Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


25.10.2022
Na pomoc kociakom
25.10.2022 r. Po opublikowaniu artykułu o tragicznych warunkach bytowania kotów w jednej z koszalińskich fundacji postanowiliśmy zorganizować zbiórkę koców i podkładów. Udało się nam zebrać sporą ilość darów, które zostały przekazne pracownikom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Leśny Zakątek" w Koszalinie. Serdeczne podziękowania składamy Arkadiuszowi Szmigiero, który bardzo mocno zaangażował się w pomoc kociokom. Koce i podkłady zbieramy w systemie ciągłym, dlatego zachęcamy do pomocy.
15.10.2022
II Słupska Sztafeta Witkacowska
15.10.2022 r. w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku odbyła się "II Słupska Sztafeta Witkacowska". Zawody rozpoczęły się o godzinie 11 w centrum miasta, a start nastąpił spod pomnika Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. Każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny miał do pokonania 2 km, czyli musiał wykonać dwa okrążenia alejami parku. Jedynym utrudnieniem na trasie były zakręty, ktorych było bardzo dużo:).
Sponsorem głównym i jednocześnie fundatorem medali była Firma Maripol Meble Polska Sp. z. o. o. Serdeczne podziękowania Fundacja składa Panu Krystianowi Melerowi, który zawsze wspomaga szczytne cele, w szczególności akcje związane ze sportem. Podziękowanie przekazujemy także Spółce Wodociągi Słupsk za super nagrody dla biegaczy oraz dostarczenie wody na bieg, kolejny raz:).
Sztafeta Witkacowska miała na celu promocję miasta Słupska, w szczególności zbiory S. I. Witkiewicza (Witkacego) zlokalizowane w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Start dzieci i młodzieży sprawił, że impreza stała się tzw. przekrojem społeczeństwa, ponieważ różnica lat pomiędzy najmłodszym i najstarszym zawodnikiem wynosiła dokładnie 60 lat.
Serdeczne podziękowania Zarząd Fundacji składa Zespołowi Szkół Mundurowych ze Słupska. Szkoła zawsze wspiera akcje Fundacji, tym razem zabezpieczając trasę biegu i niosąc pomoc przy organizacji. Dziękujemy serdecznie Panu Arkadiuszowi Szmigiero oraz Adrianie Szmigiero za pomoc i wsparcie akcji. Dziękujemy serdecznie Agnieszce Wojtkowiak za ciągłą i nieustanną pomoc przy eventach.
07.10.2022
Marsz Różowej Wstążki
7.10.2022 roku ulicami Słupska przeszedł Marsz Różowej Wstążki pod nazwą: „Kochamy Życie – Badajmy się”. Organizatorem wydarzenia było Słupskie Stowarzyszenie "Amazonka", które już 30 lat niesie pomoc kobietom po amputacji piersi z powodu nowotworu. Marsz miał zachęcić do badań kobiety a także ukazać chorobę jako uleczalną, wykrytą odpowiednio wcześnie. Marsz zaczął się na bulwarach obok Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku od tańca grupy Kadryl. Udział w wydarzeniu wzięło kilkaset osób w różnym wieku, bowiem szły też całe klasy ze słupskich szkół średnich. Wszyscy uczestnicy posiadali różowe rzeczy: elementy ubrań lub baloniki.
Fundacja "Sub ventum" dziękuje za zaproszenie na event i powierzenie prowadzenia marszu a także oprawę muzyczną, którą realizował Aleksander Kloskowski. Przemarsz prowadził Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Uczestnicy robili przystanki przed budynkami użyteczności publicznej: Starostwem Powiatowym w Słupsku, Sądem Rejonowym, bawili się w parku przed pomnikiem Karola Szymanowskiego a przemarsz skończyli na placu Zwycięstwa przed ratuszem. W trakcie eventu uczczono minutą ciszy Amazonki, które odeszły, a także wypuszczono w przestrzeń różowe balony, jako symbol pamięci o Nich. Dodatkowo Amazonki zorganizowały także panel dyskusyjny, na który zaprosiły specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, ginekologii, fizjoterapeutę, panel współprowadził prezes Fundacji.
24.09.2022
"VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"
24.09.2022 r. odbył się kolejny, już "VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego", który realizowany był w ramach Wspólnego Projektu: "LAS LUBI AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNĄ" z parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku oraz Nadleśnictwem Leśny Dwór. Pogoda i atmosfera jak zawsze dopisywała na każdym kroku od momentu uruchomienia zawodów po zakończenie całej imprezy. To już kultowy bieg, od którego wszystko się zaczęło w parafii Kantego.
Przesłanką tego biegu było zbieranie darów dla bezdomnych z Placówki Św. Brata Alberta w Słupsku. Zebrano mnóstwo rzeczy potrzebnych dla "Alberciaków", głównie środki czystości, środki higieny osobistej. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, to jest bardzo wielkie wyfarzenie w Słupsku i jedyny taki bieg dla Bezdomnych. Cieszymy się z dużej frekwencji i z tego, że Wasze Serca nie zamykają się, a wręcz przeciwnie, coraz więcej osób widzi w tym sens.
Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich Wolontariuszy i Instytucji, którzy przyczynili się do uwiecznienia tego wydarzenia, które niewątpliwie jest pewnym przystankiem, wartym zadumy, związanej z problemem jakim jest bezdomność.
16.09.2022
Clean up the World in Słupsk 2022
16.09.2022 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Leśny Dwór oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku akcję sprzątania Świata: "Clean up the World in Słupsk" w ramach Miedzynarodowego Dnia Ziemi. W akcji brała udział młodzież z nauczycielami ze szkół: Szkoły Postawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Gryfitów ze Słupska, Zespołu Szkół Agrotechnicznych ze Słupska, Niepblicznej Szkoły Podstawowej nr 7 ze Słupska, Zespołu Szkół "Elektryk" ze Słupska. Łącznie w Akcji brało udział 165 osób uwzględniając pracowników Nadleśnictwa i sympatyków Fundacji.
Akcję przeprowadzono na trzech trasach:
1. Od Parafii Kantego w kierunku Głobina - strefy ekonomicznej,
2. Od Parafii Kantego w kierunku tzw. "Górki Narciarza".
3. Od Parafii Kantego w kierunku m. Krępa Słupska wzdłuż drogi po lewej i prawej stronie.
Szczegółowego instruktażu dla wolontariuszy udzielił Z-ca Nadleśniczego Dariusz Mikszto, który następnie wyznaczył kadrę Nadleśnictwa do sprawowania opieki merytorycznej nad wolontariuszami.
Zebrano niemal cały kontener śmieci: butelki, puszki, papiery, opony, stare ciuchy, gruz, części karoserii samochodów. Zauważono, że śmieci jest nieco mniej w lesie, natomiast przy samych drogach, głównie przy wyjeździe z miasta śmieci jest najwięcej.
Po akcji wolontariuszom rozdano certyfikaty przygotowane przez Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz wręczono chętnym drzewka, które każdy obiecał posadzić w swoim ogródku albo przy Szkole. Dodatkowo wręczono okolicznościowe grawertony przygotowane przez Fundację "Sub ventum". Całość akcji zakończono przy ognisku delektując się kiełbaskami, ciastem i chlebkiem ze smalcem. Zapraszamy za rok!
04.09.2022
Bieg dla Serc
4.09.2022 roku w przeddzień "Międzynarodowego Dnia Dobroczynności "Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska oraz Parafią pw. św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowała bieg pn.: "Bieg dla Serc". Impreza była związana z projektem, którego beneficjentem było Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska. Udział w imprezie był bezpłatny, który wiązał się z wielkim podziękowaniem dla Wszystkich osób, instytucji, którzy pomagają i wspierają akcje charytatywne w regionie.
Bieg został zorganizowany na trzech dystansach: 1, 3 i 5km w kategorii bieg przełajowy oraz nordic walking. Na wszystkich dystansach dopisała frekwencja. Łącznie wystartowało 145 zawodników.
08.07.2022
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, czyli meble dla DPS-u Lubuczewo II
Współdziałanie Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" z Firmą "MARIPOL" to działanie oparte na szczerych rozmowach o potrzebach Innych ludzi, Instytucji. Dzięki nim udaje się wypracować decyzje co do kierunku pomocy, tam gdzie ona powinna trafć. Tym razem także tak było. Jako Fundacja poprosiliśmy o pomoc i wsparcie dla Pensjonariuszy DPS Lubuczewo, aby upiększyć Ich przestrzeń życiową i......., udało się z sukcesem dzięki Panu Krystianowi Melerowi - Dyrektorowi Firmy "MARIPOL", która podarowała piękną, nowoczesną, komfortową kanapę na drugą świetlicę DPS-u w Lubuczewie. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Panem Krystianem, któy jest zawsze życzliwy i pomocny. To dzięki tej firmie można zauważyć, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu funkcjonuje w regionie. Przyłączamy się do podziękowań i życzymy dalszej owocnej współpracy.
11.06.2022
"Jaśki Pokoju"
11.06.2022 roku w ramach "Biegu na K2" wystartowaliśmy w projektem pn.:" Jaśki Pokoju".
Projekt powstał spontanicznie. W toku rozmów w Dyrektorem firmy MARIPOL Panem Krystianem Melerem, okazało się, że firma, która głównie zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, posiada końcówki materiałów, które nie bardzo nadają się już do produkcji. Wobec czego pomyśleliśmy sobie, że szkoda takich dobrych materiałów utylizować, szkoda przecież Naszej Ziemi, aby poszło to z przysłowiowym dymem, więc wymyśliliśmy sobie, że trzeba coś z tego uszyć.
Tylko co?
Obecnie mamy wojnę na Ukrainie, jest kryzys, a co za tym idzie atmosfera jest ciągle naięta, kłócimy się przez to, ale tych kłótni jak można zauważyć wszędzie jest bardzo dużo. Wszyscy się kłócimy, obrazamy o byle co. Zastanawialiśmy się, czy można coś zrobić z tym, jak można przeciwdziałać takim sytuacjom, jak można to zmienić.
Chyba zwykła organizacja nie może zrobić wiele, tak myśleliśmy. Wobec tego pomyśleliśmy sobie, że gdyby promować pokój i dobre relacje, to może coś się zmieni. I powstał Jasiek, który według Nas, jak przyłożylibyśmy go sobie do głowy mógłby spowodować, że wyśnilibyśmy sobie pokój, a i te nasze kłótnie by zanikły. I tak powstała cała filozofia Jaśków-poduszeczek, które szyją Pensjonariusze DPS-u w Lubuczewie, ale także Dzieci z niepełnosprawnościami w Damnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ktre wypełniają te już uszyte poduszeczki.
Poduszeczki może nabywać każdy kto chce i są one bezcenne, tzn., każdy, kto chce nabyć Jaśka wpłaca dobrowolny datek dla DPS-u w Lubuczewie lub dowolną kwotę dla Dzieci z Damnicy. Pieniążki są przeznaczane na Ich cele, tzn. wycieczki, pomoce dydaktyczne, czyli poprostu są wsparciem fnkcjonowania tych Ośrodków.
I taka to historia, która ciągle trwa i znajduje nabywców:) Niektórzy, jak Radosław Karaś biorą hurtem 100 szt. za co bardzo bardzo dziękujemy!!!
05.06.2022
Dziecięce Zawody Rowerkowe

5.06.2022 r. Fundacja „Sub ventum” była współorganizatorem 48. Edycji Dziecięcych Wyścigów Rowerkowych „Głosu Pomorza”.
Na starcie znalazło się 400 uczestników - dzieci, które rywalizowały ze sobą na stadionie 650-lecia w Słupsku. Słoneczna aura sprzyjała sportowej rywalizacji, a wszyscy bawili się świetnie.
Głównym sędzią zawodów był Pan Eugeniusz Modrzejewski, który po raz 41. machał chorągiewką na znak startu!
Fundacja „Sub ventum” ze swojej strony zapewniła zabezpieczenie startu dla dzieci, które godnie wypełniły Anna Wyszecka i Iwona Wojcińska. Spikerem i całe prowadzenia zawodów przypadło Prezesowi Fundacji – Dariuszowi Kloskowskiemu. Natomiast poczęstunek w postaci drożdżówki i chlebka ze smalcem i ogórkiem dla uczestinków zapewnili: Anna Kloskowska, Beata Kloskowska, Aleksander Kloskowski oraz Konstancja Kloskowska i Maksymilian Haftkiewicz.
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych wolontariuszy za propagowanie zdrowego stylu życia.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk