"VI Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego"

"VI Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego" to kolejna odsłona nietypowej akcji, podczas której napisane listy przez dzieci, seniorów i potrzebujących trafiają do przypadkowych ludzi, którzy stają się Śnieżynkami i Mikołajami. W tym roku zaczęło się od listów od Seniorów z DPS "Leśna Oaza", następnie otrzymaliśmy listy od Dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Damnicy oraz Pensjonariuszy DPS-u z Lubuczewa i Towarzystwa im. Brata Alberta "Alberciaków". W tym roku paczuszki także były organizowane dla Placówek Wsparcia Dziennego ze Słupska. Łącznie dostarczono do Fundacji 524 listy, które zamieniły się w paczuszki.
"Sub ventum" w tłumaczeniu na język polski oznacza pod wiatr, tym jednak razem okazało się, że tylko nazwa, która spowoduje kłopotów. To co się działo przez cały grudzień było przykładem Naszej wspólnej wielkiej solidarności i ukazało oblicze Naszego wnętrza. Wrażliwość i empatia udowodniły po raz kolejny, że możemy działać Razem ponad wszelkimi podziałami oraz w szczytnym celu, Razem i bez jakichkolwiek uprzedzeń!

Przygotowane paczki staraliśmy się Razem rozdać w niejednokrotnie bardzo ujmujących i wzruszających chwilach, jak chociażby w DPS-ie w Lubuczewie (czasami niestety pandemia uniemożliwiła Nam wspólne działanie i musieliśmy paczki przekazać Opiekunom).
Wszystkim serdecznie składamy wielkie podziękowania, za to Wielkie Dzieło. Dzięki Darczyńcom każdy coś dostał w te Święta. Dla jednych była to paczka, dla innych spełnienione marzenie, dla innych znowu wielka rzecz, bo zrobiło się coś dobrego, dla jeszcze innych uśmiech Dziecka, pomachanie Seniora, „żółwik” Bezdomniaka, czy głośne „Dziękujemy” od Pensjonariuszy DPS-u w Lubuczewie.

Wielkie podziękowania składamy Wszystkim, którzy przyczynili się do tak Wielkiego Dzieła. Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas. Kochani, "Pomoc jest szlachetnością niezdefiniowaną" [D.K.]

Paczuszki, to oczywiście jeden z akcentów, które towarzyszą "Mikołajkowemu Krossowi Górskiemu z Komandorkiem u Kantego". W tym roku rozszerzyliśmy pomoc i zebrane środki z wpisowego przeznaczyliśmy dla chorego Tadeusza Brajczewskiego. Zebrano łącznie 8.850 zł, które przekierowano na specjalne konto dla Tadka.
Tegoroczny bieg był chyba pewnym przełamaniem Nas samych. Frekwencja się znacznie poprawiła. Magię Świąt i tej cudownej Akcji podkreślił zapewne także śnieg, który pojawił się jak na zawołanie. To on sprawił, że atmosfera była nieziemska.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizację paczek. Były to przeważnie osoby fizyczne, pojedynczy Darczyńcy, ale także można było zauważyć bardzo dużą hojność i pomoc firm.
W szczególności dziękujemy firmom:
Perla za super jedzonko dla biegaczy i kijkarzy,
"Alberciakom" za wielkie serce i zaangażowanie się w akcję,
"KOSPEL" za pomoc w zakupie okolicznościowych medali,
"Nordmedic" za gifciki dla każdego biegacza,
"Termosol Radosław Karaś" za wielkie wsparcie i ufundowanie nagród głównych na bieg.
Dziękujemy bardzo Naszemu Dyrektorowi technicznemu Arkadiuszowi Szmigiero za wielką pomoc w organizacji biegu i zabezpieczeniu trasy. Dzięujemy Wolontariuszom, bez Nich nie dalibyśmy rady!!! (Młodzież z SP-5 i Młodzież z Liceum Mundurowego w Słupsku).
Kochani, dziękujemy, że Jesteście i że ufacie Nam. Dzięki, że możemy Razem organizować takie piękne Akcje!!!