Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


24.02.2023
"Ekumeniczna Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu"

24.02.2023 r. odbyła się w Słupsku "Ekumeniczna Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu". Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” przy współpracy z Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku. Do wydarzenia dołączyła Parafia Ewangelicko – Augsburska oraz Parafia Prawosławna pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Droga Krzyżowa odbyła się w duchu ekumenicznym. Były Wielkie Emocje i niesamowity Czas, który przypomniał Nam to czego czasami nie dostrzegamy. Droga Krzyżowa została zaplanowana w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, stąd ukierunkowanie na rozmowy o Pokoju. Hasłem przewodnim Drogi było motto: "Nie o czołgach, lecz Pokoju dziś rozmawiaj w Swoim Domu".

Fundacja „Sub ventum” dziękuje serdecznie za obecność i wspaniałą Atmosferę oraz przyniesienie darów dla Dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i Placówek socjalizacyjnych ze Słupska.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Księży: Wojciecha Filimona i Wojciecha Froulicha za piękne historie ukazujące nasze słabości. Dziękujemy za pomoc logistyczną: Arkadiuszowi Szmigiero, Sebastianowi Szmigiero, Aleksandrowi Kloskowskiemu. Dziękujemy także za ogromne zaangażowanie w tworzeniu tego niezwykłego Dzieła: Kamili Grzegorowskiej, Agnieszce Wojtkowiak, Iwonie Wojcińskiej, Ani Wyszeckiej. Dziękujemy Strażakom z OSP Jezierzyce i Komendantowi Andrzejowi Małyszka za pomoc w organizacji zabezpieczenia medycznego.
Kochani, Razem można Wiele, DZIĘKUJEMY!

29.01.2023
"II. Bieg dla WOŚP z Gminą Słupsk"
29. stycznia 2023 roku odbył się już "II Bieg dla WOŚP z Gminą Słupsk". Tradycyjnie bieg odbył się w m. Siemianice i przebiegał ścieżkami leśnymi Nadeśnictwa Ustka. Bieg miał na celu integrację społeczności lokalnej i ponadlokalnej w ramach wspólnej akcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także popularyzację biegania i chodzenia, jako czynnej formy wypoczynku i najprostszej formy ruchu i propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport.
Organizatorem głównym biegu była Gmina Słupsk. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum", Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Klub Sportowy „SZANSA Siemianice” były partnerami - współorganizatorami wydarzenia sportowo - charytatywnego.
W biegu uczestniczyło łącznie 250 osób (biegacze i kijkarze). Dzięki hojności uczestników udało się uzbierać 8300,50 zł do puszek Fundacji WOŚP. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie oraz wielkie serca w powodzeniu całej akcji.
28.01.2023
"9. Ćwierćmaraton Komandosa"
28.01.2023 roku w Słupsku po raz kolejny został zorganizowany przez Fundację "Sub ventum" w partnerstwie z Nadleśnictwem "Leśny Dwór" i Parafią pw. Św Jana Kantego w Słupsku "Ćwierćmaraton Komandosa". To już 9-ta edycja tego biegu w rekordowej ilości, bo dystans 10,55km pokonało 365 zawodniczek i zawodników.
Na starcie „Ćwiartki komandosa” stanęło 315 mężczyzn i 50 kobiet. Bardzo wymagającą trasę z licznymi wyczerpującymi podbiegami w wyznaczonym limicie dwóch godzin pokonało 363 zawodników, biegnąc w umundurowaniu polowym i z plecakiem ważącym minimum 10 kg. Na mecie zameldowali się wszyscy, w tym biegnące na dwóch ostatnich pozycjach kobiety. Jedną z nich była najstarsza uczestniczka biegu 74-letnia Ewa Kasierska z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” Lubliniec.
Bieg wygrał kpr. Patryk Błaszczyk, a wśród kobiet trumfowała Beata Białek. W rywalizacji mężczyzn wszystkie miejsca na podium wywalczyli reprezentanci 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Żołnierze z formacji niebieskich beretów zajęli również dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej.
W tym roku o medale „Ćwiartki komandosa” rywalizowano nie tylko w Słupsku, lecz także poza granicami Polski, czyli tam, gdzie polscy żołnierze służą na misjach. Ćwierćmaraton komandosa odbył się również w Kosowie i Rumunii. W Kosowie wystartowało 150 zawodników, w Rumunii 130.
Serdeczne podziękowania Zarząd Fundacji składa Pracownikom Nadleśnictwa za pomoc w organizacji eventu oraz za wsparcie w organizacji pakietów startowych. Podziękowania także Fundacja składa na ręce Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku ks. Wojciecha Filimona za udostępnienie terenu do organizacji wydarzenia.
Fundacja składa także podziękowanie dla wszystkich wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, aby impreza odbyła się na najwyższym poziomie, głównie dziękujemy młodzieży, która zabezpieczała trasę biegu.
Wyjątkowe podziękowania Fundacja składa dla Arkadiusza Szmigiero, Leśniczego Rafała Szymańskiego oraz Artura Pelo za wyjątkową pomoc w powodzenie całej imprezy.
Fundacja składa także podziękowania dla Firm: LeClerc, "Perla" Sp z o. o. oraz Casa Italia i Grzegorza Rocławskiego za nieocenioną pomoc logistyczną.
10.12.2022
"List do Mikołaja"
10.12.2022 r. zakończyliśmy Akcję mikołajkową, realizowana w ramach "VII Mikołajkowego Krossu Górskiego z Komandorkiem u kantego", polegającą na organizowaniu paczek dla potrzebujących. Dzięki Ludziom dobrej woli udało się zorganizować 613 paczek świątecznych. Obdarowaliśmy wspólnie Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, byliśmy u Dzieci z niepełnosprawnościami w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Damnicy, byliśmy także jak co roku u pensjonariuszy DPS "Leśna Oaza", a także u "Alberciaków" - bezdomnych z naszego subregionu. Z wizytą dotarliśmy także do Stowarzyszenia "MONAR", gdzie zaskoczyliśmy pensjonariuszy podczas przygotowania Wigilii. Zawitaliśmy także do dzieci z DPS "Machowinko", DPS "Przytocko". Z darami udaliśmy się także do Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Obdarowaliśmy wiele osób i dzieci paczkami, którzy napisali do Nas. Byliśmy z wizytą na oddziałach neurologicznym, neurochirurgicznym, onkologii i chemioterapii słupskiego szpitala. To był magiczny czas, czas wzruszeń i nadziei na lepsze jutro. Rozmowy nie były łatwe, czasem ze łzami w oczach, ale były i uśmiechy, radość i wielkie uniesienie, że możemy dac coś od siebie, taki mały geścik.
Wielkie podziękowania składamy Kochani Wam, Ludziom dobrej woli, za ten wielki akt dobroci. Jesteście Wielcy, za to co robicie, za Waszą hojność, za Waszą empatię, za Wielkie Serce dla drugiej, nieznanej osoby.
 
10.12.2022
VII Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego
10.12.2022 r.odbył się "VII Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego". Była to ostatnia inicjatywa z projektu pn.: "Las Lubi Aktywnośc Społeczną" i zarazem ostatni bieg w "Kantym", który zamyka pewien etap działania Fundacji "Sub ventum" w tym miejscu. Niestety z uwagi na budowę drogi w tym miejscu, która dzieli miejsce organizacji i startu eventów, zmuszeni jesteśmy szukać innych detynacji.
Dla Nas, jako Organizatorów głównych to miejsce zawsze będzie magiczne, do którego będziemy wracać. To tutaj wiele osób zaczynało swoją przygodę z bieganiem czy chodzeniem kijkami. To miejsce, to magia pomagania i magia wspólnych spotkań. Tutaj czuliśmy ducha człowieka, takiego zwykłego. Nie było tutaj nigdy "garniturów", czyli ludzi, których trzeba było zbytnio nagradzać brawami. Byliśmy MY, zwykli ludzie, którzy zawsze się dobrze bawiliśmy, tu każdy jest i był ważny! To powodowało, że tańce, jedzonko, podarunki, fajne akcje dla potrzebujących były niepowtarzalne. To miejsce stanowiło pewną "Kuźnię biegacza i Kuźnię kijkarza". Dla mnie, Darka Kloskowskiego, to "Raj na Ziemi", miejsce, gdzie wszystko jest możliwe, miejsce magiczne, niepowtarzalne. Tutaj oddawałem całe swoje serce, Abyście byli zadowoleni, Abyście się cieszyli z tego, że tutaj przyszliście. To tutaj moja Rodzina, Przyjaciele i Znajomi doddawali kawał swojego serca, aby wszystkie Akcje były udane, aby Potrzebujący czuli, że ktoś inny o nich dba.  
Kościół nigdy nie był tutaj przeszkodą. Nie było modlitw, choć niejednokrotnie księża rozpoczynali bieg, nawet biskup. Myślimy, to dla tych, którzy są katolikami, że te Nasze działania to przykład "Nowego Kościoła", który opiera się na znanych od wieków zasadach: dobrych uczynkach, zrozumieniu, szacunku, miłości. Tutaj nie trzeba było tego trąbić z ambony, to się czuło, w tym miejscu kwitła niesamowita atmosfera, energia. Może i był czasami cięty język prowadzącego, ale to tylko dlatego, aby złapać lekki luz, jak ten z księżmi, którzy czuli tą zwykłość, normalność człowieka, bo sami nimi są.
Dziękujemy za ten Czas z Nami, Dziękujemy za wszystkie Akcje i Pomoc Nam i Innym, potrzebującym. Liczymy, że będziemy Razem i będziemy dalej działać w innej scenerii. Jesteśmy dla Was i zawsze będziemy starali się pomagać, zawsze będziemy blisko Was.
 
03.12.2022
"Rodzinny Bieg dla Sandry"
3.12.2022 r.  w Łysomiczkach, przy Dębnicy Kaszubskiej odbył się bieg charytatywny dla niepełnosprawnej Sandry. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" czynnie uczestniczyła w współorganizacji eventu. Wydarzenie skupiło wiele osób, całych rodzin a pomoc zaoferowało wiele firm. Fundacja wspomogła bieg pod względem technicznym, wykonała numery startowe a także przekazała nowe kule dla Sandry. Życzymy zdrowia Sandrze i wiele samozaparcia w dążeniu do celu.
25.10.2022
Na pomoc kociakom
25.10.2022 r. Po opublikowaniu artykułu o tragicznych warunkach bytowania kotów w jednej z koszalińskich fundacji postanowiliśmy zorganizować zbiórkę koców i podkładów. Udało się nam zebrać sporą ilość darów, które zostały przekazne pracownikom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Leśny Zakątek" w Koszalinie. Serdeczne podziękowania składamy Arkadiuszowi Szmigiero, który bardzo mocno zaangażował się w pomoc kociokom. Koce i podkłady zbieramy w systemie ciągłym, dlatego zachęcamy do pomocy.
15.10.2022
II Słupska Sztafeta Witkacowska
15.10.2022 r. w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku odbyła się "II Słupska Sztafeta Witkacowska". Zawody rozpoczęły się o godzinie 11 w centrum miasta, a start nastąpił spod pomnika Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku. Każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny miał do pokonania 2 km, czyli musiał wykonać dwa okrążenia alejami parku. Jedynym utrudnieniem na trasie były zakręty, ktorych było bardzo dużo:).
Sponsorem głównym i jednocześnie fundatorem medali była Firma Maripol Meble Polska Sp. z. o. o. Serdeczne podziękowania Fundacja składa Panu Krystianowi Melerowi, który zawsze wspomaga szczytne cele, w szczególności akcje związane ze sportem. Podziękowanie przekazujemy także Spółce Wodociągi Słupsk za super nagrody dla biegaczy oraz dostarczenie wody na bieg, kolejny raz:).
Sztafeta Witkacowska miała na celu promocję miasta Słupska, w szczególności zbiory S. I. Witkiewicza (Witkacego) zlokalizowane w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Start dzieci i młodzieży sprawił, że impreza stała się tzw. przekrojem społeczeństwa, ponieważ różnica lat pomiędzy najmłodszym i najstarszym zawodnikiem wynosiła dokładnie 60 lat.
Serdeczne podziękowania Zarząd Fundacji składa Zespołowi Szkół Mundurowych ze Słupska. Szkoła zawsze wspiera akcje Fundacji, tym razem zabezpieczając trasę biegu i niosąc pomoc przy organizacji. Dziękujemy serdecznie Panu Arkadiuszowi Szmigiero oraz Adrianie Szmigiero za pomoc i wsparcie akcji. Dziękujemy serdecznie Agnieszce Wojtkowiak za ciągłą i nieustanną pomoc przy eventach.
07.10.2022
Marsz Różowej Wstążki
7.10.2022 roku ulicami Słupska przeszedł Marsz Różowej Wstążki pod nazwą: „Kochamy Życie – Badajmy się”. Organizatorem wydarzenia było Słupskie Stowarzyszenie "Amazonka", które już 30 lat niesie pomoc kobietom po amputacji piersi z powodu nowotworu. Marsz miał zachęcić do badań kobiety a także ukazać chorobę jako uleczalną, wykrytą odpowiednio wcześnie. Marsz zaczął się na bulwarach obok Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku od tańca grupy Kadryl. Udział w wydarzeniu wzięło kilkaset osób w różnym wieku, bowiem szły też całe klasy ze słupskich szkół średnich. Wszyscy uczestnicy posiadali różowe rzeczy: elementy ubrań lub baloniki.
Fundacja "Sub ventum" dziękuje za zaproszenie na event i powierzenie prowadzenia marszu a także oprawę muzyczną, którą realizował Aleksander Kloskowski. Przemarsz prowadził Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Uczestnicy robili przystanki przed budynkami użyteczności publicznej: Starostwem Powiatowym w Słupsku, Sądem Rejonowym, bawili się w parku przed pomnikiem Karola Szymanowskiego a przemarsz skończyli na placu Zwycięstwa przed ratuszem. W trakcie eventu uczczono minutą ciszy Amazonki, które odeszły, a także wypuszczono w przestrzeń różowe balony, jako symbol pamięci o Nich. Dodatkowo Amazonki zorganizowały także panel dyskusyjny, na który zaprosiły specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, ginekologii, fizjoterapeutę, panel współprowadził prezes Fundacji.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285