Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


10.06.2020
V Konkurs o tytuł Mistrza Nawigacji
10 czerwca 2020 roku odbyło się podsumowanie "V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego", którego Współorganizatorem był Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum”. Wręczenie wyróżnień odbyło się w sposób zdalny. W spotkaniu, które prowadziła Bożena Żuk – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, uczestniczył Józef Sarnowski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Aleksandra Bąkowska – przewodnicząca Zespołu ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej.
03.06.2020
Akcja Meble
Dzięki staraniom Fundacji 03.06.2020 roku Firma MARIPOL Meble Polska Sp. z o.o. sp. k. doposażyła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy w nowoczesne meble wypoczynkowe. Szczególne podziękowania składamy Panu Krystianowi Melerowi za bardzo dynamiczne działanie, okazaną pomoc i wsparcie, z którego Dzieci i Wychowawcy są bardzo zadowoleni.
04.05.2020
Akcja Kwiaty
04.05.2020 r. Fundacja zainicjowała akcję pn.: „Kwiatki, drzewa i roślinki dziś zbieramy dla Rodzinki”. Akcja skierowana była do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić kwiatkami, którym Dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy dadzą nowe życie. Jest to z jednej strony element terapii dla Dzieci z dysfunkcjami, który polega na wykonywaniu prac pielęgnacyjnych, z drugiej zaś strony ukazaliśmy dzięki akcji piękny Pałac oraz wzbogaciliśmy jego wnętrze pięknymi kwiatami, które będą wypełniały przestrzeń, głównie niesamowitej Biblioteki.
07.03.2020
IV Słupski Bieg Kaziuków
7.03.2020 r. na terenie Lasku Południowego w Słupsku odbył się marsz Nordic Walking oraz IV Słupski Bieg Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”. Bieg dedykowany był Chorym ze Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Fundacja zorganizowała jak co roku zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, tj. ręczników i pieluchomajtek. Zebrano łącznie kilkadziesiąt kg ręczników i setki pieluchomajtek, które przekazano bezpośrednio po biegu Zarządowi Stowarzyszenia.
01.03.2020
Bieg Tropem Wilczym
W dniu 1 marca 2020 roku, który jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała pierwszy bieg w Krępie Słupskiej. Jak w całej Polsce, tak i w Krępie Słupskiej punktualnie o godzinie 12.00 oddano strzał do startu "Biegu Tropem Wilczym". Był to hołd oddany Żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Bieg zorganizowano przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Krępie Słupskiej oraz Gminą Słupsk. W asyście wozów strażackich OSP i motocyklistów blisko 120 uczestników biegu przemaszerowało przez tę miejscowość na linię startu i mety.
11.02.2020
Studenci - Dzieciom w Afryce
11.02.2020 roku zakończył się proces tworzenia audiobooka, w którym Fundacja czynnie uczestniczyła i wspierała Studentów Akademii Pomorskiej oraz sympatyków Duszpasterstwa Akademickiego w Słupsku w ramach projektu „nAPisz swoją baśń do audiobooka”. Studenci wolontariusze oraz sympatycy projektu pod czujną opieką Igora Chmielnika, aktora ze słupskiego teatru przez 4 miesiące uczyli się odgrywać role bohaterów wyłonionych z konkursu baśni. Następnie dzięki uprzejmości Radia Gdańsk baśnie zostały nagrane.
29.01.2020
VI Ćwierćmaraton Komandosa
29.01.2020 roku w Słupsku odbył się "6. Ćwierćmaraton Komandosa". To specyficzna impreza, przeznaczona dla biegaczy, którzy na trasę wyruszyli w umundurowaniu, butach wojskowych i z 10-kilogramowym plecakiem. Do tej pory „ćwiartka” odbywała się w innych miejscach Polski, stąd już „6” w nazwie. A dlaczego „ćwiartka?”. Bo uczestnicy biegną 1/4 dystansu maratonu – 10,55 km. Trasa biegu została wytyczona w Lasku Północnym, charakteryzującym się terenem pagórkowatym.
17.12.2019
Zabawy nawigacyjne
17.12.2019 roku w duchu sentencji: "In mare via tua" (łac. W morzu droga Twoja), zakończyliśmy „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej”, zajęcia, które otwierają możliwość uczestniczenia w "Konkursie o tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego". Zajęcia, których pomysłodawcą jest Prezes Fundacji „Sub ventum” Dariusz Kloskowski łączą w sobie elementy nawigacji, matematyki, geografii i fizyki. Stanowią ciekawe połączenie pracy nauczyciela – jako prowadzącego z uczniami, chętnymi do współpracy w systemie pozaszkolnym.
07.12.2019
Bieg Mikołajkowy
7 grudnia 2019 roku spod parafii p.w. św. Jana Kantego wystartował Bieg mikołajkowy pn: „IV Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego”. Każdy z uczestników zawodów, zobowiązany był wystartować i ukończyć bieg w czapce Mikołaja otrzymanej w biurze zawodów. Organizatorem eventu była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” oraz parafia pw. Św. Jana Kantego w Słupsku. Zawodnicy pobiegli po leśnych dróżkach w Lasku Południowym, słynących z wielu stromych podbiegów i zbiegów, na dystansie 6 km.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285
© Fundacja Sub Ventum. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk