Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


09.11.2023
"Dobra Poduszka"
"Dobra Poduszka" jest jak Dobra Książka, można ją znaleźć w Bibliotece. To projekt, który zakłada ścisłą współpracę w Bibliotekami, które rozpowszechniają poduszki uszyte przez Firmę Maripol. Dzięki datkom, które wpłacają Darczyńcy Fundacja będzie mogła zorganizować paczki świąteczne dla potrzebujacych z Placówek: DPS Lubuczewo, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta w Słupsku, DPS Leśna Oaza, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Damnicy.
Serdeczne podziękowanie Fundacja składa Firmie Maripol za pomoc w organizacji Akcji a także Personelowi Bibliotek, w tym Katarzynie Wiśniewskiej za osobiste zaangażowanie się w powodzenie szczytnego Celu.
04.11.2023
"Bieg Anioła"
4.11.2023 r. na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" we współpracy z ks. Proboszczem parafii "Kantego" Wojciechem Filimonem zorganizowała bieg pn.: "Bieg Anioła". Event wpisywał się w obchodzony dwa dni wcześniej "Dzień Zaduszny" i był biegiem-symbolem, gdzie licznie przybyli biegacze i kojkarze pobiegli i pomaszerowali w duchu pamięci i wspomnień Osób, które odeszły od Nas. W biegu uczestniczyło 92 osoby oraz 36 Wolontariuszy.
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Firm: "Casa Italia" i "Pysznego Jedzonka" za pomoc w zorganizowaniu biegu. Dziękujemy także Wolontariuszom, w szczególności Ani Dyrmo za pomoc w ich zorganizowaniu. Dziękujemy serdecznie Arkadiuszowi Szmigiero za pomoc w zorganizowaniu trasy biegu i zabezpieczeniu jej.
W tym dniu także wręczono Medal papieski dla Arkadiusza Szmigiero za szczególne zasługi na rzecz Ewangelizacji w parafii Św. Jana Kantego w Słupsku.
23.09.2023
"VIII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"
23.09.2023 roku odbył się "VIII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego" realizowany przez Parafię pw. Św Jana Kantego w Słupsku, Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" oraz Nadleśnictwo "Leśny Dwór". Bieg charytatywny skierowany był do bezdomnych im. Brata Alberta w Słupsku. Akcja charytatywna była zapoczątkowana miesiąc przed samym biegiem i skierowana była do wszystkich Biegaczy, Kijkarzy, Instytucji, Szkół, Placówek Oświatowych, Firm. Hasłem przewodnim Akcji był "Dar Serca dla Alberciaków". Dzięki zbiórce udało się uzbierać kilkadziesiąt kartonów zawierających środki higieny osobostej: żele pod prysznic, szampony, maszynki do golenia, mydła, dezodoranty, i inne.
W biegu uczestniczyło łącznie 204 osoby, które rywalizowały na dwóch dystansach: 5km i 10km w kategorii mundurowej i cywilnej. Dodatkowo na trasie 5km rywalizowała młodzież z klas mundurowych. A biegu pojawiło się bardzo dużo dzieci i młodzieży ze słupskich szkół.
Atmosfera imprezy była nietypowa. Rywalizacja przyćmiła charakter bieg, który był głównym celem eventu. Liczyła się przede wszystkim pomoc bezdomnym oraz spotkanie towarzyskie.
Po samym biegu, każdy z uczestników dostał bity medal z marynarzem oraz czekała na każdego zawodnika nie lada uczta. Oprócz pakietów, gdzie rozdawano konserwy rybne firmy Łosoś oraz smakołyki z Firmy Perla na każdego zawodnika czekały specjały z Casa Italia, Pysznego Jedzonka, chlebek ze smalcem i ogórkiem Anny Kloskowskiej, kiszonki Marcina Kisielewskiego, pyszne ciasto z piekarni zJaracza, zupka gulaszowa oraz makaron wege i z sosem mięsnym przygotowanym przez Alberciaków.
Dzięujemy serdecznie Wszystkim za zangażowanie, w szczególności Wolontariuszom z SP-5 i Zespołu Szkół Mundurowych, którzy zabezpieczali trasę biegu i marszu.
DziękujeMY Wszystkim za piękną Akcję kartonikową:) 
15.09.2023
World Cleanup Day 2023
15.09.2023 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum", Nadleśnictwo "Leśny Dwór" oraz Parafia pw. Św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowały Akcję pn.: "World Cleanup Day 2023". Akcja miała na celu posprzątanie obszarów leśnych, w tym posadzonych wcześniej: "Lasu Pokoleń", "Lasu Przyjaźni", "Lasu Pokoju" i "Lasu Przemyśleń". W Akcji udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Mundurowych ze Słupska, Uczniowie Szkoły z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku oraz Pensjonariusze Domou Pomocy Społecznej z Lubuczewa. Łącznie w Akcji wzięło udział 150 osób.
W wyniku prac w terenie posprzątano kilkanaście ha obszarów leśnych zarządzanych przez Nadleśnictwo "Leśny Dwór" i zebrano 19 worków różnych śmieci 80l.
Po całej Akcji wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa "Leśny Dwór" wręczono dla uczestniczących Grup certyfikaty oraz 50 szt. sadzonek drzewek iglastych, które można było posadzić w przydomowych ogódkach.
Akcję zakończono biesiadą z chlebkiem ze smalcem z ogórkiem oraz pysznym ciastem.
08.09.2023
Sztandar dla Dzieci z Damnicy
Mając na uwadze fakt, iż Ośrodek dla Dzieci z Damnicy nie posiada ważnego elementu identyfikacyjnego - Sztandaru, Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" wpadła na pomysł ufundowania Sztandaru dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Damnicy. W tym celu został opracowany projekt, który następnie został zaakceptowany przez Dyrekcję Ośrodka.
Do Akcji przyłączyli się Darczyńcy:
1. Emilia Ustjanowska-Czygier
2. płk. Andrzej Liśniewski
3. Paulina Rosińska
4. Firma Igmar ID, Michał Kreft
5. Marcin Cetera
6. Tomasz Burman
7. Elżbieta Szczypek
8. Casa Italia, Grzegorz Rocławski
9. Radosław Karaś
10. Waldemar Badziąg
11. Wojciech Osiński
12. Michał Boguszewski
Nadanie Sztandaru Szkoły nastąpi w dniu 10.11.2023 r. w Damnicy.
 
17.07.2023
"Datek nie Kwiatek" na rzecz Chorych na SM
Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku po raz kolejny wspólnie z Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zainicjował Akcję pn.: "Datek nie Kwiatek". Akcja polegała na dobrowolnym przekazywaniu datków od Rodziców, Dzieci i Młodzieży STO narzecz chorych do specjalnie wykonanych puszek, zamiast zwyczajowego zakupu kwiatków w związku z zakończeniem roku szkolnego. To nie jest pierwszy raz, kiedy STO wychodzi z podobną inicjatywą. W roku poprzednim zebraną kwotę przekazano dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.
W wyniku Akcji zebrano kwotę 3.523,87 zł, którą przekaznao komisyjnie Prezesowi Fundacji, a następnie datki trafiły na konto Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.
Za taki Piękny gest i szlachetność Darczyńców Zarząd Fundacji serdecznie dziękuje w imieniu Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.
06.07.2023
Meble na licytację dla Weroniki
6.07.2023 r. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" przekazała darowiznę  - mebel tapicerowany Sava 3 w tkaninie Stella anthrazit Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Koszalinie, który będzie następnie wylicytowany podczas Akcji przeprowadzonej na rzecz chorej funkcjonariuszki Zakładu Karnego, pani Weroniki. Liczymy, że zebrane fundusze pomogą Pani Weronice w dalszej rehabilitacji.
Akcja mogła przynieść zakładany skutek dzięki ciągłej dobrej współpracy Fundacji z Firmą Maripol Melbe Polska Spółka z o. o., która po raz kolejny pokazała empatię i wysoką wrażliwość. Dziękujemy za pomoc i liczymy na dalszą dobrą współpracę.
01.07.2023
1. Bieg na Wieżę Ratusza Słupsk

1.07.2023 roku miało miejsce nietypowe wydarzenie w Słupskim Ratuszu. W ramach 122. rocznicy urodzin Ratusza Fundacja "Sub ventum" zorganizowała bieg po schodach na wieżę ratusza. Siąpiący deszcz i niewysoka temperatura nie przeszkodziły ponad 60 amatorom biegania po schodach stanąć na dziedzińcu słupskiego ratusza i wziąć udział w trzech różnych biegach.
Już o godzinie 18.00 wystartował bieg honorowy. Jako pierwsi ruszyli na schody wiodące na poziom widokowy w wieży ratusza uczestnicy, którzy mieli do pokonania tylko jedno wejście na wieżę ratuszową. Tuż przed startem Prezez Fundacji Dariusz Kloskowski za uczestnictwo i promowanie biegania w warunkach ekstremalnych otrzymał odznakę pamiątkową - medal XLVI Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Odznakę wręczył mu ppłk Andrzej Liśniewski z Inspektoratu Wsparcia w Bydgoszczy, który także wziął udział w biegu honorowym.

Wytyczona trasa niestety musiała omonąć zabytkowe dębowe schody i w efekcie trasę poprowadzono schodami kamiennymi - bocznymi aż do samej góry - na wieżę ratusza. W najwyższym punkcie trasy biegacze zawracali i ruszali w dół. Start i meta znajdowały się na dziedzińcu ratusza.
Około godziny 19.00 ruszył drugi bieg - sztafeta składająca się z pięciu zawodników. W sztafecie każdy z zawodników musiał pokonać dwa okrążenia.
W ostatnim biegu wystartowali najsilniejsi zawodnicy, którzy ratuszowe schody musieli pokonać 12 razy. Najpierw wystartowali mężczyźni, a pięć mint później na schody ruszyły kobiety. Każde wbiegnięcie na poziom widokowy wieży musiało zostać potwierdzone specjalną pieczątką w „biegowym paszporcie”.

Emocji we wszystkich biegach nie brakowało. Zmęczenie, które narastało wraz z liczbą pokonywanych stopni, a także wąskie na niektórych odcinkach schody, dawały się widocznie we znaki. Wszyscy jednak chcieli ukończyć swój bieg, a tym samym zdobyć pamiątkowy medal tego pierwszego w dziejach ratusza wydarzenia sportowego.
Po biegu każdy mógł się posilić ciepłym posiłkiem - zupą, ciastem, a także specjałami przygotowanymi przez Casa Italia i Firmę Perla. Chlebek i wodę ufundowała firma Leclerc.
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pomoc w organizacji!!!

20.06.2023
Bieg pod Żaglami: Gogolewo 2023
20.06.2023 roku w Gogolewie odbył się już kolejny "Piknik Żeglarski 2023". Impreza jak co roku stanowiła połączenie akcji sportowej, stanowiącej bieg po Żaglami oraz integracji społecznej na stawku p.pożarowym w Gogolewie. 
Event rozpoczęto "Biegiem pod Żaglami im. Jadwigi Mułyk". W honorowym biegu, który poprowadził Prezes Fundacji "Sub ventum" udział mógł wziąć każdy bez względu na wiek. Biegli mali i duzi, biegli dziadkowie i strażacy, biegli uczniowie, biegli podopieczni Środowiskowego Domu Społecznego w Motarzynie. Każdy uczestnik otrzymał z rąk Pani Wójt Iwony Warkockiej wspaniały bity medal. Dodatkowo najszybsi zostali uhonorowani pucharami zasponsorowanymi przez Fundację "Sub ventum".
Po biegu wodowano sprzęt i event przeniósł się "szerokie wody" stawku w Gogolewie. Pod czujnym okiem ratowników można było przepłynąć się kajakami, rowerami wodnymi oraz motorówką. Widać było elementy marynistyczne w każdym miejscu. Nawet kanapki ze śedzikiem zrobiono w kształcie łódek. Brawa wielkie dla Organizatorów.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285