Bieg dla WOŚP z Gminą Słupsk

30.01.2022 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" współorganizowała z Gminą Słupsk bieg pn.: "Bieg dla WOŚP z Gminą Słupsk". W akcji charytatywnej, której głównym mottem było "Granie dla okulistyki" uczestniczyło niemal 250 osób, które pobiegły lub przemaszerowały malowniczą trasą w m. Siemianice. Bieg połączył społeczność Słupska i innych miejscowości Gminy Słupsk w szczytnym celu. Zabawa na trasie, wspólny cel i wspólne działanie uwidoczniło niesamowitą atmosferę, która towarzyszyła do ostatniego momentu - wręczenia nagród za bieg. W czasie biegu udało się zebrać kwotę: 6611 zł, która została przekazana do Sztabu WOŚP w Gminie Słupsk.
Szczególne podziękowania należą się Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Słupsk, w szczególności Komendantowi Andrzejowi Małyszka za szybkie działanie - udrożenienie dróg leśnych po wichurze. Fundacja składa także podziękowania dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 ze Słupska oraz Pani Anny Wolikowskiej za działalność wolontaryjną. Serdeczne podziękowania składamy Arkadiuszowi Szmigiero za pomoc w evencie.
Główne podziękowania Fundacja "Sub ventum" składa Ewelinie Urban, która dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu pokazuje, że można działać poza podziałami, promuje akcje charytatywne poprzez sport, błyskawicznie działa i łączy ludzi!