Projekty

Jak co roku, tak też w tym, 2024 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" wspólnie ze Stowarzyszeniem "Amazonka" ze Słupska w październiku - miesiącu Świadomości Raka Piersi - zorganizowali marsz ulicami Słupska.
To tak zwany Różowy Październik. Na świecie jest celebrowany od 1985 roku. W tym czasie różne stowarzyszenia i instytucje promują profilaktykę i czujność onkologiczną. W Słupsku w sobotę 12 października przy słonecznej pogodzie odbyła się piękna i pożyteczna impreza "Marsz Życia i Nadziei - Badajmy się".
W ramach tego wydarzenia, organizatorzy – Słupskie Stowarzyszenie "Amazonka" i Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" promowały wśród mieszkanek Słupska i regionu profilaktykę raka piersi i zachęcały do badań profilaktycznych i diagnostycznych z samobadaniem piersi, które jest pierwszym stopniem profilaktyki. Uczestnicy marszu i biegu spotkali się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, przeszli bulwarami i ulicami miasta pod spichlerz, gdzie odbył się "Bieg z Cyckami", w którym wzięły udział panie, panowie, dzieci i młodzież, całe rodziny. Zorganizowano też Piknik Zdrowej Żywności ze stoiskami promującymi zdrowie, a lokalne zespoły uatrakcyjniły wydarzenie swoimi występami. Do Słupska przyjechały Amazonki również z innych miast.
Do Akcji przystąpił także słupski SPMZOZ oraz Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka ze Słupska. Obie placówki wytawiły się ze swoimi stoiskami.
Fundacja "Sub ventum" pięknie Dziekuje Wszystkim Osobom i Instytucjom za zangażoanie i Pomoc w organizacji Evetu,

Wydarzenie było okazją do spotkania się i wyruszenia na trasę z pieskami, z kijkami, z dziećmi, z przyjaciółmi lub sami. W żółwim tempie lub sprinterskim. Każdy biegł z kim chciał i jak chciał. Zawodnicy mieli do wyboru start w biegu na 10 km, 5 km lub marsz z kijkami na dystansie 5 km. Biuro zawodów znajdowało się na terenie tzw. "Trzech Stawków" przy ul. Arciszewskiego w Słupsku, a trasy wiodły górkami i wzniesieniami Lasku Południowego.
Na dystansie 10 km pobiegły 54 osoby. Pierwszy na mecie pojawił się Adam Struk, za nim przybiegł Paweł Piotraschke, a trzeci na podium stanął Leszek Wróblewski. Wśród pań najszybsze były Kamila Domarus, Beata Kaliszewska i Wioleta Szybut. Na dystansie 5 km wystartowało 52 zawodników. Na mecie pierwsi pojawili się Andrzej Gajewski, Anastasia Kolchina i Adam Jóźwik. W osobnej kategorii sklasyfikowano chodziarzy z kijkami Nordic Walking, których pomaszerowało 13. Tu na podium stanęli Piotr Brzozowski, Jacek Maślanka oraz Radosław Szycko.
Stali bywalcy wiedzą, że biegach organizowanych przez Fundację "Sub ventum" nie o same wyniki chodzi. To przede wszystkim pomoc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, wspaniała rodzinna atmosfera oraz pyszne jedzenie serwowane biegaczom. Na to jednak trzeba zasłużyć, bo trasa wyznaczona górkami i wzniesieniami Lasku Południowego dała się we znaki sportowcom.
Niektórzy twierdzili, że "to była zwariowana dycha Dariusza. Ciężki bieg, jak czasami bywa ciężkie życie. Dziś walczyliśmy dla małej kruszynki z ogromną wiarą i nadzieją oraz dla innych potrzebujących. Cudownie było spędzić czas w tak znanym naszym gronie – mówi Agnieszka ze Słupska". Liliana także podkreśla wspaniałą atmosferę: "Biegi z Dariuszem i Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" to cudowne imprezy jednoczące biegaczy i kijkarzy wszelkich - tych mocno zaawansowanych i takich jak ja niedzielnych. Idea biegu niesienia pomocy potrzebującym otwiera nasze serca, bo razem możemy więcej. Tych radosnych chwil, spotkań nic nie zastąpi, gdy dopisuje pogoda i szczęście w loterii taka niedziela raduje najbardziej. Agnieszka, która biegła już kolejny raz w biegach organizowanych przez Fundację wypowiada się w podobnym tonie: To kolejny, niesamowity Bieg dla Alberciaków oraz dla chorej Poli i jak zawsze – trasa nie zawiodła! Wymagająca, pełna wyzwań, ale to, co najważniejsze, to atmosfera! Tym razem mieliśmy okazję pobiec w nowym, przepięknym miejscu na Trzech Stawkach – naprawdę cudowna sceneria! Spotkanie z niesamowitymi ludźmi i przyjaciółmi to zawsze ogromna radość.
Pięknie Dzięujemy za takie słowa i obecność:)

Akcja miała na celu:
1. Integrację społeczności lokalnej subregionu słupskiego polegającą na wspólnej akcji porządkowania terenów leśnych w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata;
2. Propagowanie innej formy edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ukierunkowanych na społeczne akcje dla dobra ogółu.
3. Ukazanie walorów otaczającej przyrody oraz ugruntowanie wiedzy nt. dbałości o czystość otaczającej przestrzeni życiowej.
Fundacja wyraża serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa "Leśny Dwór" za pomoc i zaangażowanie w tego typu działanie, w szczególności za ciągłą dobrą współpracę i życzliwość. DziękujeMY także pięknie Wszystkim za super Akcję, ponieważ Posprzątaliśmy cały "Lasek Południowy", w tym tereny należące do miasta Słupsk oraz tereny zarządzane przez Morski Powiat Słupski.

Do Akcji przystąpił także Pan Andrzej Grzybowski, pracownik Parków Krajobrazowych "Dolina Słupi", który wykonał pamiątkową tablicę na tą okoliczność, za którą serdecznie dziękujemy.
Po akcji Fundacja "Sub ventum" oraz Nadleśnictwo "Leśny Dwór" przygotowali poczęstunek dla sadzących. Był ciasto z Piekarni z Jaracza oraz pyszna kiełbaska od firmy "Tołłoczko".

Wszytkim serdecznie Dziękujemy za pomoc i bardzo hojne Dary:)

Była to super, spontaniczna Impreza z super Ekipą, z super jedzonkiem od Pani Iwony Tołłoczko z Kruszyny, za które pięknie Dziękujemy oraz z super ciachem z Piekarni z Jaracza. Imprezę, jak wszyscy zgodnie potwierdzili trzeba powtórzyć i jest zdecydowanie godna polecenia dla Innych:)
Szczególne Podziękowania należą się Pani Ewelinie Ejsmont za przedsiębiorczość i niezwykłą pomysłowość:) a także za super obsługę Dziekujemy Annie Kloskowskiej i Jadwidze Szczepaniak.

30.06.2024 r. po raz kolejny Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowała w Słupsku bieg po schodach na wieżę ratuszową w Słupsku. Był to niecodzienny bieg, który w tym roku odbywał się w ramach obchodów 123 urodzin ratusza. W zmaganiach wzięło udział 123 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: bieg symboliczny, bieg sztafetowy i bieg dla najsilniejszych. Bieg symboliczny – to bieg honorowy po schodach: z dziedzińca na wieżę ratuszową; bieg sztafetowy - przewidywał start 10 sztafet po 5 (pięć) osób; trzecia kategoria to „The strongest stair runner”, bieg, który przewidywał wbiegnięcie na wieżę ratuszową 12 razy z poziomu przyziemia (12x180 schodów dla startujących 10 kobiet i 10 mężczyzn w jednej serii).
Każdy uczestnik otrzymał duży, 7 cm odlewany medal. Start i meta odbywały się na dziedzińcu ratuszowym. Ten bieg, to nie tylko sprawdzian siły, ale biorąc pod uwage trasę na wieżę ratuszową, miejscami bardzo utrudniającą przemieszczanie, ostre zbiegnięcia i filary w budynku, stanowiło to nie lada wyzwanie dla zawodników.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i Dziękujemy za wsparacie tej super Inicjatywy:)

23 czerwca 2024 roku, na stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się „Bieg dla Jaj”. Ideą biegu jest uczczenie na sportowo „Dnia Ojca” z jednoczesnym pobudzeniem świadomości potrzeby wykonywania badań profilaktycznych związanych z zachorowalnością na raka prostaty. Dodatkowo, popularyzacja biegania i chodzenia w terenie, jako czynnej formy wypoczynku i najprostszej formy ruchu oraz integracja społeczności lokalnej i ponadlokalnej, w tym osób z niepełnosprawnościami.
W ramach biegu przygotowane były klasyfikacje Open kobiety i mężczyźni na dystansach Nordic Walking 5km i Bieg Główny na dystansie 7km. Każdy ze startujących zawodników otrzymał w biurze zawodów okazałą koszulkę techniczną, a na mecie bity medal.
Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" składa podziękowania dla kadry Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, uczestniczącej w imprezie oraz wystawienie punktu promocyjnego. Dodatkowo składamy serdeczne podziekowania za współpracę Samodzielnemu Publicznemu Medycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Słupsku i pani Violecie Karwalskiej za okazaną pomoc w organizację eventu. Fundacja składa także serdeczne podziękowania dla WCR Słupsk, Leclerc Słupsk, Koło Gospodyń Wiejskich Siemianice, Koło Gospodyń Wiejskich Jezierzyce, Casa Italia, Pyszne Jedzonko, Policealnej Szkole Medycznej oraz panu dr-owi Jamesowi Weli-Wegbe za przewodniczenie imprezie.

W tym roku Akcja polegała na dobrowolnym przekazywaniu datków od Rodziców, Dzieci i Młodzieży STO na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane w Słupsku do specjalnie wykonanych puszek. Zwyczaj najwyraźniej przyjął się, bo zamiast tradycyjnego zakupu kwiatków w związku z zakończeniem roku szkolnego zebrano kwotę 1.619,00zł oraz 20 euro na cele charytatywne. W poprzednich latach wspomagano także chorych na stwardnienie rozsiane oraz Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.
W wyniku Akcji zebraną kwotę pieniędzy przekazano komisyjnie Prezesowi Fundacji Dariuszowi Kloskowskiemu, a następnie datki (1.700,00zł) trafiły na konto Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.
Za taki Piękny gest i szlachetność Darczyńców Zarząd Fundacji serdecznie dziękuje w imieniu Pani Celiny Piask, Prezes Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.
- ← Poprzedni
- 1
- 2 (aktualna)
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- …
- 13
- Następny →