Bieg pod Żaglami: Gogolewo 2023

20.06.2023 roku w Gogolewie odbył się już kolejny "Piknik Żeglarski 2023". Impreza jak co roku stanowiła połączenie akcji sportowej, stanowiącej bieg po Żaglami oraz integracji społecznej na stawku p.pożarowym w Gogolewie.
Event rozpoczęto "Biegiem pod Żaglami im. Jadwigi Mułyk". W honorowym biegu, który poprowadził Prezes Fundacji "Sub ventum" udział mógł wziąć każdy bez względu na wiek. Biegli mali i duzi, biegli dziadkowie i strażacy, biegli uczniowie, biegli podopieczni Środowiskowego Domu Społecznego w Motarzynie. Każdy uczestnik otrzymał z rąk Pani Wójt Iwony Warkockiej wspaniały bity medal. Dodatkowo najszybsi zostali uhonorowani pucharami zasponsorowanymi przez Fundację "Sub ventum".
Po biegu wodowano sprzęt i event przeniósł się "szerokie wody" stawku w Gogolewie. Pod czujnym okiem ratowników można było przepłynąć się kajakami, rowerami wodnymi oraz motorówką. Widać było elementy marynistyczne w każdym miejscu. Nawet kanapki ze śedzikiem zrobiono w kształcie łódek. Brawa wielkie dla Organizatorów.