Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

1. Bieg na Wieżę Ratusza Słupsk


1.07.2023 roku miało miejsce nietypowe wydarzenie w Słupskim Ratuszu. W ramach 122. rocznicy urodzin Ratusza Fundacja "Sub ventum" zorganizowała bieg po schodach na wieżę ratusza. Siąpiący deszcz i niewysoka temperatura nie przeszkodziły ponad 60 amatorom biegania po schodach stanąć na dziedzińcu słupskiego ratusza i wziąć udział w trzech różnych biegach.
Już o godzinie 18.00 wystartował bieg honorowy. Jako pierwsi ruszyli na schody wiodące na poziom widokowy w wieży ratusza uczestnicy, którzy mieli do pokonania tylko jedno wejście na wieżę ratuszową. Tuż przed startem Prezez Fundacji Dariusz Kloskowski za uczestnictwo i promowanie biegania w warunkach ekstremalnych otrzymał odznakę pamiątkową - medal XLVI Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Odznakę wręczył mu ppłk Andrzej Liśniewski z Inspektoratu Wsparcia w Bydgoszczy, który także wziął udział w biegu honorowym.

Wytyczona trasa niestety musiała omonąć zabytkowe dębowe schody i w efekcie trasę poprowadzono schodami kamiennymi - bocznymi aż do samej góry - na wieżę ratusza. W najwyższym punkcie trasy biegacze zawracali i ruszali w dół. Start i meta znajdowały się na dziedzińcu ratusza.
Około godziny 19.00 ruszył drugi bieg - sztafeta składająca się z pięciu zawodników. W sztafecie każdy z zawodników musiał pokonać dwa okrążenia.
W ostatnim biegu wystartowali najsilniejsi zawodnicy, którzy ratuszowe schody musieli pokonać 12 razy. Najpierw wystartowali mężczyźni, a pięć mint później na schody ruszyły kobiety. Każde wbiegnięcie na poziom widokowy wieży musiało zostać potwierdzone specjalną pieczątką w „biegowym paszporcie”.

Emocji we wszystkich biegach nie brakowało. Zmęczenie, które narastało wraz z liczbą pokonywanych stopni, a także wąskie na niektórych odcinkach schody, dawały się widocznie we znaki. Wszyscy jednak chcieli ukończyć swój bieg, a tym samym zdobyć pamiątkowy medal tego pierwszego w dziejach ratusza wydarzenia sportowego.
Po biegu każdy mógł się posilić ciepłym posiłkiem - zupą, ciastem, a także specjałami przygotowanymi przez Casa Italia i Firmę Perla. Chlebek i wodę ufundowała firma Leclerc.
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pomoc w organizacji!!!

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285