Projekty
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Firm: "Casa Italia" i "Pysznego Jedzonka" za pomoc w zorganizowaniu biegu. Dziękujemy także Wolontariuszom, w szczególności Ani Dyrmo za pomoc w ich zorganizowaniu. Dziękujemy serdecznie Arkadiuszowi Szmigiero za pomoc w zorganizowaniu trasy biegu i zabezpieczeniu jej.
W tym dniu także wręczono Medal papieski dla Arkadiusza Szmigiero za szczególne zasługi na rzecz Ewangelizacji w parafii Św. Jana Kantego w Słupsku.
W biegu uczestniczyło łącznie 204 osoby, które rywalizowały na dwóch dystansach: 5km i 10km w kategorii mundurowej i cywilnej. Dodatkowo na trasie 5km rywalizowała młodzież z klas mundurowych. A biegu pojawiło się bardzo dużo dzieci i młodzieży ze słupskich szkół.
Atmosfera imprezy była nietypowa. Rywalizacja przyćmiła charakter bieg, który był głównym celem eventu. Liczyła się przede wszystkim pomoc bezdomnym oraz spotkanie towarzyskie.
Po samym biegu, każdy z uczestników dostał bity medal z marynarzem oraz czekała na każdego zawodnika nie lada uczta. Oprócz pakietów, gdzie rozdawano konserwy rybne firmy Łosoś oraz smakołyki z Firmy Perla na każdego zawodnika czekały specjały z Casa Italia, Pysznego Jedzonka, chlebek ze smalcem i ogórkiem Anny Kloskowskiej, kiszonki Marcina Kisielewskiego, pyszne ciasto z piekarni zJaracza, zupka gulaszowa oraz makaron wege i z sosem mięsnym przygotowanym przez Alberciaków.
Dzięujemy serdecznie Wszystkim za zangażowanie, w szczególności Wolontariuszom z SP-5 i Zespołu Szkół Mundurowych, którzy zabezpieczali trasę biegu i marszu.
DziękujeMY Wszystkim za piękną Akcję kartonikową:)
W wyniku prac w terenie posprzątano kilkanaście ha obszarów leśnych zarządzanych przez Nadleśnictwo "Leśny Dwór" i zebrano 19 worków różnych śmieci 80l.
Po całej Akcji wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa "Leśny Dwór" wręczono dla uczestniczących Grup certyfikaty oraz 50 szt. sadzonek drzewek iglastych, które można było posadzić w przydomowych ogódkach.
Akcję zakończono biesiadą z chlebkiem ze smalcem z ogórkiem oraz pysznym ciastem.
Do Akcji przyłączyli się Darczyńcy:
1. Emilia Ustjanowska-Czygier
2. płk. Andrzej Liśniewski
3. Paulina Rosińska
4. Firma Igmar ID, Michał Kreft
5. Marcin Cetera
6. Tomasz Burman
7. Elżbieta Szczypek
8. Casa Italia, Grzegorz Rocławski
9. Radosław Karaś
10. Waldemar Badziąg
11. Wojciech Osiński
12. Michał Boguszewski
Nadanie Sztandaru Szkoły nastąpi w dniu 10.11.2023 r. w Damnicy.
W wyniku Akcji zebrano kwotę 3.523,87 zł, którą przekaznao komisyjnie Prezesowi Fundacji, a następnie datki trafiły na konto Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.
Za taki Piękny gest i szlachetność Darczyńców Zarząd Fundacji serdecznie dziękuje w imieniu Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.
Akcja mogła przynieść zakładany skutek dzięki ciągłej dobrej współpracy Fundacji z Firmą Maripol Melbe Polska Spółka z o. o., która po raz kolejny pokazała empatię i wysoką wrażliwość. Dziękujemy za pomoc i liczymy na dalszą dobrą współpracę.
1.07.2023 roku miało miejsce nietypowe wydarzenie w Słupskim Ratuszu. W ramach 122. rocznicy urodzin Ratusza Fundacja "Sub ventum" zorganizowała bieg po schodach na wieżę ratusza. Siąpiący deszcz i niewysoka temperatura nie przeszkodziły ponad 60 amatorom biegania po schodach stanąć na dziedzińcu słupskiego ratusza i wziąć udział w trzech różnych biegach.
Już o godzinie 18.00 wystartował bieg honorowy. Jako pierwsi ruszyli na schody wiodące na poziom widokowy w wieży ratusza uczestnicy, którzy mieli do pokonania tylko jedno wejście na wieżę ratuszową. Tuż przed startem Prezez Fundacji Dariusz Kloskowski za uczestnictwo i promowanie biegania w warunkach ekstremalnych otrzymał odznakę pamiątkową - medal XLVI Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Odznakę wręczył mu ppłk Andrzej Liśniewski z Inspektoratu Wsparcia w Bydgoszczy, który także wziął udział w biegu honorowym.
Wytyczona trasa niestety musiała omonąć zabytkowe dębowe schody i w efekcie trasę poprowadzono schodami kamiennymi - bocznymi aż do samej góry - na wieżę ratusza. W najwyższym punkcie trasy biegacze zawracali i ruszali w dół. Start i meta znajdowały się na dziedzińcu ratusza.
Około godziny 19.00 ruszył drugi bieg - sztafeta składająca się z pięciu zawodników. W sztafecie każdy z zawodników musiał pokonać dwa okrążenia.
W ostatnim biegu wystartowali najsilniejsi zawodnicy, którzy ratuszowe schody musieli pokonać 12 razy. Najpierw wystartowali mężczyźni, a pięć mint później na schody ruszyły kobiety. Każde wbiegnięcie na poziom widokowy wieży musiało zostać potwierdzone specjalną pieczątką w „biegowym paszporcie”.
Emocji we wszystkich biegach nie brakowało. Zmęczenie, które narastało wraz z liczbą pokonywanych stopni, a także wąskie na niektórych odcinkach schody, dawały się widocznie we znaki. Wszyscy jednak chcieli ukończyć swój bieg, a tym samym zdobyć pamiątkowy medal tego pierwszego w dziejach ratusza wydarzenia sportowego.
Po biegu każdy mógł się posilić ciepłym posiłkiem - zupą, ciastem, a także specjałami przygotowanymi przez Casa Italia i Firmę Perla. Chlebek i wodę ufundowała firma Leclerc.
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pomoc w organizacji!!!
Event rozpoczęto "Biegiem pod Żaglami im. Jadwigi Mułyk". W honorowym biegu, który poprowadził Prezes Fundacji "Sub ventum" udział mógł wziąć każdy bez względu na wiek. Biegli mali i duzi, biegli dziadkowie i strażacy, biegli uczniowie, biegli podopieczni Środowiskowego Domu Społecznego w Motarzynie. Każdy uczestnik otrzymał z rąk Pani Wójt Iwony Warkockiej wspaniały bity medal. Dodatkowo najszybsi zostali uhonorowani pucharami zasponsorowanymi przez Fundację "Sub ventum".
Po biegu wodowano sprzęt i event przeniósł się "szerokie wody" stawku w Gogolewie. Pod czujnym okiem ratowników można było przepłynąć się kajakami, rowerami wodnymi oraz motorówką. Widać było elementy marynistyczne w każdym miejscu. Nawet kanapki ze śedzikiem zrobiono w kształcie łódek. Brawa wielkie dla Organizatorów.
7 czerwca 2023 roku podsumowano zmagania pomorskich nawigatorów i wręczono oficjalnie nagrody i wyróżnienia. Sam etap wojewódzki VIII Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji odbył się 4 kwietnia 2023 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniem nawigacyjnym na mapach morskich. W finale konkursu wzięło udział 21 uczestników z pomorskich szkół podstawowych z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Wrocław i Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach, wykonanie testu wiadomości oraz etapu regionalnego, który odbył się w Gdyni i Słupsku. W tym etapie należało uzyskać odpowiedni próg punktów z dziennika nawigacyjnego oraz ze zliczenia graficznego drogi statku.
Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji „Sub ventum” i jednocześnie przewodniczący jury.
Konkurs miał w tym roku bardzo wysoki poziom, z uwagi na ciągłe podwyższanie poprzeczki związanej z wiadomościami i umiejętnościami, które powinni nabyć uczniowie w trakcie spotkań. Niewątpliwie oprócz zaangażowania samych uczniów liczyło się także zaangażowanie nauczycieli, którzy w czasie wolnym przygotowywali swoich podopiecznych.
Po analizie map i zapisów w dziennikach nawigacyjnych, jury konkursu w składzie: kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – przewodniczący, Leopold Naskręt, Pomorski Związek Żeglarski – członek, Iwona Poźniak, konsultant ds. edukacji morskiej w Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku – sekretarz, ustaliło werdykt.
Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Białym Spichlerzu w Słupsku.
Laureaci
- I miejsce i tytuł Mistrza Nawigacji 2023 – Kinga Wojtkowiak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku, opiekun: Anna Wolikowska,
- II miejsce – Kornel Soroka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Stanisława Staszica. Polonii w Słupsku, opiekun: Ewa Bielawa-Mańska,
- III miejsce – Dominika Juchniewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku, opiekun: Anna Wolikowska.
Wyróżnienia:
- Maciej Węgrzyński, Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, opiekun: Ewa Matczak,
- Maja Szydloch, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, opiekun: Beata Zduniak,
- Mirosław Jodko, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku, opiekun: Anna Wolikowska,
- Andrzej Beyer-Wróblewski, Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdyni, opiekun: Joanna Murawska,
- Wiktor Nowak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie, opiekun: Anna Nowak,
- Inga Lieske, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie, opiekun: Anna Nowak,
- Michał Więckiewicz, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica Obrońców Ziem Polskich w Wocławach, opiekun: Karolina Kowalska.
- ← Poprzedni
- 1
- 2 (aktualna)
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- …
- 11
- Następny →