Zrealizowaliśmy ponad 150 projektów. wspomóż nas

Projekty


22.04.2023
Bieg im. Asi Kenig w Sławsku

22 kwietnia 2023 odbyła się kolejna impreza dobroczynna pn.: „Bieg im. Asi Kenig”, w której Fundacja Wspierania Inicjatyw niekonwencjonalnych „Sub ventum” wzięła czynny udział i była Współorganizatorem całego Wydarzenia. W Sławsku biegano głównie dla zdrowia, a w szczególności dla promocji "Dobra".
22 kwietnia na starcie w Sławsku stanęło ok. 200 osób, które wzięły udział w biegach w różnych kategoriach wiekowych, w tym głównym na dystansie 10 kilometrów, a ponadto w marszu Nordic Walking. Spikerem - prowadzacym wydarzenie był Dariusz Kloskowski.
Dzień Dobra został zainaugurowany tydzień wcześniej poprzez bieg „Cross country Day in Słupsk”, podczas którego zebrano w ramach charytatywnej zbiórki środki higieniczne (pampersy, pieluchomajtki, podkłady i nutridrinki oraz kosmetyki dla chorych) o wartości 60 tysięcy złotych na rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Współorganizatorem wydarzeń sportowych był Caritas Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej z Koszalina z ks. Dyrektorem Łukaszem Bikunem na czele.
Według Prezesa Fundacji „Sub ventum” Ewangelizacja może być realizowana także poprzez sport. Przez te sportowe eventy można pokazać, w jaki sposób można się cieszyć, jak nieść Dobro. Takie wydarzenia, opierające się na wolontariacie, pokazują, że można być życzliwym i dać coś od Siebie dla Innych.
Impreza była swoistą ucztą nie tylko biegową, ale typową sielanką w piękny sobotni dzień.

21.04.2023
"Las Przemyśleń"
21.04.2023 roku w przeddzień "Miedzynarodowego Dnia Ziemi" Nadleśnictwo Leśny Dwór" w parterstwie z Fundacją Wspeirania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" zorganizowały Akcję sadzenia nowego lasu. Miejsce na nowy las wybrano w otulinie rzeki Słupi, na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Celem Akcji społecznej było przede wszystkim: integracja społeczności lokalnej subregionu słupskiego polegająca na wspólnej akcji zalesiania terenów leśnych pn. „Las Przemyśleń” w związku z ustanowieniem roku 2023 jako „Roku Dobrego Zdrowia Psychicznego”. Dodatkowo Organizatorzy poprzez takie akcje w sposób już cykliczny propagują inną formę edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych ukierunkowanych na społeczne akcje dla dobra ogółu, a także ukazują walory otaczającej przyrody oraz ugruntowują wiedzę nt. dbałości o otaczającą przestrzeń życiową. W akcji sadzenia wzięło udział niemal 400 osób ze słupskich szkół podstawowych oraz jedna szkoła średnia: "Liceum Mundurowe".
15.04.2023
Cross-country Day in Słupsk
15.04.2023 r. odbył się "Cross-country Day in Słupsk" - impreza propagująca zdrowy styl życia, propagująca aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i co najważniejsza ze szczytnym celem ukierunkowanym na pomoc chorym na stwardnienie rozsiane. Dzięki ludziom dobrej woli, firmom, instytucjom, biegaczom, kijkarzom udało się zebrać bardzo wiele środków, szacunki zgrubne wskazują na około 60 tyś. złotych.
Pierwszy bieg w 2023 z akcentem charytatywnym udało się zorganizować na stadionie 650-lecia w Słupsku. Nowa lokalizacja okazała się dość atrakcyjna, zarówno pod względem logistycznym, jak i pod względem zaplecza terenowego - "Lasku Północnego". Po wielu latach eksplorowania Lasku Południowego przeszedł czas na ukazanie walorów ścieżek leśnych Lasku Północnego, dlatego kolejną imprezę planujemy także w tym rejonie.
Składamy serdeczne podziękowania dla Darczyńców a także Wolontariuszom, bez których nie udałoby się zorganizować tego biegu. Dziękujemy Wszystkim bez wjątku, to Nasze Wspólne Dzieło, pamiętajmy, że Kto dołoży cegiełkę do Akcji jest Ambasadorem Inicjatywy, z czego My się bardzo cieszymy. Liczymy na Was i zachęcamy do współpracy przy kolejnych Działaniach:)
04.04.2023
VIII Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji
4.04.2023 r. w słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się wojewódzki etap "VIII Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji województwa pomorskiego". Turniej nawigacyjny organizowany jest jak co roku przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” oraz Pomorskim Związkiem Żeglarskim w Gdyni.
W finale konkursu wzięło udział 21 uczestników z pomorskich szkół podstawowych: z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Wocławia, Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach - wykonanie testu wiadomości oraz etapu regionalnego, który odbył się w Gdyni i Słupsku, w którym należało uzyskać odpowiedni próg punktów z dziennika nawigacyjnego oraz ze zliczenia graficznego drogi statku- Mapa.
Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – prezes Fundacji „Sub ventum”, który był jednocześnie Przewodniczącym Jury.
Konkurs był jednocześnie ewaluacją działań projektowych pn.: „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapach morskich”. Konkurs miał w tym roku bardzo wysoki poziom, ponieważ dołączone zostały namiary, które w sposób znaczny podniosły poprzeczkę merytoryczną. Niewątpliwie w konkursie oprócz zaangażowania samych uczniów liczyło się także zaangażowanie nauczycieli, którzy w czasie wolnym przygotowywali swoich podopiecznych.
Wyniki konkursu i wyłonienie Mistrza lub Mistrzyni Nawigacji nastąpi na corocznej konferencji marynistycznej. W tym czasie także odbędzie się rejs-niespodzianka, który corocznie przygotowuje Polski Związek Żeglarski.
03.04.2023
"Tęcza na Niebiesko dla Autyzmu"

3.04.2023 r. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" Współorganizowała Akcję pn.: "Tęcza na niebiesko dla Autyzmu" łącznie z Przedszkolem Miejskim "Tęczowa Dolina" oraz Castorama Słupsk. Marsz ruszył spod przedszkola na ul. Kasztanowej w Słupsku, w którym czynny udział brała Pani Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Marsz przeszedł ulicami: Kasztanową, Wierzbową, Kalinową, Kosynierów Gdyńskich i Górną. Marsz zakończony został na parkingu Castoramy gdzie na dzieci czekali Strażacy wraz z Żołnierzami z 7. Brygady Obrony Wybrzeża. Pogoda dopisała. Dzieci aktywnie uczestniczyły w marszu oraz w zabawie przed Castoramą. Na parkingu wszyscy utworzyli jedno wielkie błękitne serce. Na koniec Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka wypuściła błękitne balony z helem i tym samym wszycy wyrazili swoje wsparcie wobec osób znajdujących się w spektrum autyzmu. Celem marszu było podniesienie świadomości na temat zaburzeń związanych z autyzmu. Dla ciała Fundacja "Sub ventum" przygotowała pyszną niebieską drożdżówkę oraz herbatkę i kawę.

24.02.2023
"Ekumeniczna Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu"

24.02.2023 r. odbyła się w Słupsku "Ekumeniczna Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu". Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” przy współpracy z Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku. Do wydarzenia dołączyła Parafia Ewangelicko – Augsburska oraz Parafia Prawosławna pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Droga Krzyżowa odbyła się w duchu ekumenicznym. Były Wielkie Emocje i niesamowity Czas, który przypomniał Nam to czego czasami nie dostrzegamy. Droga Krzyżowa została zaplanowana w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, stąd ukierunkowanie na rozmowy o Pokoju. Hasłem przewodnim Drogi było motto: "Nie o czołgach, lecz Pokoju dziś rozmawiaj w Swoim Domu".

Fundacja „Sub ventum” dziękuje serdecznie za obecność i wspaniałą Atmosferę oraz przyniesienie darów dla Dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i Placówek socjalizacyjnych ze Słupska.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Księży: Wojciecha Filimona i Wojciecha Froulicha za piękne historie ukazujące nasze słabości. Dziękujemy za pomoc logistyczną: Arkadiuszowi Szmigiero, Sebastianowi Szmigiero, Aleksandrowi Kloskowskiemu. Dziękujemy także za ogromne zaangażowanie w tworzeniu tego niezwykłego Dzieła: Kamili Grzegorowskiej, Agnieszce Wojtkowiak, Iwonie Wojcińskiej, Ani Wyszeckiej. Dziękujemy Strażakom z OSP Jezierzyce i Komendantowi Andrzejowi Małyszka za pomoc w organizacji zabezpieczenia medycznego.
Kochani, Razem można Wiele, DZIĘKUJEMY!

29.01.2023
"II. Bieg dla WOŚP z Gminą Słupsk"
29. stycznia 2023 roku odbył się już "II Bieg dla WOŚP z Gminą Słupsk". Tradycyjnie bieg odbył się w m. Siemianice i przebiegał ścieżkami leśnymi Nadeśnictwa Ustka. Bieg miał na celu integrację społeczności lokalnej i ponadlokalnej w ramach wspólnej akcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także popularyzację biegania i chodzenia, jako czynnej formy wypoczynku i najprostszej formy ruchu i propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport.
Organizatorem głównym biegu była Gmina Słupsk. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum", Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Klub Sportowy „SZANSA Siemianice” były partnerami - współorganizatorami wydarzenia sportowo - charytatywnego.
W biegu uczestniczyło łącznie 250 osób (biegacze i kijkarze). Dzięki hojności uczestników udało się uzbierać 8300,50 zł do puszek Fundacji WOŚP. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie oraz wielkie serca w powodzeniu całej akcji.
28.01.2023
"9. Ćwierćmaraton Komandosa"
28.01.2023 roku w Słupsku po raz kolejny został zorganizowany przez Fundację "Sub ventum" w partnerstwie z Nadleśnictwem "Leśny Dwór" i Parafią pw. Św Jana Kantego w Słupsku "Ćwierćmaraton Komandosa". To już 9-ta edycja tego biegu w rekordowej ilości, bo dystans 10,55km pokonało 365 zawodniczek i zawodników.
Na starcie „Ćwiartki komandosa” stanęło 315 mężczyzn i 50 kobiet. Bardzo wymagającą trasę z licznymi wyczerpującymi podbiegami w wyznaczonym limicie dwóch godzin pokonało 363 zawodników, biegnąc w umundurowaniu polowym i z plecakiem ważącym minimum 10 kg. Na mecie zameldowali się wszyscy, w tym biegnące na dwóch ostatnich pozycjach kobiety. Jedną z nich była najstarsza uczestniczka biegu 74-letnia Ewa Kasierska z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” Lubliniec.
Bieg wygrał kpr. Patryk Błaszczyk, a wśród kobiet trumfowała Beata Białek. W rywalizacji mężczyzn wszystkie miejsca na podium wywalczyli reprezentanci 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Żołnierze z formacji niebieskich beretów zajęli również dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej.
W tym roku o medale „Ćwiartki komandosa” rywalizowano nie tylko w Słupsku, lecz także poza granicami Polski, czyli tam, gdzie polscy żołnierze służą na misjach. Ćwierćmaraton komandosa odbył się również w Kosowie i Rumunii. W Kosowie wystartowało 150 zawodników, w Rumunii 130.
Serdeczne podziękowania Zarząd Fundacji składa Pracownikom Nadleśnictwa za pomoc w organizacji eventu oraz za wsparcie w organizacji pakietów startowych. Podziękowania także Fundacja składa na ręce Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku ks. Wojciecha Filimona za udostępnienie terenu do organizacji wydarzenia.
Fundacja składa także podziękowanie dla wszystkich wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, aby impreza odbyła się na najwyższym poziomie, głównie dziękujemy młodzieży, która zabezpieczała trasę biegu.
Wyjątkowe podziękowania Fundacja składa dla Arkadiusza Szmigiero, Leśniczego Rafała Szymańskiego oraz Artura Pelo za wyjątkową pomoc w powodzenie całej imprezy.
Fundacja składa także podziękowania dla Firm: LeClerc, "Perla" Sp z o. o. oraz Casa Italia i Grzegorza Rocławskiego za nieocenioną pomoc logistyczną.
10.12.2022
"List do Mikołaja"
10.12.2022 r. zakończyliśmy Akcję mikołajkową, realizowana w ramach "VII Mikołajkowego Krossu Górskiego z Komandorkiem u kantego", polegającą na organizowaniu paczek dla potrzebujących. Dzięki Ludziom dobrej woli udało się zorganizować 613 paczek świątecznych. Obdarowaliśmy wspólnie Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, byliśmy u Dzieci z niepełnosprawnościami w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Damnicy, byliśmy także jak co roku u pensjonariuszy DPS "Leśna Oaza", a także u "Alberciaków" - bezdomnych z naszego subregionu. Z wizytą dotarliśmy także do Stowarzyszenia "MONAR", gdzie zaskoczyliśmy pensjonariuszy podczas przygotowania Wigilii. Zawitaliśmy także do dzieci z DPS "Machowinko", DPS "Przytocko". Z darami udaliśmy się także do Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Obdarowaliśmy wiele osób i dzieci paczkami, którzy napisali do Nas. Byliśmy z wizytą na oddziałach neurologicznym, neurochirurgicznym, onkologii i chemioterapii słupskiego szpitala. To był magiczny czas, czas wzruszeń i nadziei na lepsze jutro. Rozmowy nie były łatwe, czasem ze łzami w oczach, ale były i uśmiechy, radość i wielkie uniesienie, że możemy dac coś od siebie, taki mały geścik.
Wielkie podziękowania składamy Kochani Wam, Ludziom dobrej woli, za ten wielki akt dobroci. Jesteście Wielcy, za to co robicie, za Waszą hojność, za Waszą empatię, za Wielkie Serce dla drugiej, nieznanej osoby.
 

Kontakt

  • Słupsk, ul. Gdyńska 22
  • +48 602 759 892
  • darek_klos@op.pl
Dane do wpłat Numer konta: 25 1090 2763 0000 0001 4218 2285