Projekty

Fundacja składa serdeczne podziękowania wszystkim za pomoc, w szczególności młodzieży z Zespołu Szkół Mundurowych za pomoc w organizacji eventu:)

Ten miły gest zrealizowali: Uczniowie i Ich Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Szkolne Koło PCK, i Samorząd Uczniowski. Zarząd Fundacji składa serdeczne podziękowanie dla Darczyńców w imieniu osób, do których trafią środki pieniężne.
Specjalne podziękowanie składamy Pani Annie Mikulskiej za koordynowanie akcją i piękne działanie wolontaryjne:)

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli rozwiązać test wiadomości z zakresu logistyki. W tym roku przeważały pytania z logistyki morskiej. Następnie przy pomocy przygotowanych map morskich oraz przyrządów nawigacyjnych uczniowie musieli dokonać szacunków optymalizacji tras przewozu ładunku drogą morską, kolejową oraz przy użyciu transportu kołowego. W ostatnim etapie słuchacze musieli dokonać optymalizacji załadunku, aby nie wystawał on poza granice palety euro - co jak się okazało nie było łatwym zadaniem.
Konkurs koordynował dr Dariusz Kloskowski - Prezes Fundacji "Sub ventum".
Fundacja w tym roku włączyła się w organizację konkursu fundując puchary, poczętunek dla uczniów i zaproszonych gości oraz wspomagając konkurs przyrządami nawigacyjnymi, mapami morskimi oraz opracowując merytoryczne zadania w konkursach cząstkowych.

22 kwietnia 2023 odbyła się kolejna impreza dobroczynna pn.: „Bieg im. Asi Kenig”, w której Fundacja Wspierania Inicjatyw niekonwencjonalnych „Sub ventum” wzięła czynny udział i była Współorganizatorem całego Wydarzenia. W Sławsku biegano głównie dla zdrowia, a w szczególności dla promocji "Dobra".
22 kwietnia na starcie w Sławsku stanęło ok. 200 osób, które wzięły udział w biegach w różnych kategoriach wiekowych, w tym głównym na dystansie 10 kilometrów, a ponadto w marszu Nordic Walking. Spikerem - prowadzacym wydarzenie był Dariusz Kloskowski.
Dzień Dobra został zainaugurowany tydzień wcześniej poprzez bieg „Cross country Day in Słupsk”, podczas którego zebrano w ramach charytatywnej zbiórki środki higieniczne (pampersy, pieluchomajtki, podkłady i nutridrinki oraz kosmetyki dla chorych) o wartości 60 tysięcy złotych na rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Współorganizatorem wydarzeń sportowych był Caritas Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej z Koszalina z ks. Dyrektorem Łukaszem Bikunem na czele.
Według Prezesa Fundacji „Sub ventum” Ewangelizacja może być realizowana także poprzez sport. Przez te sportowe eventy można pokazać, w jaki sposób można się cieszyć, jak nieść Dobro. Takie wydarzenia, opierające się na wolontariacie, pokazują, że można być życzliwym i dać coś od Siebie dla Innych.
Impreza była swoistą ucztą nie tylko biegową, ale typową sielanką w piękny sobotni dzień.


Pierwszy bieg w 2023 z akcentem charytatywnym udało się zorganizować na stadionie 650-lecia w Słupsku. Nowa lokalizacja okazała się dość atrakcyjna, zarówno pod względem logistycznym, jak i pod względem zaplecza terenowego - "Lasku Północnego". Po wielu latach eksplorowania Lasku Południowego przeszedł czas na ukazanie walorów ścieżek leśnych Lasku Północnego, dlatego kolejną imprezę planujemy także w tym rejonie.
Składamy serdeczne podziękowania dla Darczyńców a także Wolontariuszom, bez których nie udałoby się zorganizować tego biegu. Dziękujemy Wszystkim bez wjątku, to Nasze Wspólne Dzieło, pamiętajmy, że Kto dołoży cegiełkę do Akcji jest Ambasadorem Inicjatywy, z czego My się bardzo cieszymy. Liczymy na Was i zachęcamy do współpracy przy kolejnych Działaniach:)

W finale konkursu wzięło udział 21 uczestników z pomorskich szkół podstawowych: z Gdyni, Leźna, Kobylnicy, Ustki, Słupska, Szemudu, Wocławia, Gdańska. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przejście eliminacji wstępnych w szkołach - wykonanie testu wiadomości oraz etapu regionalnego, który odbył się w Gdyni i Słupsku, w którym należało uzyskać odpowiedni próg punktów z dziennika nawigacyjnego oraz ze zliczenia graficznego drogi statku- Mapa.
Zadanie konkursowe przygotowywał kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – prezes Fundacji „Sub ventum”, który był jednocześnie Przewodniczącym Jury.
Konkurs był jednocześnie ewaluacją działań projektowych pn.: „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapach morskich”. Konkurs miał w tym roku bardzo wysoki poziom, ponieważ dołączone zostały namiary, które w sposób znaczny podniosły poprzeczkę merytoryczną. Niewątpliwie w konkursie oprócz zaangażowania samych uczniów liczyło się także zaangażowanie nauczycieli, którzy w czasie wolnym przygotowywali swoich podopiecznych.
Wyniki konkursu i wyłonienie Mistrza lub Mistrzyni Nawigacji nastąpi na corocznej konferencji marynistycznej. W tym czasie także odbędzie się rejs-niespodzianka, który corocznie przygotowuje Polski Związek Żeglarski.

3.04.2023 r. Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" Współorganizowała Akcję pn.: "Tęcza na niebiesko dla Autyzmu" łącznie z Przedszkolem Miejskim "Tęczowa Dolina" oraz Castorama Słupsk. Marsz ruszył spod przedszkola na ul. Kasztanowej w Słupsku, w którym czynny udział brała Pani Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Marsz przeszedł ulicami: Kasztanową, Wierzbową, Kalinową, Kosynierów Gdyńskich i Górną. Marsz zakończony został na parkingu Castoramy gdzie na dzieci czekali Strażacy wraz z Żołnierzami z 7. Brygady Obrony Wybrzeża. Pogoda dopisała. Dzieci aktywnie uczestniczyły w marszu oraz w zabawie przed Castoramą. Na parkingu wszyscy utworzyli jedno wielkie błękitne serce. Na koniec Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka wypuściła błękitne balony z helem i tym samym wszycy wyrazili swoje wsparcie wobec osób znajdujących się w spektrum autyzmu. Celem marszu było podniesienie świadomości na temat zaburzeń związanych z autyzmu. Dla ciała Fundacja "Sub ventum" przygotowała pyszną niebieską drożdżówkę oraz herbatkę i kawę.

24.02.2023 r. odbyła się w Słupsku "Ekumeniczna Droga Krzyżowa - Ku Pojednaniu". Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” przy współpracy z Parafią pw. Św. Jana Kantego w Słupsku. Do wydarzenia dołączyła Parafia Ewangelicko – Augsburska oraz Parafia Prawosławna pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Droga Krzyżowa odbyła się w duchu ekumenicznym. Były Wielkie Emocje i niesamowity Czas, który przypomniał Nam to czego czasami nie dostrzegamy. Droga Krzyżowa została zaplanowana w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, stąd ukierunkowanie na rozmowy o Pokoju. Hasłem przewodnim Drogi było motto: "Nie o czołgach, lecz Pokoju dziś rozmawiaj w Swoim Domu".
Fundacja „Sub ventum” dziękuje serdecznie za obecność i wspaniałą Atmosferę oraz przyniesienie darów dla Dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i Placówek socjalizacyjnych ze Słupska.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Księży: Wojciecha Filimona i Wojciecha Froulicha za piękne historie ukazujące nasze słabości. Dziękujemy za pomoc logistyczną: Arkadiuszowi Szmigiero, Sebastianowi Szmigiero, Aleksandrowi Kloskowskiemu. Dziękujemy także za ogromne zaangażowanie w tworzeniu tego niezwykłego Dzieła: Kamili Grzegorowskiej, Agnieszce Wojtkowiak, Iwonie Wojcińskiej, Ani Wyszeckiej. Dziękujemy Strażakom z OSP Jezierzyce i Komendantowi Andrzejowi Małyszka za pomoc w organizacji zabezpieczenia medycznego.
Kochani, Razem można Wiele, DZIĘKUJEMY!
- ← Poprzedni
- 1
- 2 (aktualna)
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- …
- 10
- Następny →