Projekty

Fundacja "Sub ventum" dziękuje za zaproszenie na event i powierzenie prowadzenia marszu a także oprawę muzyczną, którą realizował Aleksander Kloskowski. Przemarsz prowadził Dariusz Kloskowski, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum". Uczestnicy robili przystanki przed budynkami użyteczności publicznej: Starostwem Powiatowym w Słupsku, Sądem Rejonowym, bawili się w parku przed pomnikiem Karola Szymanowskiego a przemarsz skończyli na placu Zwycięstwa przed ratuszem. W trakcie eventu uczczono minutą ciszy Amazonki, które odeszły, a także wypuszczono w przestrzeń różowe balony, jako symbol pamięci o Nich. Dodatkowo Amazonki zorganizowały także panel dyskusyjny, na który zaprosiły specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, ginekologii, fizjoterapeutę, panel współprowadził prezes Fundacji.

Przesłanką tego biegu było zbieranie darów dla bezdomnych z Placówki Św. Brata Alberta w Słupsku. Zebrano mnóstwo rzeczy potrzebnych dla "Alberciaków", głównie środki czystości, środki higieny osobistej. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, to jest bardzo wielkie wyfarzenie w Słupsku i jedyny taki bieg dla Bezdomnych. Cieszymy się z dużej frekwencji i z tego, że Wasze Serca nie zamykają się, a wręcz przeciwnie, coraz więcej osób widzi w tym sens.
Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich Wolontariuszy i Instytucji, którzy przyczynili się do uwiecznienia tego wydarzenia, które niewątpliwie jest pewnym przystankiem, wartym zadumy, związanej z problemem jakim jest bezdomność.

Akcję przeprowadzono na trzech trasach:
1. Od Parafii Kantego w kierunku Głobina - strefy ekonomicznej,
2. Od Parafii Kantego w kierunku tzw. "Górki Narciarza".
3. Od Parafii Kantego w kierunku m. Krępa Słupska wzdłuż drogi po lewej i prawej stronie.
Szczegółowego instruktażu dla wolontariuszy udzielił Z-ca Nadleśniczego Dariusz Mikszto, który następnie wyznaczył kadrę Nadleśnictwa do sprawowania opieki merytorycznej nad wolontariuszami.
Zebrano niemal cały kontener śmieci: butelki, puszki, papiery, opony, stare ciuchy, gruz, części karoserii samochodów. Zauważono, że śmieci jest nieco mniej w lesie, natomiast przy samych drogach, głównie przy wyjeździe z miasta śmieci jest najwięcej.
Po akcji wolontariuszom rozdano certyfikaty przygotowane przez Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz wręczono chętnym drzewka, które każdy obiecał posadzić w swoim ogródku albo przy Szkole. Dodatkowo wręczono okolicznościowe grawertony przygotowane przez Fundację "Sub ventum". Całość akcji zakończono przy ognisku delektując się kiełbaskami, ciastem i chlebkiem ze smalcem. Zapraszamy za rok!

Bieg został zorganizowany na trzech dystansach: 1, 3 i 5km w kategorii bieg przełajowy oraz nordic walking. Na wszystkich dystansach dopisała frekwencja. Łącznie wystartowało 145 zawodników.


11.06.2022 r. odbył się bieg pn.: "Małe L2 z Pepco". Bieg dedykowany był dla dzieci i młodzieży, którego głównym sponsorem była firma PEPCO Poland, której składamy Wielkie podziękowania za pomoc i Wielkie zaangażowanie w powodzenia całej akcji.
Projekt zakładał zorganizowanie biegu przełajowego w otulinie rzeki Słupi, tj.: Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w scenerii Lasku Południowego”. Start i Meta zorganizowany został na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, z którą współpracuje Fundacja „Sub ventum”. Zapisy na bieg odbywały się drogą elektroniczną i przewidywały, aby zapisywały się dzieci i młodzież różnej narodowości.
Zaplanowano łącznie 3 dystanse dla młodych biegaczy, gdzie następnie sklasyfikowano zawodników i dokonano dekoracji. Po biegu odbył się poczęstunek, który zaoferowała restauracja Casa Italia ze Słupska.

Jako Organizatorzy główni ubolewamy nad tym faktem, że niestety będziemy musieli szukać innego miejsca zabaw, wspólnych spotkań i magii związanej z bieganiem i pomaganiem Innym. Szkoda, że nikt tego nie zauważył do tej pory. Może zabrakło specjalnych zaproszeń dla radnych, włodarzy, parlamentarzystów miejscowych, dyrektorów, czy prezesów, itd., ale przyjęliśmy zasadę, że każdy jest ważny, wiec zaproszaliśmy i będziemy zapraszać wszystkich, bez wyjątków!
Bieg dedykowany był krwiodawcom, którzy pomagają innym. Była to także okazja do promocji oddawania krwi w zbliżającym się czasie wakacji i odpoczynku.
Fundacja składa bardzo serdeczne podziękowanie dla Wszystkich Ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do bezpiecznego i sprawnego zorganizowania biegu i marszu.

Projekt powstał spontanicznie. W toku rozmów w Dyrektorem firmy MARIPOL Panem Krystianem Melerem, okazało się, że firma, która głównie zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, posiada końcówki materiałów, które nie bardzo nadają się już do produkcji. Wobec czego pomyśleliśmy sobie, że szkoda takich dobrych materiałów utylizować, szkoda przecież Naszej Ziemi, aby poszło to z przysłowiowym dymem, więc wymyśliliśmy sobie, że trzeba coś z tego uszyć.
Tylko co?
Obecnie mamy wojnę na Ukrainie, jest kryzys, a co za tym idzie atmosfera jest ciągle naięta, kłócimy się przez to, ale tych kłótni jak można zauważyć wszędzie jest bardzo dużo. Wszyscy się kłócimy, obrazamy o byle co. Zastanawialiśmy się, czy można coś zrobić z tym, jak można przeciwdziałać takim sytuacjom, jak można to zmienić.
Chyba zwykła organizacja nie może zrobić wiele, tak myśleliśmy. Wobec tego pomyśleliśmy sobie, że gdyby promować pokój i dobre relacje, to może coś się zmieni. I powstał Jasiek, który według Nas, jak przyłożylibyśmy go sobie do głowy mógłby spowodować, że wyśnilibyśmy sobie pokój, a i te nasze kłótnie by zanikły. I tak powstała cała filozofia Jaśków-poduszeczek, które szyją Pensjonariusze DPS-u w Lubuczewie, ale także Dzieci z niepełnosprawnościami w Damnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ktre wypełniają te już uszyte poduszeczki.
Poduszeczki może nabywać każdy kto chce i są one bezcenne, tzn., każdy, kto chce nabyć Jaśka wpłaca dobrowolny datek dla DPS-u w Lubuczewie lub dowolną kwotę dla Dzieci z Damnicy. Pieniążki są przeznaczane na Ich cele, tzn. wycieczki, pomoce dydaktyczne, czyli poprostu są wsparciem fnkcjonowania tych Ośrodków.
I taka to historia, która ciągle trwa i znajduje nabywców:) Niektórzy, jak Radosław Karaś biorą hurtem 100 szt. za co bardzo bardzo dziękujemy!!!

5.06.2022 r. Fundacja „Sub ventum” była współorganizatorem 48. Edycji Dziecięcych Wyścigów Rowerkowych „Głosu Pomorza”.
Na starcie znalazło się 400 uczestników - dzieci, które rywalizowały ze sobą na stadionie 650-lecia w Słupsku. Słoneczna aura sprzyjała sportowej rywalizacji, a wszyscy bawili się świetnie.
Głównym sędzią zawodów był Pan Eugeniusz Modrzejewski, który po raz 41. machał chorągiewką na znak startu!
Fundacja „Sub ventum” ze swojej strony zapewniła zabezpieczenie startu dla dzieci, które godnie wypełniły Anna Wyszecka i Iwona Wojcińska. Spikerem i całe prowadzenia zawodów przypadło Prezesowi Fundacji – Dariuszowi Kloskowskiemu. Natomiast poczęstunek w postaci drożdżówki i chlebka ze smalcem i ogórkiem dla uczestinków zapewnili: Anna Kloskowska, Beata Kloskowska, Aleksander Kloskowski oraz Konstancja Kloskowska i Maksymilian Haftkiewicz.
Fundacja składa serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych wolontariuszy za propagowanie zdrowego stylu życia.
- ← Poprzedni
- 1
- …
- 4
- 5
- 6
- 7 (aktualna)
- 8
- 9
- 10
- …
- 13
- Następny →