Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


08.07.2022
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, czyli meble dla DPS-u Lubuczewo II
Współdziałanie Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" z Firmą "MARIPOL" to działanie oparte na szczerych rozmowach o potrzebach Innych ludzi, Instytucji. Dzięki nim udaje się wypracować decyzje co do kierunku pomocy, tam gdzie ona powinna trafć. Tym razem także tak było. Jako Fundacja poprosiliśmy o pomoc i wsparcie dla Pensjonariuszy DPS Lubuczewo, aby upiększyć Ich przestrzeń życiową i......., udało się z sukcesem dzięki Panu Krystianowi Melerowi - Dyrektorowi Firmy "MARIPOL", która podarowała piękną, nowoczesną, komfortową kanapę na drugą świetlicę DPS-u w Lubuczewie. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Panem Krystianem, któy jest zawsze życzliwy i pomocny. To dzięki tej firmie można zauważyć, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu funkcjonuje w regionie. Przyłączamy się do podziękowań i życzymy dalszej owocnej współpracy.
11.06.2022
"Małe K2 z Pepco"

11.06.2022 r. odbył się bieg pn.: "Małe L2 z Pepco". Bieg dedykowany był dla dzieci i młodzieży, którego głównym sponsorem była firma PEPCO Poland. Główną sprawczynią powodzenia inicjatywy była Iwona Wojcińska, kierownik sklepu Pepco w Słupsku, której składamy wiwleki podziękowania za pomoc i wielkie zaangażowanie w powodzenia całej akcji.
Projekt zakładał zorganizowanie biegu przełajowego w otulinie rzeki Słupi, tj.: Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w scenerii Lasku Południowego”. Start i Meta zorganizowany został na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, z którą współpracuje Fundacja „Sub ventum”. Zapisy na bieg odbywały się drogą elektroniczną i przewidywały, aby zapisywały się dzieci i młodzież różnej narodowości.
Zaplanowano łącznie 3 dystanse dla młodych biegaczy, gdzie następnie sklasyfikowano zawodników i dokonano dekoracji. Po biegu odbył się poczęstunek, który zaoferowała restauracja Casa Italia ze Słupska.

11.06.2022
"Bieg na K2" 2022
11.06.2022 r. odbył się kolejny "Bieg na K2", który składał się w układankę medalową w 2022 roku w "Kantym", czyli parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku. Bieg był także kolejną inicjatywą realizowaną w ramach projektu pn.: "Las Lubi Aktywność Społeczną". To wspólna inicjatywa wydarzeń z Nadleśnictwem "Leśny Dwór", parafią "Kantego" oraz Parkami Krajobrazowymi "Dolina Słupi". Bieg był już ostatnim z cyklu biegów na K2 z uwagi na planowaną drogę w tym rejonie, odcinającą trasę biegową od miejsca startu.
Jako Organizatorzy główni ubolewamy nad tym faktem, że niestety będziemy musieli szukać innego miejsca zabaw, wspólnych spotkań i magii związanej z bieganiem i pomaganiem Innym. Szkoda, że nikt tego nie zauważył do tej pory. Może zabrakło specjalnych zaproszeń dla radnych, włodarzy, parlamentarzystów miejscowych, dyrektorów, czy prezesów, itd., ale przyjęliśmy zasadę, że każdy jest ważny, wiec zaproszaliśmy i będziemy zapraszać wszystkich, bez wyjątków!
Bieg dedykowany był krwiodawcom, którzy pomagają innym. Była to także okazja do promocji oddawania krwi w zbliżającym się czasie wakacji i odpoczynku.
Fundacja składa bardzo serdeczne podziękowanie dla Wszystkich Ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do bezpiecznego i sprawnego zorganizowania biegu i marszu.
11.06.2022
"Jaśki Pokoju"
11.06.2022 roku w ramach "Biegu na K2" wystartowaliśmy w projektem pn.:" Jaśki Pokoju".
Projekt powstał spontanicznie. W toku rozmów w Dyrektorem firmy MARIPOL Panem Krystianem Melerem, okazało się, że firma, która głównie zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, posiada końcówki materiałów, które nie bardzo nadają się już do produkcji. Wobec czego pomyśleliśmy sobie, że szkoda takich dobrych materiałów utylizować, szkoda przecież Naszej Ziemi, aby poszło to z przysłowiowym dymem, więc wymyśliliśmy sobie, że trzeba coś z tego uszyć.
Tylko co?
Obecnie mamy wojnę na Ukrainie, jest kryzys, a co za tym idzie atmosfera jest ciągle naięta, kłócimy się przez to, ale tych kłótni jak można zauważyć wszędzie jest bardzo dużo. Wszyscy się kłócimy, obrazamy o byle co. Zastanawialiśmy się, czy można coś zrobić z tym, jak można przeciwdziałać takim sytuacjom, jak można to zmienić.
Chyba zwykła organizacja nie może zrobić wiele, tak myśleliśmy. Wobec tego pomyśleliśmy sobie, że gdyby promować pokój i dobre relacje, to może coś się zmieni. I powstał Jasiek, który według Nas, jak przyłożylibyśmy go sobie do głowy mógłby spowodować, że wyśnilibyśmy sobie pokój, a i te nasze kłótnie by zanikły. I tak powstała cała filozofia Jaśków-poduszeczek, które szyją Pensjonariusze DPS-u w Lubuczewie, ale także Dzieci z niepełnosprawnościami w Damnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ktre wypełniają te już uszyte poduszeczki.
Poduszeczki może nabywać każdy kto chce i są one bezcenne, tzn., każdy, kto chce nabyć Jaśka wpłaca dobrowolny datek dla DPS-u w Lubuczewie lub dowolną kwotę dla Dzieci z Damnicy. Pieniążki są przeznaczane na Ich cele, tzn. wycieczki, pomoce dydaktyczne, czyli poprostu są wsparciem fnkcjonowania tych Ośrodków.
I taka to historia, która ciągle trwa i znajduje nabywców:) Niektórzy, jak Radosław Karaś biorą hurtem 100 szt. za co bardzo bardzo dziękujemy!!!
05.06.2022
Dziecięce Zawody Rowerkowe

5.06.2022 r. Fundacja „Sub ventum” była współorganizatorem 48. Edycji Dziecięcych Wyścigów Rowerkowych „Głosu Pomorza”.
Na starcie znalazło się 400 uczestników - dzieci, które rywalizowały ze sobą na stadionie 650-lecia w Słupsku. Słoneczna aura sprzyjała sportowej rywalizacji, a wszyscy bawili się świetnie.
Głównym sędzią zawodów był Pan Eugeniusz Modrzejewski, który po raz 41. machał chorągiewką na znak startu!
Fundacja „Sub ventum” ze swojej strony zapewniła zabezpieczenie startu dla dzieci, które godnie wypełniły Anna Wyszecka i Iwona Wojcińska. Spikerem i całe prowadzenia zawodów przypadło Prezesowi Fundacji – Dariuszowi Kloskowskiemu. Natomiast poczęstunek w postaci drożdżówki i chlebka ze smalcem i ogórkiem dla uczestinków zapewnili: Anna Kloskowska, Beata Kloskowska, Aleksander Kloskowski oraz Konstancja Kloskowska i Maksymilian Haftkiewicz.
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych wolontariuszy za propagowanie zdrowego stylu życia.

22.04.2022
"Las Pokoju 2022"

22.04.2022 r. został posadzony na granicy miasta Słupska i Gminy Słupsk "Las Pokoju". Druga odsłona "Maratonu dla Ziemi" w projekcie "Las Lubi Aktywność Społeczną", który łączy działania: Nadleśnictwa "Leśny Dwór", Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, Parków Krajobrazowych "Dolina Słupi" oraz Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Dzięki Wolontariuszom ze Szkół, Przedszkoli oraz Placówek socjalizacyjnych, Firm oraz Ludziom dobrej woli udało się posadzić w Leśnictwie Płaszewko, w oddziale 582g, na powierzchni 0.38ha 3 tyś. szt. buka, w oddziale 582j na pow. 0.78ha 3.9 tyś. szt. buka oraz 2.3 tyś szt. dęba, co razem daje obszar nasadzenia: 1.16 ha z wysadzonymi 9.2 tyś szt. sadzonek. To absolutny rekord jak dotychczas, z czego Wszyscy się bardzo cieszą, ponieważ Las, to Nasze wspólne dobro.
Dziękujemy za Wspólną Akcję, w której wzięło udział ponad 800 osób z Miasta Słupska, Gminy Słupsk i Powiatu Słupskiego.

08.04.2022
"Maraton dla Ziemi" - cz. I Sprzątanie 2022
W dniu 8.04.2022 r. po raz kolejny Wspólnie we współpracy z Nadleśnictwem "Leśny Dór" oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowaliśmy Sprzątanie Ziemi w ramach projektu: Maraton dla Ziemi". Do Akcji przyłączyły się Szkoły ze Słupska: Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół Mundurowych, Przedszkole anglojęzyczne "Stokrotka". Łącznie w Akcji uczestniczyło ponad 180 osób.
Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci z okolic "Lasku Południowego" (pełny kontener).

Zbierano śmieci na trzech trasach:
1. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku tzw. "Górki Naciarza",
2. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku obwodnicy Słupska, przy ul. Arciszewskiego, po jednej i drugiej stronie,
3. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku strefy ekonomicznej, do m. Głobino.
07.04.2022
Porozmawiajmy o Górach
7.04.2022 r. na zaproszenie Przedszkolaków z Przedszkola anglojęzycznego "Stokrotka" Prezes Fundacji "Sub ventum" przeprowadzi zajęcia nt.: "Porozmawiajmy o górach". Zajęcia odbyły się w ramach Dnia Sportu, gdzie głównym elementem była turystyka górska. Dzieci bardzo zainteresował sprzęt wysokogórski, głównie raki oraz czekan, jak również odzież.
Dzieci zadawały bardzo ciekawe pytania i odpowiadały, jak zachowywać się w górach. Dowiedzieliśmy się, że tatusiowie męczą się w górach bardziej od mam:)
05.04.2022
VII Konkurs o tytuł "Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego"

5.04.2022 r. w słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się wojewódzki etap VII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego. Turniej nawigacyjny organizowany jest jak co roku przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z Fundacją „Sub ventum” oraz Pomorskim Związkiem Żeglarski.
W finale konkursu wzięło udział 19 uczestników z pomorskich szkół podstawowych: z Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Gdyni i Szemudu. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach (wykonanie testu wiadomości) oraz etapu regionalnego (uzyskanie odpowiedniego progu punktów z Dziennika Nawigacyjnego oraz ze zliczenia graficznego drogi statku- Mapa),  Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – prezes Fundacji „Sub ventum”.
Dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie Uczniów do turnieju nawigacyjnego i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk