Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Szpik Trach i po Ciach


28.05.2023 roku w Słupsku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowała event pod nazwą "Szpik Trach i po Ciach". Wydarzenie miało na celu popularyzację biegania i chodzenia, jako czynnej formy wypoczynku i najprostszej formy ruchu w ramach Projektu „Pepcolandia”, uczczenie na sportowo „Światowego Dnia Raka Krwi”, którego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat nowotworu krwi oraz znaczenie profilaktycznych badań, jak również uczczenie na sportowo „Dnia Matki” oraz zachęcenie do okazywania wsparcia osobom chorym do oddawania szpiku kostnego.
Do organizacji imprezy czynnie włączyło się Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku propagując przy tym swój program Słupskiego Funduszu Lokalnego oraz Zespół "Magmen" z Grzegorzem Kwietniem na czele.
Impreza miała charakter charytatywny, nie liczył się tutaj sam bieg, chociaż rywalizacji na dystansach: 500m, 1000m, 3000m i 5000m nie zabrakło. Łącznie w biegach wzięło udział 123 Zawodniczek i Zawodników. Fundatorem Pucharów na dystanasach 3km i 5km była Drużyna Szpiku z Poznania, za co Fundacja serdecznie dziękuje! Inicjatorem akcji organizaowania wymazów, czyli potencjalnych dawców szpiku była Grażyna Antosik, za co składamy wielkie podziękowania. Prezenty da biegaczy ufundował: Morski Powiat Słupsk - Pan Starosta Paweł Lisowski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, Caritas Diecyzji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Pepco Polska i Fundacja "Sub ventum".
Dziękujemy Wszystkim bez wyjątku za ten piękny gest, udało się znaleźć prawie 30-tu dawców, to bardzo dużo! Liczymy na więcej i zapraszamy na kolejne spotkania z Wami:)

 

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285