Clean up the World in Słupsk 2022

16.09.2022 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Leśny Dwór oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku akcję sprzątania Świata: "Clean up the World in Słupsk" w ramach Miedzynarodowego Dnia Ziemi. W akcji brała udział młodzież z nauczycielami ze szkół: Szkoły Postawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Gryfitów ze Słupska, Zespołu Szkół Agrotechnicznych ze Słupska, Niepblicznej Szkoły Podstawowej nr 7 ze Słupska, Zespołu Szkół "Elektryk" ze Słupska. Łącznie w Akcji brało udział 165 osób uwzględniając pracowników Nadleśnictwa i sympatyków Fundacji.
Akcję przeprowadzono na trzech trasach:
1. Od Parafii Kantego w kierunku Głobina - strefy ekonomicznej,
2. Od Parafii Kantego w kierunku tzw. "Górki Narciarza".
3. Od Parafii Kantego w kierunku m. Krępa Słupska wzdłuż drogi po lewej i prawej stronie.
Szczegółowego instruktażu dla wolontariuszy udzielił Z-ca Nadleśniczego Dariusz Mikszto, który następnie wyznaczył kadrę Nadleśnictwa do sprawowania opieki merytorycznej nad wolontariuszami.
Zebrano niemal cały kontener śmieci: butelki, puszki, papiery, opony, stare ciuchy, gruz, części karoserii samochodów. Zauważono, że śmieci jest nieco mniej w lesie, natomiast przy samych drogach, głównie przy wyjeździe z miasta śmieci jest najwięcej.
Po akcji wolontariuszom rozdano certyfikaty przygotowane przez Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz wręczono chętnym drzewka, które każdy obiecał posadzić w swoim ogródku albo przy Szkole. Dodatkowo wręczono okolicznościowe grawertony przygotowane przez Fundację "Sub ventum". Całość akcji zakończono przy ognisku delektując się kiełbaskami, ciastem i chlebkiem ze smalcem. Zapraszamy za rok!