"VIII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"

23.09.2023 roku odbył się "VIII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego" realizowany przez Parafię pw. Św Jana Kantego w Słupsku, Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" oraz Nadleśnictwo "Leśny Dwór". Bieg charytatywny skierowany był do bezdomnych im. Brata Alberta w Słupsku. Akcja charytatywna była zapoczątkowana miesiąc przed samym biegiem i skierowana była do wszystkich Biegaczy, Kijkarzy, Instytucji, Szkół, Placówek Oświatowych, Firm. Hasłem przewodnim Akcji był "Dar Serca dla Alberciaków". Dzięki zbiórce udało się uzbierać kilkadziesiąt kartonów zawierających środki higieny osobostej: żele pod prysznic, szampony, maszynki do golenia, mydła, dezodoranty, i inne.
W biegu uczestniczyło łącznie 204 osoby, które rywalizowały na dwóch dystansach: 5km i 10km w kategorii mundurowej i cywilnej. Dodatkowo na trasie 5km rywalizowała młodzież z klas mundurowych. A biegu pojawiło się bardzo dużo dzieci i młodzieży ze słupskich szkół.
Atmosfera imprezy była nietypowa. Rywalizacja przyćmiła charakter bieg, który był głównym celem eventu. Liczyła się przede wszystkim pomoc bezdomnym oraz spotkanie towarzyskie.
Po samym biegu, każdy z uczestników dostał bity medal z marynarzem oraz czekała na każdego zawodnika nie lada uczta. Oprócz pakietów, gdzie rozdawano konserwy rybne firmy Łosoś oraz smakołyki z Firmy Perla na każdego zawodnika czekały specjały z Casa Italia, Pysznego Jedzonka, chlebek ze smalcem i ogórkiem Anny Kloskowskiej, kiszonki Marcina Kisielewskiego, pyszne ciasto z piekarni zJaracza, zupka gulaszowa oraz makaron wege i z sosem mięsnym przygotowanym przez Alberciaków.
Dzięujemy serdecznie Wszystkim za zangażowanie, w szczególności Wolontariuszom z SP-5 i Zespołu Szkół Mundurowych, którzy zabezpieczali trasę biegu i marszu.
DziękujeMY Wszystkim za piękną Akcję kartonikową:)