Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


10.12.2022
"List do Mikołaja"
10.12.2022 r. zakończyliśmy Akcję mikołajkową, realizowana w ramach "VII Mikołajkowego Krossu Górskiego z Komandorkiem u kantego", polegającą na organizowaniu paczek dla potrzebujących. Dzięki Ludziom dobrej woli udało się zorganizować 613 paczek świątecznych. Obdarowaliśmy wspólnie Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, byliśmy u Dzieci z niepełnosprawnościami w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Damnicy, byliśmy także jak co roku u pensjonariuszy DPS "Leśna Oaza", a także u "Alberciaków" - bezdomnych z naszego subregionu. Z wizytą dotarliśmy także do Stowarzyszenia "MONAR", gdzie zaskoczyliśmy pensjonariuszy podczas przygotowania Wigilii. Zawitaliśmy także do dzieci z DPS "Machowinko", DPS "Przytocko". Z darami udaliśmy się także do Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Obdarowaliśmy wiele osób i dzieci paczkami, którzy napisali do Nas. Byliśmy z wizytą na oddziałach neurologicznym, neurochirurgicznym, onkologii i chemioterapii słupskiego szpitala. To był magiczny czas, czas wzruszeń i nadziei na lepsze jutro. Rozmowy nie były łatwe, czasem ze łzami w oczach, ale były i uśmiechy, radość i wielkie uniesienie, że możemy dac coś od siebie, taki mały geścik.
Wielkie podziękowania składamy Kochani Wam, Ludziom dobrej woli, za ten wielki akt dobroci. Jesteście Wielcy, za to co robicie, za Waszą hojność, za Waszą empatię, za Wielkie Serce dla drugiej, nieznanej osoby.
 
10.12.2022
VII Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego
10.12.2022 r.odbył się "VII Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego". Była to ostatnia inicjatywa z projektu pn.: "Las Lubi Aktywnośc Społeczną" i zarazem ostatni bieg w "Kantym", który zamyka pewien etap działania Fundacji "Sub ventum" w tym miejscu. Niestety z uwagi na budowę drogi w tym miejscu, która dzieli miejsce organizacji i startu eventów, zmuszeni jesteśmy szukać innych detynacji.
Dla Nas, jako Organizatorów głównych to miejsce zawsze będzie magiczne, do którego będziemy wracać. To tutaj wiele osób zaczynało swoją przygodę z bieganiem czy chodzeniem kijkami. To miejsce, to magia pomagania i magia wspólnych spotkań. Tutaj czuliśmy ducha człowieka, takiego zwykłego. Nie było tutaj nigdy "garniturów", czyli ludzi, których trzeba było zbytnio nagradzać brawami. Byliśmy MY, zwykli ludzie, którzy zawsze się dobrze bawiliśmy, tu każdy jest i był ważny! To powodowało, że tańce, jedzonko, podarunki, fajne akcje dla potrzebujących były niepowtarzalne. To miejsce stanowiło pewną "Kuźnię biegacza i Kuźnię kijkarza". Dla mnie, Darka Kloskowskiego, to "Raj na Ziemi", miejsce, gdzie wszystko jest możliwe, miejsce magiczne, niepowtarzalne. Tutaj oddawałem całe swoje serce, Abyście byli zadowoleni, Abyście się cieszyli z tego, że tutaj przyszliście. To tutaj moja Rodzina, Przyjaciele i Znajomi doddawali kawał swojego serca, aby wszystkie Akcje były udane, aby Potrzebujący czuli, że ktoś inny o nich dba.  
Kościół nigdy nie był tutaj przeszkodą. Nie było modlitw, choć niejednokrotnie księża rozpoczynali bieg, nawet biskup. Myślimy, to dla tych, którzy są katolikami, że te Nasze działania to przykład "Nowego Kościoła", który opiera się na znanych od wieków zasadach: dobrych uczynkach, zrozumieniu, szacunku, miłości. Tutaj nie trzeba było tego trąbić z ambony, to się czuło, w tym miejscu kwitła niesamowita atmosfera, energia. Może i był czasami cięty język prowadzącego, ale to tylko dlatego, aby złapać lekki luz, jak ten z księżmi, którzy czuli tą zwykłość, normalność człowieka, bo sami nimi są.
Dziękujemy za ten Czas z Nami, Dziękujemy za wszystkie Akcje i Pomoc Nam i Innym, potrzebującym. Liczymy, że będziemy Razem i będziemy dalej działać w innej scenerii. Jesteśmy dla Was i zawsze będziemy starali się pomagać, zawsze będziemy blisko Was.
 
03.12.2022
"Rodzinny Bieg dla Sandry"
3.12.2022 r.  w Łysomiczkach, przy Dębnicy Kaszubskiej odbył się bieg charytatywny dla niepełnosprawnej Sandry. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" czynnie uczestniczyła w współorganizacji eventu. Wydarzenie skupiło wiele osób, całych rodzin a pomoc zaoferowało wiele firm. Fundacja wspomogła bieg pod względem technicznym, wykonała numery startowe a także przekazała nowe kule dla Sandry. Życzymy zdrowia Sandrze i wiele samozaparcia w dążeniu do celu.
25.10.2022
Na pomoc kociakom
25.10.2022 r. Po opublikowaniu artykułu o tragicznych warunkach bytowania kotów w jednej z koszalińskich fundacji postanowiliśmy zorganizować zbiórkę koców i podkładów. Udało się nam zebrać sporą ilość darów, które zostały przekazne pracownikom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Leśny Zakątek" w Koszalinie. Serdeczne podziękowania składamy Arkadiuszowi Szmigiero, który bardzo mocno zaangażował się w pomoc kociokom. Koce i podkłady zbieramy w systemie ciągłym, dlatego zachęcamy do pomocy.
15.10.2022
II Słupska Sztafeta Witkacowska
15.10.2022 r. w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku odbyła się "II Słupska Sztafeta Witkacowska". Zawody rozpoczęły się o godzinie 11 w centrum miasta, a start nastąpił spod pomnika Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. Każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny miał do pokonania 2 km, czyli musiał wykonać dwa okrążenia alejami parku. Jedynym utrudnieniem na trasie były zakręty, ktorych było bardzo dużo:).
Sponsorem głównym i jednocześnie fundatorem medali była Firma Maripol Meble Polska Sp. z. o. o. Serdeczne podziękowania Fundacja składa Panu Krystianowi Melerowi, który zawsze wspomaga szczytne cele, w szczególności akcje związane ze sportem. Podziękowanie przekazujemy także Spółce Wodociągi Słupsk za super nagrody dla biegaczy oraz dostarczenie wody na bieg, kolejny raz:).
Sztafeta Witkacowska miała na celu promocję miasta Słupska, w szczególności zbiory S. I. Witkiewicza (Witkacego) zlokalizowane w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Start dzieci i młodzieży sprawił, że impreza stała się tzw. przekrojem społeczeństwa, ponieważ różnica lat pomiędzy najmłodszym i najstarszym zawodnikiem wynosiła dokładnie 60 lat.
Serdeczne podziękowania Zarząd Fundacji składa Zespołowi Szkół Mundurowych ze Słupska. Szkoła zawsze wspiera akcje Fundacji, tym razem zabezpieczając trasę biegu i niosąc pomoc przy organizacji. Dziękujemy serdecznie Panu Arkadiuszowi Szmigiero oraz Adrianie Szmigiero za pomoc i wsparcie akcji. Dziękujemy serdecznie Agnieszce Wojtkowiak za ciągłą i nieustanną pomoc przy eventach.
07.10.2022
Marsz Różowej Wstążki
7.10.2022 roku ulicami Słupska przeszedł Marsz Różowej Wstążki pod nazwą: „Kochamy Życie – Badajmy się”. Organizatorem wydarzenia było Słupskie Stowarzyszenie "Amazonka", które już 30 lat niesie pomoc kobietom po amputacji piersi z powodu nowotworu. Marsz miał zachęcić do badań kobiety a także ukazać chorobę jako uleczalną, wykrytą odpowiednio wcześnie. Marsz zaczął się na bulwarach obok Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku od tańca grupy Kadryl. Udział w wydarzeniu wzięło kilkaset osób w różnym wieku, bowiem szły też całe klasy ze słupskich szkół średnich. Wszyscy uczestnicy posiadali różowe rzeczy: elementy ubrań lub baloniki.
Fundacja "Sub ventum" dziękuje za zaproszenie na event i powierzenie prowadzenia marszu a także oprawę muzyczną, którą realizował Aleksander Kloskowski. Przemarsz prowadził Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Uczestnicy robili przystanki przed budynkami użyteczności publicznej: Starostwem Powiatowym w Słupsku, Sądem Rejonowym, bawili się w parku przed pomnikiem Karola Szymanowskiego a przemarsz skończyli na placu Zwycięstwa przed ratuszem. W trakcie eventu uczczono minutą ciszy Amazonki, które odeszły, a także wypuszczono w przestrzeń różowe balony, jako symbol pamięci o Nich. Dodatkowo Amazonki zorganizowały także panel dyskusyjny, na który zaprosiły specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, ginekologii, fizjoterapeutę, panel współprowadził prezes Fundacji.
24.09.2022
"VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"
24.09.2022 r. odbył się kolejny, już "VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego", który realizowany był w ramach Wspólnego Projektu: "LAS LUBI AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNĄ" z parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku oraz Nadleśnictwem Leśny Dwór. Pogoda i atmosfera jak zawsze dopisywała na każdym kroku od momentu uruchomienia zawodów po zakończenie całej imprezy. To już kultowy bieg, od którego wszystko się zaczęło w parafii Kantego.
Przesłanką tego biegu było zbieranie darów dla bezdomnych z Placówki Św. Brata Alberta w Słupsku. Zebrano mnóstwo rzeczy potrzebnych dla "Alberciaków", głównie środki czystości, środki higieny osobistej. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, to jest bardzo wielkie wyfarzenie w Słupsku i jedyny taki bieg dla Bezdomnych. Cieszymy się z dużej frekwencji i z tego, że Wasze Serca nie zamykają się, a wręcz przeciwnie, coraz więcej osób widzi w tym sens.
Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich Wolontariuszy i Instytucji, którzy przyczynili się do uwiecznienia tego wydarzenia, które niewątpliwie jest pewnym przystankiem, wartym zadumy, związanej z problemem jakim jest bezdomność.
16.09.2022
Clean up the World in Słupsk 2022
16.09.2022 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Leśny Dwór oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku akcję sprzątania Świata: "Clean up the World in Słupsk" w ramach Miedzynarodowego Dnia Ziemi. W akcji brała udział młodzież z nauczycielami ze szkół: Szkoły Postawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Gryfitów ze Słupska, Zespołu Szkół Agrotechnicznych ze Słupska, Niepblicznej Szkoły Podstawowej nr 7 ze Słupska, Zespołu Szkół "Elektryk" ze Słupska. Łącznie w Akcji brało udział 165 osób uwzględniając pracowników Nadleśnictwa i sympatyków Fundacji.
Akcję przeprowadzono na trzech trasach:
1. Od Parafii Kantego w kierunku Głobina - strefy ekonomicznej,
2. Od Parafii Kantego w kierunku tzw. "Górki Narciarza".
3. Od Parafii Kantego w kierunku m. Krępa Słupska wzdłuż drogi po lewej i prawej stronie.
Szczegółowego instruktażu dla wolontariuszy udzielił Z-ca Nadleśniczego Dariusz Mikszto, który następnie wyznaczył kadrę Nadleśnictwa do sprawowania opieki merytorycznej nad wolontariuszami.
Zebrano niemal cały kontener śmieci: butelki, puszki, papiery, opony, stare ciuchy, gruz, części karoserii samochodów. Zauważono, że śmieci jest nieco mniej w lesie, natomiast przy samych drogach, głównie przy wyjeździe z miasta śmieci jest najwięcej.
Po akcji wolontariuszom rozdano certyfikaty przygotowane przez Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz wręczono chętnym drzewka, które każdy obiecał posadzić w swoim ogródku albo przy Szkole. Dodatkowo wręczono okolicznościowe grawertony przygotowane przez Fundację "Sub ventum". Całość akcji zakończono przy ognisku delektując się kiełbaskami, ciastem i chlebkiem ze smalcem. Zapraszamy za rok!
04.09.2022
Bieg dla Serc
4.09.2022 roku w przeddzień "Międzynarodowego Dnia Dobroczynności "Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska oraz Parafią pw. św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowała bieg pn.: "Bieg dla Serc". Impreza była związana z projektem, którego beneficjentem było Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska. Udział w imprezie był bezpłatny, który wiązał się z wielkim podziękowaniem dla Wszystkich osób, instytucji, którzy pomagają i wspierają akcje charytatywne w regionie.
Bieg został zorganizowany na trzech dystansach: 1, 3 i 5km w kategorii bieg przełajowy oraz nordic walking. Na wszystkich dystansach dopisała frekwencja. Łącznie wystartowało 145 zawodników.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk