Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


23.04.2021
Meble dla Pensjonariuszy DPS-u w Lubuczewie
Dzięki współdziałaniu Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" z Firmą "MARIPOL" udało się upiękrzyć przestrzeń Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Firma "MARIPOL" podarowała piękną, nowoczesną, komfortową kanapę na świetlicę dziennego pobytu w DPS-ie w Lubuczewie. Szczerze wzruszeni Pracownicy i Pensjonariusze podzieowali Panu Krystianowi Melerowi, kierownikowi firmy Maripol Meble Polska sp. z o. o., który okazał serce, życzliwość i hojność. To dzięki tej firmie można zauważyć, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu funkcjonuje w regionie. Przyłączamy się do podziękowań i życzymy dalszej owocnej współpracy.
22.04.2021
"Maraton dla Ziemi" - Sprzątanie Świata
W dniu 22.04.2021 roku - "Międznarodowym Dniu Ziemi" Fundacja "Sub ventum" wspólnie z Nadleśnictwem "Leśny Dwór" zorganizowała akcję obywatelską pn.: "Maraton dla Ziemi" - Sprzątanie Świata. W akcji wzięło udział 127 osób, w przeważającej ilości dzieci i młodzież ze szkół: SP-5 z ulicy Hubalczyków w Słupsku, SP-3, SP-2, SP-1, SP-7, SP-6 a także ze Szkół Podstawowych z Zagórzycy oraz z Żukowa i Sławska oraz Kobylnicy, Szkoły Podstawowej-katolickiej oraz Przedszkola z Gwiązdowa. W akcji uczestniczyła także młodzież z I Lo z Szarych Szeregów ze Słupska, II Lo "Mickiewicz" oraz Szkoły Wojskowej. Każdy otrzymał zaświadczenie z przeprowadzonej akcji w formie wolontariatu, które są ważne da dzieci i młodzieży w szkole. W akcji uczestniczyły także harcerki z 32 IDH Różowe Pantery a także młodzież z Technikum Agrotechnicznego i słupskiego "Elektryka" oraz "Drzewniaka". W akcji uczestniczyło 15 rodzin. Zebrano wiele worków śmieci. Wyczyszczono Lasek Południowy na kierunkach od Parafii św. Jana Kantego w Słupsku w stronę Głobina - I trasa, od Parafii do tzw. "Górki Narciarza" - II trasa oraz wzdłuż drogi do Krępy Słupskiej - III trasa. Oczyszczono także teren miejski w okolicach 3 stawków, w tym park im. J. Trendla. Koniec akcji zwieńczono drobnymi upominkami dla Rodzin i wolontariuszy, które przygotowało Nadleśnictwo "Leśny Dwór".
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania, w szczególności dla Firmy Perla, która przekazała swoje wyroby dla wolontariuszy. Dziękujemy także słupskim "Alberciakom" za pomoc logistyczną, w szczególności Pani Prezes Joanny Chudzińskiej, Parafii pw. św. Jana Kantego za udostępnienie miejsca, Dariuszowi Mikszto - Nadleśniczemu z Nadleśnictwa "Leśny Dwór" za niezwykłą skromność i nieocenione zaangażowanie w całe przedsięwzięcie. Wielkie podziękowania kierujemy także do Wolontariuszy: Anny Kloskowskiej, Krystyny Popiel, Agnieszce Wojtkowiak, Beacie Łazarczyk, Arkadiuszowi Szmigiero, Karolinie Wybraniec, Michałowi Wojtkowiakowi za pomoc w przeprowadzeniu Akcji.
02.04.2021
Zajączek w Placówce socjalizacyjnej "Mój Dom - Moja Przyszłość"

Czas Świąt, to czas odwiedzin i wspólnych spotkań. W ramach Zajączka Fundacja "Sub ventum" odwiedziła Dzieci i Młodzież z Placówki Socjalizacyjnej „Mój Dom – Moja Przyszłość”. Trudne czasy lockdownu i pandemii nie powinny przysłaniać nam tradycji i normalności, a do tych należy niewątpliwie tradycyjny "Zajączek", czyli robienie prezentów. Każda polska rodzina zapewne tę tradycję podtrzymuje na swój sposób, ale może warto pomyśleć o innych, tak jak My pomyśleliśmy o podopiecznych z domu zastępczego. Warto pomyśleć także o seniorach, bezdomnych, dzieciach z domów dziecka czy funkcjonujących w domach zastępczych. Atmosfera świąteczna w ten sposób jest zupełnie inna, ukazujemy przez to prawdziwe przemiany, nie tylko w postępowaniu, ale także pozytywnym myśleniu, głównie w kierunku dbania o innych. Było naprawdę bardzo miło, pomimo spotkania w Wielki Piątek i na boisku. Dzieci i Młodzież wykazała zadowolenie ze spotkania i oczywiście z paczuszek, które zasponsorowali: Leclerc, WPK Słonie Ustka - Nasi biegacze, Pierre Rene, która wzbogaciła paczuszki swoimi kosmetykami. Serdeczne podziękowania dla Naszej Agnieszki Wojtkowiak za nieocenioną pomoc.

22.03.2021
Pampersików i ręczników dziś nie żałuj dla "Żółwików"

„Pomoc jest szlachetnością niezdefiniowaną” – to definicja niesienia dobroci według Prezesa Fundacji "Sub ventum", która mimo ciągle postępującej pandemii przyćmiła nieco ponurą atmosferę wywołaną koronawirusem w Słupsku. A wszystko za sprawą udanej kolejnej Akcji ukierunkowanej na pomoc Chorym na Stwardnienie Rozsiane.
Chyba nikt nie przypuszczał, że w tym pandemicznym czasie coś się uda. Chcieiśmy otworzyć się dla Innych, jak zawsze. I tak się stało. Pokazaliśmy, że możemy działać Razem, w konkretnym celu, tym razem dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Sama zaś Akcja z tytułem: „Pampersików i ręczników dziś nie żałuj dla Żółwików” pokazała, że mimo kryzysu nie żałowaliśmy funduszy dla potrzebujących.
Cieszymy się, że od Małego Darczyńcy, bo przecież były Dzieciaki z przedszkoli, szkół podstawowych, po osoby dorosłe: nauczycieli, rodziców, przedstawicieli firm, przedsiębiorców, darczyńców indywidualnych ze Słupska i okolic, a nawet ze Szczecina czy Iławy, każdy ofiarował bardzo kosztowne i potrzebne rzeczy dla Chorych.
Akcja pomocy osobom cierpiącym na stwardnienie rozsiane organizowana jest regularnie. Gdyby nie koronawirus zostałaby przeprowadzona w połączeniu z biegiem pn.: „Kaziukowa Piątka”, który zawsze otwierał cykl biegów charytatywnych, które realizowane były przy współpracy z parafią pw. św. Jana Kantego w Słupsku.
Akcja pomocowa dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane ukazała Naszą empatię i wrażliwość w kierunku osób, które są czasami zapomniane. Choroba ujawnia się zwykle u młodych ludzi w wieku 20-40 lat, a więc wtedy, kiedy są w sile wieku. Poprzez takie działania chcielibyśmy zainteresować tym problemem w szczególności młodzież, aby wiedziała, że są takie problemy, że trzeba się badać co jakiś czas, ponieważ w pierwszym stadium jest szansa na złagodzenie skutków działania choroby. Poza tym, w tym dziwnym czasie może warto ukazać chorego, jako człowieka, któremu trzeba pomóc i trzeba potraktować go zwyczajnie po ludzku!, a nie traktować jak petenta, udzielając porady przez telefon.

Szczególne podziękowania należą się:
Pracownikom Hotel Grand Lubicz w Ustce, Bunkowska Beauty Studio – salon kosmetologii estetycznej, Łukaszowi Krzeszowskiemu i Joannie Iskra, Agnieszce Wojtkowiak, Krystynie Popiel, „Amazonkom Słupsk, Polskiemu Towarzystwu Numizmatycznego-Oddział Słupsk, Piłkarzom „Salos Słupsk”, Marioli Biernat, Magdalenie Górskiej, Beacie Polit, Hannie Szudobaj i Waldemarowi Badziąg, Katarzynie i Adamowi Środa, Romie Dąbrowskiej, Annie Kloskowskiej, Magdalenie Śmigiel, Antosii i Kamilii Grzegorowskim, Agnieszce Trusiak, Irenie Bartosiewicz, Szkole Podstawowej nr 3, Annie Deus-Kopce, Night Wolves Słupsk, Francesce Kreft i Michałowi Kreft, Zespołowi Żłobków Miejskich w Słupsku, Wydziałowi Zdrowia Urzędu Miasta w Słupsku, Zespołowi Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku, Szkole Podstawowej im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy, Agnieszce i Danielowi Duda, Tomaszowi i Kindze Maślanka, Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku, Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku, Joannie Kowalewskiej, Zespołowi Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku, Agacie Grochowskiej, W.P.K Słoń Team Ustka.

05.12.2020
"V Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego"

Na początku miało być kilkadziesiąt paczek dla Dzieciaków z niepełnosprawnościami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Damnicy oraz Seniorów z Domu Pomocy „Leśna Oaza” ze Słupska na podstawie napisanych listów. Wyszło o kilkaset więcej, bo dokładnie 452 – tyle udało się Nam wspólnie zrobić paczuszek. Sub ventum w tłumaczeniu na język polski oznacza pod wiatr, lecz nie tym razem. To co się wydarzyło w grudniu było przykładem Naszej wspólnej wielkiej solidarności i ukazało oblicze Naszego wnętrza. Wrażliwość i empatia udowodniły, że możemy działać Razem ponad wszelkimi podziałami, w szczytnym celu, Razem i bez jakichkolwiek uprzedzeń.

Razem przygotowywaliśmy paczki i Razem je rozdawaliśmy w niejednokrotnie bardzo ujmujących i wzruszających chwilach. Nie sposób wszystkim podziękować za to Wielkie Dzieło. Bo przecież obok Was - Darczyńców, był także Świat Mediów, dzięki któremu docierała wiadomość o organizacji paczuszek przez Fundację do różnych zakątków kraju, za co szczerze dziękujemy. Według Nas każdy coś dostał w te Święta, dla jednych była to paczka, dla innych spełnienie, że zrobiło się coś dobrego, dla jeszcze innych uśmiech Dziecka, pomachanie Seniora, „żółwik” Bezdomniaka, czy głośne „Dziękujemy” od Pensjonariuszy DPS-u w Lubuczewie.

Dotarliśmy do bardzo wielu miejsc w subregionie słupskim, Mikołaj był w DPS-ie „Leśna Oaza” w Słupsku (69 paczek i 17 kartonów), u Alberciaków (59 paczek), u Dzieci w Damnicy 79 paczek + 23 paczki dla dzieci z ubogich rodzin z okolic Damnicy), DPS-ie Lubuczewo (112 paczek). Zrobiliśmy paczki dla chorych na Stwardnienie Rozsiane z subregionu słupskiego (12 paczek), pensjonariuszy Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego (3 paczki) oraz domu przejściowego dla mężczyzn (7 paczek). Paczki zostały także rozdane dla Dzieci z Machowinka (7 paczek) i Przytocka (12 paczek) przynależne do OSW Damnica oraz Harcerek ze Słupska (6 paczek) a także trafiły do Fundacji "Przystań" (15 paczek). Obdarowaliśmy paczuszkami także naszą wspaniałą drużynę Piłkarek ręcznych „Słupia Słupsk” (20 paczek), która wywalczyła awans z końcem roku a i słodkości były także dla drużyny przeciwnej. Zorganizowaliśmy także paczuszki dla osób, które się zgłosiły do Nas, bądź listownie, bądź przez telefon (11 paczek). Mówiąc krótko było wielkie zaskoczenie w wielu przypadkach, jak chociażby w przypadku Pana Listonosza, który także otrzymał paczkę i nie dowierzał, i to dzięki Wam - ludziom dobrej woli.
Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do tak Wielkiego Dzieła. Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas.
"Pomoc jest szlachetnością niezdefiniowaną" [Dariusz Kloskowski]

20.10.2020
Zbiórka książek do Pałacu
Akcja z organizowaniem książek dla Dzieci z niepełnosprawnościami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego z Damnicy to kolejny przykład empatii a także dbałości o książki, w szczególności w aspekcie przedłużania im życia i funkcjonalności. Dzięki Darczyńcom udało się zebrać ponad 1000 książek o szacunkowej wartości 25 tysięcy złotych, które trafiły na półki pałacowej biblioteki. Część z nich trafi na aukcję, która zostanie zorganizowana niebawem. Z uzyskanych zaś funduszy zostaną zakupione nowe pozycje, które będą służyły Dzieciom do ich edukacji.
18.09.2020
"Clean up the World in Słupsk"

18.09.2020 roku w Słupsku odbyła się kolejna akcja sprzątania lasu zainicjowana przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku, Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz Parafię pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

Celem akcji była przede wszystkim integracja społeczności lokalnej subregionu słupskiego polegająca na wspólnej akcji porządkowania terenów leśnych w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, propagowanie innej formy edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ukierunkowanych na społeczne akcje dla dobra ogółu, ukazanie walorów otaczającej przyrody oraz ugruntowanie wiedzy nt. dbałości o czystość otaczającej przestrzeni życiowej.

Do akcji zgłosiły się 3 szkoły: Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku.

W trakcie integracyjnego eventu posprzątano najbardziej zanieczyszczone zakątki Lasku Południowego w Słupsku od ulicy Leśnej po Obwodnicę Słupska w kierunku Krępy Słupskiej i Głobina.

05.09.2020
"V Bieg przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego"

5.09.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” zorganizowała bieg przy parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku, aby pomóc bezdomnym z Domu Brata Alberta w Słupsku. Organizatorzy – jak rok temu – zbierali środki higieny osobistej dla bezdomnych z subregionu słupskiego.

Biegacze mieli do pokonania 6-kilometrową trasę ścieżkami Lasku Południowego, a maszerujący z kijkami 5-kilometrową.

Był to trzeci z cyklu czterech biegów charytatywnych w Słupsku oraz kolejny w czasie trwania pandemii. Pierwszy był dedykowany Chorym na Stwardnienie Rozsiane, drugi Krwiodawcom, trzeci bezdomnm, a czwarty – mikołajkowy – tradycyjnie związany jest z organizacją świątecznych paczuszek dla najciężej chorych.

W czasie akcji zbierano środki higieny osobistej, które przekazano podopiecznym Domu Brata Alberta w Słupsku, po biegu. Były to głównie szampony, mydła, maszynki do golenia, pianki do golenia, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, a także bielizna osobista. Tradycyjnie  Fundacja przygotowała kartony z możliwością ich napełnienia.

18.07.2020
"1. Słupska Sztafeta Witkacowska"
18.07.2020 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowała 1. Słupską Sztafetę Witkacowską. Inspiracją do zorganizowania imprezy sportowej w parku była twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego", w szczególności Jego zbiory, które można podziwiać w słupskim Muzem, tj. Zamku Książąt Pomorskich. Sztafeta w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku okazał się świetnym miejscem do realizacji tego typu eventów, w którym udało się wytyczyć 1km.

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285