III Słupski Bieg Kaziuków

16.03.2019 r. na terenie Lasku Południowego w Słupsku odbył się marsz Nordic Walking oraz III Słupski Bieg Kaziuków – „Kaziukowa Piątka”. Bieg dedykowany był tradycyjnie już jak co roku Chorym ze Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Fundacja zorganizowała zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, w tym roku były to: witaminy z rodziny D3, tran, maxiluten, wiesiołek, które wpływają na wzmocnienie organizmu chorych.
Zebrano łącznie kilkadziesiąt kg lekarstw, które przekazano Zarządowi Stowarzyszenia bezpośrednio po zawodach. Bezpośrednio po biegu zorganizowano biesiadę przy Kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku, gdzie delektowano się zupką ugotowaną już tradycyjnie przez podopiecznych z Towarzystwa im. Brata Alberta w Słupsku, smalczykiem zrobionym przez Annę Kloskowską i domowymi wypiekami od lokalnych przedsiębiorców.