Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Mistrz Nawigacji 2023


7 czerwca 2023 roku podsumowano zmagania pomorskich nawigatorów i wręczono oficjalnie nagrody i wyróżnienia. Sam etap wojewódzki VIII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji odbył się 4 kwietnia 2023 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniem nawigacyjnym na mapach morskich. W finale konkursu wzięło udział 21 uczestników z pomorskich szkół podstawowych z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Wrocław i Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach, wykonanie testu wiadomości oraz etapu regionalnego, który odbył się w Gdyni i Słupsku. W tym etapie należało uzyskać odpowiedni próg punktów z dziennika nawigacyjnego oraz ze zliczenia graficznego drogi statku.
Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji „Sub ventum” i jednocześnie przewodniczący jury.
Konkurs miał w tym roku bardzo wysoki poziom, z uwagi na ciągłe podwyższanie poprzeczki związanej z wiadomościami i umiejętnościami, które powinni nabyć uczniowie w trakcie spotkań. Niewątpliwie oprócz zaangażowania samych uczniów liczyło się także zaangażowanie nauczycieli, którzy w czasie wolnym przygotowywali swoich podopiecznych.
Po analizie map i zapisów w dziennikach nawigacyjnych, jury konkursu w składzie: kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – przewodniczący, Leopold Naskręt, Pomorski Związek Żeglarski – członek, Iwona Poźniak, konsultant ds. edukacji morskiej w Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku – sekretarz, ustaliło werdykt.
Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Białym Spichlerzu w Słupsku.

Laureaci

 1. I miejsce i tytuł Mistrza Nawigacji 2023Kinga Wojtkowiak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku, opiekun: Anna Wolikowska,
 2. II miejsce – Kornel Soroka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Stanisława Staszica. Polonii w Słupsku, opiekun: Ewa Bielawa-Mańska,
 3. III miejsce – Dominika Juchniewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku, opiekun: Anna Wolikowska.

Wyróżnienia:

 • Maciej Węgrzyński, Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, opiekun: Ewa Matczak,
 • Maja Szydloch, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, opiekun: Beata Zduniak,
 • Mirosław Jodko, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku, opiekun: Anna Wolikowska,
 • Andrzej Beyer-Wróblewski, Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdyni, opiekun: Joanna Murawska,
 • Wiktor Nowak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie, opiekun: Anna Nowak,
 • Inga Lieske, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie, opiekun: Anna Nowak,
 • Michał Więckiewicz, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica Obrońców Ziem Polskich w Wocławach, opiekun: Karolina Kowalska.

Kontakt

 • Słupsk, ul. Gdyńska 22
 • +48 602 759 892
 • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285