Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

"Clean up the World in Słupsk"


18.09.2020 roku w Słupsku odbyła się kolejna akcja sprzątania lasu zainicjowana przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku, Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz Parafię pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

Celem akcji była przede wszystkim integracja społeczności lokalnej subregionu słupskiego polegająca na wspólnej akcji porządkowania terenów leśnych w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, propagowanie innej formy edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ukierunkowanych na społeczne akcje dla dobra ogółu, ukazanie walorów otaczającej przyrody oraz ugruntowanie wiedzy nt. dbałości o czystość otaczającej przestrzeni życiowej.

Do akcji zgłosiły się 3 szkoły: Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku.

W trakcie integracyjnego eventu posprzątano najbardziej zanieczyszczone zakątki Lasku Południowego w Słupsku od ulicy Leśnej po Obwodnicę Słupska w kierunku Krępy Słupskiej i Głobina.

W ramach akcji sprzątania świata równolegle odbyła się akcja sadzenia lasu z Prezydentem RP. W związku z tym, że Szkoły Podstawowe nie mogły uczestniczyć w evencie dla zgłoszonych Szkół przygotowano sadzonki drzew, które zostały posadzone przy Szkołach. Aktywnie w akcji z Prezydentem uczstniczyła Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy z Liderką Agnieszką Trusiak, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Liderką Anną Wolikowską, Szkoła Podstawowa nr 9 z Liderkami Iwoną Poźniak i Sylwią Siedlar oraz Zespół Szkół w Gogolewie z Liderami Justyną Koślą oraz Witoldem Wałaszewskim. Szkoły wspaniale spisały się i w nowatorski sposób nazwały każde wsadzone drzewko.


Po zakończeniu całej akcji sprzątania lasu zorganizowano ognisko integracyjne, smażenie kiełbasek oraz wydano pamiątkowe certyfikaty.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 24/1
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk