Bieg im. Asi Kenig w Sławsku

22 kwietnia 2023 odbyła się kolejna impreza dobroczynna pn.: „Bieg im. Asi Kenig”, w której Fundacja Wspierania Inicjatyw niekonwencjonalnych „Sub ventum” wzięła czynny udział i była Współorganizatorem całego Wydarzenia. W Sławsku biegano głównie dla zdrowia, a w szczególności dla promocji "Dobra".
22 kwietnia na starcie w Sławsku stanęło ok. 200 osób, które wzięły udział w biegach w różnych kategoriach wiekowych, w tym głównym na dystansie 10 kilometrów, a ponadto w marszu Nordic Walking. Spikerem - prowadzacym wydarzenie był Dariusz Kloskowski.
Dzień Dobra został zainaugurowany tydzień wcześniej poprzez bieg „Cross country Day in Słupsk”, podczas którego zebrano w ramach charytatywnej zbiórki środki higieniczne (pampersy, pieluchomajtki, podkłady i nutridrinki oraz kosmetyki dla chorych) o wartości 60 tysięcy złotych na rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Współorganizatorem wydarzeń sportowych był Caritas Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej z Koszalina z ks. Dyrektorem Łukaszem Bikunem na czele.
Według Prezesa Fundacji „Sub ventum” Ewangelizacja może być realizowana także poprzez sport. Przez te sportowe eventy można pokazać, w jaki sposób można się cieszyć, jak nieść Dobro. Takie wydarzenia, opierające się na wolontariacie, pokazują, że można być życzliwym i dać coś od Siebie dla Innych.
Impreza była swoistą ucztą nie tylko biegową, ale typową sielanką w piękny sobotni dzień.