, aby upiększyć Ich przestrzeń życiową i......., udało się z sukcesem dzięki Panu Krystianowi Melerowi - Dyrektorowi Firmy "MARIPOL", która podarowała piękną, nowoczesną, komfortową kanapę na drugą świetlicę DPS-u w Lubuczewie. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Panem Krystianem, któy jest zawsze życzliwy i pomocny. To dzięki tej firmie można zauważyć, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu funkcjonuje w regionie. Przyłączamy się do podziękowań i życzymy dalszej owocnej współpracy.
11.06.2022
"Jaśki Pokoju"
11.06.2022 roku w ramach "Biegu na K2" wystartowaliśmy w projektem pn.:" Jaśki Pokoju".
Projekt powstał spontanicznie. W toku rozmów w Dyrektorem firmy MARIPOL Panem Krystianem Melerem, okazało się, że firma, która głównie zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, posiada końcówki materiałów, które nie bardzo nadają się już do produkcji. Wobec czego pomyśleliśmy sobie, że szkoda takich dobrych materiałów utylizować, szkoda przecież Naszej Ziemi, aby poszło to z przysłowiowym dymem, więc wymyśliliśmy sobie, że trzeba coś z tego uszyć.
Tylko co?
Obecnie mamy wojnę na Ukrainie, jest kryzys, a co za tym idzie atmosfera jest ciągle naięta, kłócimy się przez to, ale tych kłótni jak można zauważyć wszędzie jest bardzo dużo. Wszyscy się kłócimy, obrazamy o byle co. Zastanawialiśmy się, czy można coś zrobić z tym, jak można przeciwdziałać takim sytuacjom, jak można to zmienić.
Chyba zwykła organizacja nie może zrobić wiele, tak myśleliśmy. Wobec tego pomyśleliśmy sobie, że gdyby promować pokój i dobre relacje, to może coś się zmieni. I powstał Jasiek, który według Nas, jak przyłożylibyśmy go sobie do głowy mógłby spowodować, że wyśnilibyśmy sobie pokój, a i te nasze kłótnie by zanikły. I tak powstała cała filozofia Jaśków-poduszeczek, które szyją Pensjonariusze DPS-u w Lubuczewie, ale także Dzieci z niepełnosprawnościami w Damnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ktre wypełniają te już uszyte poduszeczki.
Poduszeczki może nabywać każdy kto chce i są one bezcenne, tzn., każdy, kto chce nabyć Jaśka wpłaca dobrowolny datek dla DPS-u w Lubuczewie lub dowolną kwotę dla Dzieci z Damnicy. Pieniążki są przeznaczane na Ich cele, tzn. wycieczki, pomoce dydaktyczne, czyli poprostu są wsparciem fnkcjonowania tych Ośrodków.
I taka to historia, która ciągle trwa i znajduje nabywców:) Niektórzy, jak Radosław Karaś biorą hurtem 100 szt. za co bardzo bardzo dziękujemy!!!
05.06.2022
Dziecięce Zawody Rowerkowe

5.06.2022 r. Fundacja „Sub ventum” była współorganizatorem 48. Edycji Dziecięcych Wyścigów Rowerkowych „Głosu Pomorza”.
Na starcie znalazło się 400 uczestników - dzieci, które rywalizowały ze sobą na stadionie 650-lecia w Słupsku. Słoneczna aura sprzyjała sportowej rywalizacji, a wszyscy bawili się świetnie.
Głównym sędzią zawodów był Pan Eugeniusz Modrzejewski, który po raz 41. machał chorągiewką na znak startu!
Fundacja „Sub ventum” ze swojej strony zapewniła zabezpieczenie startu dla dzieci, które godnie wypełniły Anna Wyszecka i Iwona Wojcińska. Spikerem i całe prowadzenia zawodów przypadło Prezesowi Fundacji – Dariuszowi Kloskowskiemu. Natomiast poczęstunek w postaci drożdżówki i chlebka ze smalcem i ogórkiem dla uczestinków zapewnili: Anna Kloskowska, Beata Kloskowska, Aleksander Kloskowski oraz Konstancja Kloskowska i Maksymilian Haftkiewicz.
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych wolontariuszy za propagowanie zdrowego stylu życia.

22.04.2022
"Las Pokoju 2022"

22.04.2022 r. został posadzony na granicy miasta Słupska i Gminy Słupsk "Las Pokoju". Druga odsłona "Maratonu dla Ziemi" w projekcie "Las Lubi Aktywność Społeczną", który łączy działania: Nadleśnictwa "Leśny Dwór", Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, Parków Krajobrazowych "Dolina Słupi" oraz Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Dzięki Wolontariuszom ze Szkół, Przedszkoli oraz Placówek socjalizacyjnych, Firm oraz Ludziom dobrej woli udało się posadzić w Leśnictwie Płaszewko, w oddziale 582g, na powierzchni 0.38ha 3 tyś. szt. buka, w oddziale 582j na pow. 0.78ha 3.9 tyś. szt. buka oraz 2.3 tyś szt. dęba, co razem daje obszar nasadzenia: 1.16 ha z wysadzonymi 9.2 tyś szt. sadzonek. To absolutny rekord jak dotychczas, z czego Wszyscy się bardzo cieszą, ponieważ Las, to Nasze wspólne dobro.
Dziękujemy za Wspólną Akcję, w której wzięło udział ponad 800 osób z Miasta Słupska, Gminy Słupsk i Powiatu Słupskiego.

08.04.2022
"Maraton dla Ziemi" - cz. I Sprzątanie 2022
W dniu 8.04.2022 r. po raz kolejny Wspólnie we współpracy z Nadleśnictwem "Leśny Dór" oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowaliśmy Sprzątanie Ziemi w ramach projektu: Maraton dla Ziemi". Do Akcji przyłączyły się Szkoły ze Słupska: Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół Mundurowych, Przedszkole anglojęzyczne "Stokrotka". Łącznie w Akcji uczestniczyło ponad 180 osób.
Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci z okolic "Lasku Południowego" (pełny kontener).

Zbierano śmieci na trzech trasach:
1. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku tzw. "Górki Naciarza",
2. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku obwodnicy Słupska, przy ul. Arciszewskiego, po jednej i drugiej stronie,
3. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku strefy ekonomicznej, do m. Głobino.
07.04.2022
Porozmawiajmy o Górach
7.04.2022 r. na zaproszenie Przedszkolaków z Przedszkola anglojęzycznego "Stokrotka" Prezes Fundacji "Sub ventum" przeprowadzi zajęcia nt.: "Porozmawiajmy o górach". Zajęcia odbyły się w ramach Dnia Sportu, gdzie głównym elementem była turystyka górska. Dzieci bardzo zainteresował sprzęt wysokogórski, głównie raki oraz czekan, jak również odzież.
Dzieci zadawały bardzo ciekawe pytania i odpowiadały, jak zachowywać się w górach. Dowiedzieliśmy się, że tatusiowie męczą się w górach bardziej od mam:)
05.04.2022
VII Konkurs o tytuł "Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego"

5.04.2022 r. w słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się wojewódzki etap VII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego. Turniej nawigacyjny organizowany jest jak co roku przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z Fundacją „Sub ventum” oraz Pomorskim Związkiem Żeglarski.
W finale konkursu wzięło udział 19 uczestników z pomorskich szkół podstawowych: z Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Gdyni i Szemudu. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach (wykonanie testu wiadomości) oraz etapu regionalnego (uzyskanie odpowiedniego progu punktów z Dziennika Nawigacyjnego oraz ze zliczenia graficznego drogi statku- Mapa),  Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – prezes Fundacji „Sub ventum”.
Dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie Uczniów do turnieju nawigacyjnego i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu.

26.03.2022
"Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu"

26.03.3022 r. odbyła się w Słupsku "Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu" w 2022 r. w Organizatorami wydarzenia była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” oraz Parafia pw. Św. Jana Kantego w Słupsku. Do wydarzenia dołączyła Parafia Ewangelicko – Augsburska oraz Parafia Prawosławna pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Droga Krzyżowa odbyła się w duchu ekumenicznym. Były Wielkie Emocje i niesamowity Czas, który przypomniał Nam to czego czasami nie dostrzegamy.

Fundacja „Sub ventum” dziękuje serdecznie za obecność i wspaniałą Atmosferę oraz przyniesienie darów dla Dzieci z Domów Dziecka i Placówek socjalizacyjnych ze Słupska.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Księży: Wojciecha Filimona, Łukasza Bikuna, Mariusz Synaka, Wojciecha Froulicha za piękne historie ukazujące nasze słabości. Dziękujemy za pomoc logistyczną: Arkadiuszowi Szmigiero, Sebastianowi Szmigiero, Maksymilianowi Haftkiewiczowi, Aleksandrowi Kloskowskiemu, Adamowi Środa oraz Krzysztofowi Czeczotowi. Dziękujemy także za ogromne zaangażowanie w tworzeniu tego niezwykłego Dzieła: Agnieszce Wojtkowiak, Marcelinie Weiland, Katarzynie Środa, Krystynie Popiel, Iwonie Wojcińskiej, Jadwidze Szczepaniak, Kamilii Szmigiero. Podziękowanie kierujemy także do firm: „Leclerc” za zabezpieczenie chlebka, Piekarni „zJaracza” i Joannie Brajczewskiej za ofiarowanie wypieków, Marcinowi Kamińskiemu za kiełbaskę na ognisko, "Alberciakom" i Joannie Chudzińskiej za przygotowanie pysznego barszczyku. Dziękujemy także Pani Urszuli Różańskiej-Niedziałtowskiej oraz Emanueli Sowińskiej i ZIM-owi Słupsk za udrożnienie trasy. Wielkie dzięki składamy Rafałowi Szymańskiemu i Nadleśnictwu Leśny Dwór za pomoc w przygotowaniu trasy dojścia i przygotowanie materiału na Krzyż. Dziękujemy Strażakom z OSP Krępa Słupska i Komendantowi Andrzejowi Małyszka za pomoc w organizacji zabezpieczenia medycznego.
Kochani, Razem można Wiele, DZIĘKUJEMY!

18.03.2022
"Kraina Łagodności"

18.03.3022 r. w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku odbył się koncert charytatywny pn. „Kraina Łagodności”. Pomysłodawczynią tego niezwykłego wydarzenia była Danuta Sroka, która nawiązała kontakt z Artystami, tj.: Leonardem Lutherem z Zespołem, Małgorzatą Lipińską z Zespołem, Krzysztofem Jurkiewiczem z Zespołem oraz Zespołem No Co Puka. Koncert okazał się strzałem w dziesiątkę w kontekście nie tylko hojnej zbiórki (zebrano łącznie ponad 7.000zł) ale także z powodu dużej frekwencji. Podczas całego wydarzenia zebrano cały samochód darów dla Kobiet z małymi dziećmi, które przekazano do sortowni darów w Słupsku.
Fundacja „Sub ventum” przyjmując zaproszenie do współorganizowania odpowiedzialna była za spięcie organizacyjne oraz zorganizowanie zbiórki, rozdysponowanie darów oraz przewodniczenie całej Akcji.
Serdeczne podziękowania składamy Dyrektorowi Nowego Tatru im. Witkacego w Słupsku Panu Dominikowi Nowakowi, Pani Iwonie Tołłóczko za zorganizowanie pysznego jedzonka dla Artystów, Iwonie Wojcińskiej, Agnieszce Wojtkowiak, Annie Wyszeckiej za przeprowadzenie pięknej zbiórki pieniędzy. Serdeczne podziękowania kierujemy do Joanny Brajczewskiej i Piekarni z Jaracza za przygotowanie słodkości, Pani z kwiaciarni przy Oktanie w Słupsku, która ofiarowała 40zł dla swoich Rodaków, Przypadkowemu przechodniowi, który wszedł do Teatru i wrzucił 50zł do puszki.
ochani, Siła jest w ludziach, takich zwykłych, normalnych, prawdziwych.
Dziękujemy:)

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 24/1
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk