Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

V Konkurs o tytuł Mistrza Nawigacji


10 czerwca 2020 roku odbyło się podsumowanie "V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego", którego Współorganizatorem był Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”. Wręczenie wyróżnień odbyło się w sposób zdalny. W spotkaniu, które prowadziła Bożena Żuk – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, uczestniczył Józef Sarnowski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Aleksandra Bąkowska – przewodnicząca Zespołu ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej.
Jurorami Konkursu byli: Prezes Fundacji kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – pomysłodawca i autor zadań konkursowych i Leopold Naskręt z Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wszyscy w swoich wystąpieniach zgodnie podkreślali wyjątkowy charakter Konkursu nawigacyjnego i jego interdyscyplinarność oraz to, że Mistrz Nawigacji już na stałe wpisał się w edukacyjny krajobraz Pomorza. Dariusz Kloskowski zwrócił też uwagę na to, że Konkurs, poza walorami edukacyjnymi, pełni ważną rolę w integracji środowiska zajmującego się edukacją morską.

Tegoroczna Mistrzyni Nawigacji – Paulina Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy w swojej refleksji na temat udziału w Konkursie podkreśliła, że turniejowi towarzyszą niebywałe emocje, a rejsy, w których mogła uczestniczyć jako Laureatka były dla niej przygodą życia. Wyprawa pod żaglami Zawiszy Czarnego oraz rejsy na jachcie Por Fawor przewijały się w wypowiedziach nagrodzonych: Michała Orłowskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupsku (II miejsce), Julii Nakonecznej ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (III miejsce) oraz Dawida Struczyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni (wyróżnienie).

O Konkursie wypowiadali się również nauczyciele opiekunowie: Joanna Ploch (SP w Kobylnicy) i Anna Wolikowska (ZSP w Słupsku). W ich relacjach słychać i widać było radość, wzruszenie i dumę, że mogą na co dzień pracować z tak zdolnymi i zaangażowanymi uczniami.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 24/1
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk