Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

IV Bieg Przełajowy


07.09.2019 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała IV Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego przy parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku, aby pomóc bezdomnym z Domu Brata Alberta w Słupsku. Organizatorzy – jak rok temu – zbierali środki higieny osobistej dla bezdomnych. Biegacze mieli do pokonania 6-kilometrową trasę ścieżkami Lasku Południowego, a maszerujący z kijkami 5-kilometrową.
Był to trzeci z cyklu czterech biegów charytatywnych w Słupsku. Pierwszy był dedykowany chorym na stwardnienie rozsiane, drugi dotyczył akcji oddawania krwi, trzeci jest dla bezdomnych, a czwarty – mikołajkowy – tradycyjnie związany jest z organizacją świątecznych paczuszek dla najciężej chorych.

W czasie akcji zbierano środki higieny osobistej, które przekazano podopiecznym Domu Brata Alberta w Słupsku, po biegu. Były to głównie szampony, mydło, maszynki do golenia, pianki do golenia, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, a także bielizna osobista. Dodatkowo, Fundacja przygotowała kartony z możliwością ich napełnienia.

W czasie akcji zebrano mnóstwo środków, których wartość wyceniono na kilkanaście tyś złotych.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk