Projekty
Studenci poznali specyfikę firm, które różniły się nie tylko pod względem produkcyjnym ale także organizacją pracy i zastosowanymi systemami logistycznymi. W zajęciach uczestniczyli: dr ha. Norbert Chamier-Gliszczyński, prof. PK oraz pani dr Weronika Kosek. Serdecznie Dziękujemy Panu Prezesowi firmy "Łosoś" Tomaszowi Kudlikowi oraz Panu Szymonowi Jakubowskiemu i Pani Ewelinie Ejsmont z firmy Maripol za żywą lekcję z zakresu logistyki przedsiębiorstw. Pomysłodawcą i organizatorem zajęć był Prezes Fundacji "Sub ventum"
dr Dariusz Kloskowski:)
W konkursie uczestniczyły dzieci, które ukazały w swoich pracach niepodległość widzianą oczami dziecka. Wyróżniono przede wszystkim saodzielność, pomysłowość, wrażliwość i interpretację własnego rozumienia, czym jest niepodległość.
Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" dziękuje za możliwość uczestniczenia w tak pięknej Inicjatywie i przede wszystkim możliwość nagrodzenia pięknych prac:) Szczególne podziękowania należą się Pani Annie Mikulskiej za niezwykłą kreatywność.
Zajęcia skadają się z kilku części:
1. Pierwsza Część - prezentacyjna zawód marynarza i żołnierza, gdzie porusza się sprawy munduru, odznak i oznak wojskowych, a także elementy związane z życia mundurowego.
2. Druga Część - poświęcona jest roli meteorologii w pracy marynarza, gdzie prezentowane są wybrane przyrządy, które można spotkać na jednostkach pływających.
3. Trzecia Część poświęcona jest zajęciom nawigacyjnym, gdzie poruszane są aspekty pracy na morzu, w szczególności wyznaczanie kursów, określanie współrzędnych geograficznych oraz określanie namiarów.
4. Czwarta Część poświęcona jest ekologii i wybranym zagadnieniom związanym z zanieczyszczeniami mórz, w tym lokalizacji zanieczyszczeń oraz zwrócenie uwagi na ważność problemu we współczesnym świecie.
5. Piąta Część dotyczy preorientacji zawodowej, gdzie preneztowane są aspekty pracy na morzu i wykonywanie różnych zawodów z elementami cerfyfikacji uprawnień.
Fundacja składa Wielkie podziękowania dla wspaniałych ludzi: Prezesa firmy Pana Tadeusza Szymańskiego oraz Kierownika Pana Szymona Jakubowskiego oraz innych osób zaangażowanych w przekazanie tego prezentu, między innymi Pani Ewelinie Ejsmont:)
Dzięki Pani Andrzejowi Grzybowskiemu z Parków Krajobrazowych "Dolina Słupi" została wykonana tablica paiątkowa, którą otworzyła oficjalnie Pani Prezydent Słupska i Pani Dtrektor oraz Prezes Fundacji w dniu obchodów.
Pięknie Dziękujemy wszystkim za tą wspaniałą inicjatywę:)
Jak co roku, tak też w tym, 2024 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" wspólnie ze Stowarzyszeniem "Amazonka" ze Słupska w październiku - miesiącu Świadomości Raka Piersi - zorganizowali marsz ulicami Słupska.
To tak zwany Różowy Październik. Na świecie jest celebrowany od 1985 roku. W tym czasie różne stowarzyszenia i instytucje promują profilaktykę i czujność onkologiczną. W Słupsku w sobotę 12 października przy słonecznej pogodzie odbyła się piękna i pożyteczna impreza "Marsz Życia i Nadziei - Badajmy się".
W ramach tego wydarzenia, organizatorzy – Słupskie Stowarzyszenie "Amazonka" i Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" promowały wśród mieszkanek Słupska i regionu profilaktykę raka piersi i zachęcały do badań profilaktycznych i diagnostycznych z samobadaniem piersi, które jest pierwszym stopniem profilaktyki. Uczestnicy marszu i biegu spotkali się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, przeszli bulwarami i ulicami miasta pod spichlerz, gdzie odbył się "Bieg z Cyckami", w którym wzięły udział panie, panowie, dzieci i młodzież, całe rodziny. Zorganizowano też Piknik Zdrowej Żywności ze stoiskami promującymi zdrowie, a lokalne zespoły uatrakcyjniły wydarzenie swoimi występami. Do Słupska przyjechały Amazonki również z innych miast.
Do Akcji przystąpił także słupski SPMZOZ oraz Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka ze Słupska. Obie placówki wytawiły się ze swoimi stoiskami.
Fundacja "Sub ventum" pięknie Dziekuje Wszystkim Osobom i Instytucjom za zangażoanie i Pomoc w organizacji Evetu,
Wydarzenie było okazją do spotkania się i wyruszenia na trasę z pieskami, z kijkami, z dziećmi, z przyjaciółmi lub sami. W żółwim tempie lub sprinterskim. Każdy biegł z kim chciał i jak chciał. Zawodnicy mieli do wyboru start w biegu na 10 km, 5 km lub marsz z kijkami na dystansie 5 km. Biuro zawodów znajdowało się na terenie tzw. "Trzech Stawków" przy ul. Arciszewskiego w Słupsku, a trasy wiodły górkami i wzniesieniami Lasku Południowego.
Na dystansie 10 km pobiegły 54 osoby. Pierwszy na mecie pojawił się Adam Struk, za nim przybiegł Paweł Piotraschke, a trzeci na podium stanął Leszek Wróblewski. Wśród pań najszybsze były Kamila Domarus, Beata Kaliszewska i Wioleta Szybut. Na dystansie 5 km wystartowało 52 zawodników. Na mecie pierwsi pojawili się Andrzej Gajewski, Anastasia Kolchina i Adam Jóźwik. W osobnej kategorii sklasyfikowano chodziarzy z kijkami Nordic Walking, których pomaszerowało 13. Tu na podium stanęli Piotr Brzozowski, Jacek Maślanka oraz Radosław Szycko.
Stali bywalcy wiedzą, że biegach organizowanych przez Fundację "Sub ventum" nie o same wyniki chodzi. To przede wszystkim pomoc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, wspaniała rodzinna atmosfera oraz pyszne jedzenie serwowane biegaczom. Na to jednak trzeba zasłużyć, bo trasa wyznaczona górkami i wzniesieniami Lasku Południowego dała się we znaki sportowcom.
Niektórzy twierdzili, że "to była zwariowana dycha Dariusza. Ciężki bieg, jak czasami bywa ciężkie życie. Dziś walczyliśmy dla małej kruszynki z ogromną wiarą i nadzieją oraz dla innych potrzebujących. Cudownie było spędzić czas w tak znanym naszym gronie – mówi Agnieszka ze Słupska". Liliana także podkreśla wspaniałą atmosferę: "Biegi z Dariuszem i Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" to cudowne imprezy jednoczące biegaczy i kijkarzy wszelkich - tych mocno zaawansowanych i takich jak ja niedzielnych. Idea biegu niesienia pomocy potrzebującym otwiera nasze serca, bo razem możemy więcej. Tych radosnych chwil, spotkań nic nie zastąpi, gdy dopisuje pogoda i szczęście w loterii taka niedziela raduje najbardziej. Agnieszka, która biegła już kolejny raz w biegach organizowanych przez Fundację wypowiada się w podobnym tonie: To kolejny, niesamowity Bieg dla Alberciaków oraz dla chorej Poli i jak zawsze – trasa nie zawiodła! Wymagająca, pełna wyzwań, ale to, co najważniejsze, to atmosfera! Tym razem mieliśmy okazję pobiec w nowym, przepięknym miejscu na Trzech Stawkach – naprawdę cudowna sceneria! Spotkanie z niesamowitymi ludźmi i przyjaciółmi to zawsze ogromna radość.
Pięknie Dzięujemy za takie słowa i obecność:)
Akcja miała na celu:
1. Integrację społeczności lokalnej subregionu słupskiego polegającą na wspólnej akcji porządkowania terenów leśnych w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata;
2. Propagowanie innej formy edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ukierunkowanych na społeczne akcje dla dobra ogółu.
3. Ukazanie walorów otaczającej przyrody oraz ugruntowanie wiedzy nt. dbałości o czystość otaczającej przestrzeni życiowej.
Fundacja wyraża serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa "Leśny Dwór" za pomoc i zaangażowanie w tego typu działanie, w szczególności za ciągłą dobrą współpracę i życzliwość. DziękujeMY także pięknie Wszystkim za super Akcję, ponieważ Posprzątaliśmy cały "Lasek Południowy", w tym tereny należące do miasta Słupsk oraz tereny zarządzane przez Morski Powiat Słupski.