Bieg "Tropem Wilczym" 2021

W dniu 15 sierpnia 2021 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała drugi bieg w Krępie Słupskiej. Jak w całej Polsce, tak i w Krępie Słupskiej punktualnie o godzinie 12.00 oddano strzał do startu Biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych - "Tropem Wilczym". Był to hołd oddany Żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Bieg zorganizowano przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Gminy Słupsk oraz Gminą Słupsk.
Bieg wspomagali Strażacy z OSP Gałęzionowa, Krępy Słupskiej, Jezierzyc, Bukówki i Strzelinka oraz Motocykliści z Krępy Słupskiej i Słupska pod komendą Adama Środy. Blisko 120 uczestników biegu pobiegło na dwóch trasach: 1963 metry – nawiązując tym samym do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Dla bardziej rozbieganych zawodników przygotowano trasę 5 km.
Na linii mety uczestnicy biegu otrzymywali pamiątkowe medale, które zostały zakupione przez Fundację "Sub ventum" od Fundacji Wolność i Demokracja z Warszawy.
Tradycyjnie po biegu była okazja do spotkania z Rodzinką Biegową, któremu towarzyszyło pyszne jedzonko, które zostało przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krępy Słupskiej oraz pyszne ciasto zasposnorowane przez Klub Seniora z Gminy Słupsk. Dodatkowo Restauracja Casa Italia ze Słupska przygotowała pyszny poczęstunek w tonacji włoskiej. Jak zawsze na zakończenie podziękowano współpracownikom eventu oraz rozlosowano upominki od sponsorów.

II edycja biegu była możliwa dzięki wsparaciu Pani Wójt Gminy Słupsk Barbary Dykier, która objęła patronatem bieg oraz Eweliny Urban, która prywatnie i służbowo zaangażowała się w organizację przedsięwzięcia.
Zarząd Fundacji składa szczere podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom zangażowanym w realizację przedsięwzięcia, w szczególności stałym współpracownikom: Annie Kloskowskiej, Katarzynie i Adamowi Środa, Agnieszce Wojtkowiak z Rodziną, Arkadiuszowi Szmigiero, Adrianowi i Agnieszce Weiland oraz Macelinie Weiland, a także Redakcji GP24 i Radiu Gdańsk.