"Maraton dla Ziemi" - cz. I Sprzątanie 2022

W dniu 8.04.2022 r. po raz kolejny Wspólnie we współpracy z Nadleśnictwem "Leśny Dór" oraz Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku zorganizowaliśmy Sprzątanie Ziemi w ramach projektu: Maraton dla Ziemi". Do Akcji przyłączyły się Szkoły ze Słupska: Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół Mundurowych, Przedszkole anglojęzyczne "Stokrotka". Łącznie w Akcji uczestniczyło ponad 180 osób.
Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci z okolic "Lasku Południowego" (pełny kontener).

Zbierano śmieci na trzech trasach:
1. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku tzw. "Górki Naciarza",
2. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku obwodnicy Słupska, przy ul. Arciszewskiego, po jednej i drugiej stronie,
3. Od Kościoła pw. Św. Jana Kantego w kierunku strefy ekonomicznej, do m. Głobino.
Fundacja "Sub ventum" składa Wielkie podziękowania Wszystkim sprzątającym, którzy oczyścili las ze śmieci, a także pracownikom Nadleśnictwa "Leśny Dwór" za piękną Akcję. Wielkie podziękowania Fundacja składa Annie Kloskowskiej oraz Iwonie Wojcińskiej za bardzo duże zaangażowanie w zabezpieczenie logistyczne. Jak zawsze Fundacja "Sub ventum" jest pod wrażeniem gościnności ks. Proboszcza Wojciecha Filimona, który całym sercem wspiera Akcje proekologiczne i udostępnia Parafię.