"VI Bieg przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"

4.09.2021 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała bieg we współpracy z Parafią pw. św. Jana Kantego w Słupsku, aby pomóc bezdomnym z Domu Brata Alberta w Słupsku, popularnym "Alberciakom". Do Akcji włączyły się Szkoły, Instytucje, Firmy lokalne, Kluby sportowe i fitnes oraz osoby prywatne a nawet Wojsko - Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce oraz Baza Amerykańska w Redzikowie.

W zorganizowanym biegu Biegacze mieli do pokonania 6-kilometrową trasę ścieżkami Lasku Południowego, a maszerujący z kijkami 5-kilometrową. Oczywiście w rzeczywistości, jak co roku trasa się wydłużyła.

Był to trzeci z cyklu czterech biegów charytatywnych w Słupsku. Pierwszy był dedykowany Chorym na Stwardnienie Rozsiane, drugi Krwiodawcom, trzeci zrealizowany bieg dedykowany był z myślą o bezdomnych, a czwarty – mikołajkowy – tradycyjnie związany będzie z organizacją świątecznych paczuszek dla najciężej chorych.

W czasie akcji zbierano środki higieny osobistej, które przekazano podopiecznym Domu Brata Alberta w Słupsku, po biegu. Formuła była podobna do innych, tzn. Fundacja rozpowszechniła akcję i rozdawała kartony z napisem "Dar serca dla Alberciaków" z prośbą o napełnienie. W efekcie zebrano niemal 100 kartonów napełnionych środkami higieny osobistej i bielizną męską. Wszystkie zapakowane kartony z darami od Darczyńców przekazano w obecności Biegaczy i Kijkarzy na biegu dla Alberciaków z darem głównym - pralkosuszarką, którą zakupiła Fundacja "Sub ventum". Były to głównie szampony, mydła, maszynki do golenia, pianki do golenia, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, a także bielizna osobista dla mężczyzn.

Serdeczne podziękowania Fundacja przekazuje dla Wszystkich Darczyńców, którzy wspomagają takie szlachetne akcje. Serdeczne podziękowanie dla Mediów, które zawsze rozpowszechniają informację do społeczności subregionu słupskiego. Zarząd Fundacji w szczególności składa podziękowanie dla Anny Kloskowskiej, Rodziny Wojtkowiaków - Agnieszki, Karoliny, Michała i Kingi, Marceliny Weiland, Renaty Lewandowskiej, Jadwigi Szczepaniak, bez których nie udałoby się zorganizować biegu. Poddziękowanie za wspaniałą współpracę kierujemy także do Nadleśnictwa Leśny Dwór, w szczególności do Z-cy Dariusza Mikszto za dynamikę działania i niesamowite wsparcie i pomoc. Dziękujemy Marcinowi Kisielewskiemu i Jego Teamowi za wspaniałą akcję kiszenia oraz przygotowanie kiszonek na bieg. Serdeczne Dziękujemy Pani Joannie Chudzińskiej - Prezes "Alberciaków" w Słupsku za wsparcie akcji. To dzięki współdziałaniu z Towarzystwem im św. Brata Alberta w Słupsku możemy realizować nasze inicjatywy na bardzo wysokim poziomie. Akcja dla Bezdomnych to Nasze Wspólne Dzieło! Dziękujemy za tak piękne współdziałanie!
Podczas Akcji udało się zebrać bardzo wiele środków higieny osobistej, które Towarzystwo oszacowało na kwotę: 17.241,90 zł. W evencie brało łącznie ponad 200 osób (223 Biegacze, Kijkarze i Wolontariusze).