"Las Posługi"

12.04.2024 r. po raz kolejny Nadleśnictwo "Leśny Dwór" przy współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowało wielkie sadzenie lasu. Sadzenie tegoroczne wpisuje się w szóstą edycję Akcji #sadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia drzew. W tym roku także przypada stulecie istnienia Lasów Państwowych, stąd leśnicy przygotowali aż milion sadzonek, a w okolicach Słupska, przy ul. Sucharskiego zaplanowano sadzenie nowego lasu.
Jak co roku pomyśleliśmy o nadaniu imienia nowego lasu. Nową nazwę wymyśliła Karolina Wybraniec, która przekonała Nas do tego, że posługa, czyli służenie, pięknie wpisuje się w ideę istnienia drzew, które są ważne dla ludzi, ale także ludzie są ważni dla istnienia drzew, ponieważ je sadzą. Stąd obopólna korzyść, która związana jest z istnieneim życia na Naszej Planecie.
W piątek rano 12.04.2024 r. rozpoczęto sadzenie nowego lasu. Tereny zaproponował Nadleśniczy Leśnego Dworu Marek Śpiechowicz a także Leśniczy Rafał Szymański, które przypadły na tereny przeznaczone do zalesienia, które zlokaliwoane były w sąsiedztwie ul. mjr. Henryka Sucharskiego na skraju "Lasku Południowego".
Oprócz leśników w Akcji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych - SP-4, SP-5, SP-9, SP-10 ze Słupska i Szkoły Podstawowej z Zagórzycy, a także uczniowie słupskich szkół ponadpodstawowych z Zespołu Szkół Mundurowych, Zespołu Szkół "Elektryk", Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Obecni byli na sadzeniu także Pensjonariusze z DPS w Lubuczewie oraz członkowie Stowarzyszenia "Zacisze" z Lubuczewa oraz członkowie Stowarzyszenia "Dwa Kije". W akcji uczestniczyło łącznie niemal 400 osób.
Oprócz sadzenia Leśnicy z Nadleśnictwa "Leśny Dwór" przygotowali sadzonki drzewek, które można było otrzymać gratis posadzić na własnym gruncie.
Fundacja "Sub ventum" pięknie dziękuje wszysytkim za udział w Akcji. Wielkie Podziękowanie Fundacja składa firmie "PERLA" za pomoc w organizacji eventu i przekazanie swoich produktów dla Uczestników sadzenia:)