Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


05.09.2020
"V Bieg przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"

5.09.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała bieg przy parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku, aby pomóc bezdomnym z Domu Brata Alberta w Słupsku. Organizatorzy – jak rok temu – zbierali środki higieny osobistej dla bezdomnych z subregionu słupskiego.

Biegacze mieli do pokonania 6-kilometrową trasę ścieżkami Lasku Południowego, a maszerujący z kijkami 5-kilometrową.

Był to trzeci z cyklu czterech biegów charytatywnych w Słupsku oraz kolejny w czasie trwania pandemii. Pierwszy był dedykowany Chorym na Stwardnienie Rozsiane, drugi Krwiodawcom, trzeci bezdomnm, a czwarty – mikołajkowy – tradycyjnie związany jest z organizacją świątecznych paczuszek dla najciężej chorych.

W czasie akcji zbierano środki higieny osobistej, które przekazano podopiecznym Domu Brata Alberta w Słupsku, po biegu. Były to głównie szampony, mydła, maszynki do golenia, pianki do golenia, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, a także bielizna osobista. Tradycyjnie  Fundacja przygotowała kartony z możliwością ich napełnienia.

18.07.2020
"1. Słupska Sztafeta Witkacowska"
18.07.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowała 1. Słupską Sztafetę Witkacowską. Inspiracją do zorganizowania imprezy sportowej w parku była twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego", w szczególności Jego zbiory, które można podziwiać w słupskim Muzem, tj. Zamku Książąt Pomorskich. Sztafeta w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku okazał się świetnym miejscem do realizacji tego typu eventów, w którym udało się wytyczyć 1km.
26.06.2020
Projekt poczekalni
Mając na uwadze dobro pacjentów Oddziału Onkologii i Chemioterapii Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku oraz rodzin odwiedzających chorych powstał pomysł zaprojektowania poczekalni, która odbiegałaby od istniejących standardów szpitalnych.
Pierwsza faza projektu, tj. "Koncepcja zagospodarowania przestrzeni" został zrealizowana, niestety z uwagi na brak akceptacji Ordynatora Oddziału dalszy postęp prac został zawieszony.
20.06.2020
III Bieg na K2
20.06.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum” wspólnie z "Rozbieganą Parafią" pw. św. Jana Kantego w Słupsku, jako pierwsza w okresie pandemii zorganizowała Bieg na K-2 oraz marsz Nordic Walking. Górki Lasku Południowego pod Słupskiem nie przypominają wysokością drugiego szczytu ziemi wznoszącego się w Karakorum, ale trasa biegu wynosiła 8 kilometrów i 611 metrów – czyli, dokładnie tyle, ile ma ten ośmiotysięcznik. Uczestnicy biegu zmierzyli się z odległością równą wysokości góry leżącej na granicy Chin i Pakistanu, natomiast Kijkarze pomaszerowali pięć tysięcy metrów, czyli o 33 metry mniej niż liczy sobie kaukaski Kazbek.
10.06.2020
V Konkurs o tytuł Mistrza Nawigacji
10 czerwca 2020 roku odbyło się podsumowanie "V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego", którego Współorganizatorem był Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”. Wręczenie wyróżnień odbyło się w sposób zdalny. W spotkaniu, które prowadziła Bożena Żuk – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, uczestniczył Józef Sarnowski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Aleksandra Bąkowska – przewodnicząca Zespołu ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej.
03.06.2020
Akcja Meble
Dzięki staraniom Fundacji 03.06.2020 roku Firma MARIPOL Meble Polska Sp. z o.o. sp. k. doposażyła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy w nowoczesne meble wypoczynkowe. Szczególne podziękowania składamy Panu Krystianowi Melerowi za bardzo dynamiczne działanie, okazaną pomoc i wsparcie, z którego Dzieci i Wychowawcy są bardzo zadowoleni.
04.05.2020
Akcja Kwiaty
04.05.2020 r. Fundacja zainicjowała akcję pn.: „Kwiatki, drzewa i roślinki dziś zbieramy dla Rodzinki”. Akcja skierowana była do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić kwiatkami, którym Dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy dadzą nowe życie. Jest to z jednej strony element terapii dla Dzieci z dysfunkcjami, który polega na wykonywaniu prac pielęgnacyjnych, z drugiej zaś strony ukazaliśmy dzięki akcji piękny Pałac oraz wzbogaciliśmy jego wnętrze pięknymi kwiatami, które będą wypełniały przestrzeń, głównie niesamowitej Biblioteki.
07.03.2020
IV Słupski Bieg Kaziuków
7.03.2020 r. na terenie Lasku Południowego w Słupsku odbył się marsz Nordic Walking oraz IV Słupski Bieg Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”. Bieg dedykowany był Chorym ze Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Fundacja zorganizowała jak co roku zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, tj. ręczników i pieluchomajtek. Zebrano łącznie kilkadziesiąt kg ręczników i setki pieluchomajtek, które przekazano bezpośrednio po biegu Zarządowi Stowarzyszenia.
01.03.2020
Bieg Tropem Wilczym
W dniu 1 marca 2020 roku, który jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała pierwszy bieg w Krępie Słupskiej. Jak w całej Polsce, tak i w Krępie Słupskiej punktualnie o godzinie 12.00 oddano strzał do startu "Biegu Tropem Wilczym". Był to hołd oddany Żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Bieg zorganizowano przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Krępie Słupskiej oraz Gminą Słupsk. W asyście wozów strażackich OSP i motocyklistów blisko 120 uczestników biegu przemaszerowało przez tę miejscowość na linię startu i mety.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 24/1
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk